سلطان یاقوت

گمرک آستارا(راهنمای کامل ترخیص کالا)

گمرک آستارا

گمرک آستارا

گمرک آستارا در استان گیلان قرار دارد و به عنوان یکی از مهمترین گمرک های ایران شناخته می شود. این گمرک در حاشیه رودخانه مرزی آستاراچای قرار گرفته و مرز طبیعی و موازی بین ایران و جهوری آذربایجان را تشکیل می دهد. به همین دلیل ایران و جمهوری آذربایجان از طریق پلی که بر روی این رودخانه کشیده شده به هم ارتباط پیدا می کنند.

موقعیت استراتژیکی گمرک آستارا چگونه است؟

گمرک آستارا جزء گمرکات برتر در زمینه صادرات و واردات می باشد. این گمرک یکی از بزرگترین گمرکات در شمال کشور است به همین دلیل از مرزهای پر رفت و آمد زمینی به حساب می آید. گمرک آستارا دومین منبع درآمد در استان گیلان می باشد. لازم است بدانید که این گمرک دارای سهم زیادی در ارزش صادرات چمدانی کشور دارد.

در گمرک آستارا چه رویه های گمرکی انجام می گیرد؟

همانطور که توضیح دادیم گمرک آستارا از بزرگترین و مهمترین گمرکات شمال کشور است و سالانه رفت آمد زیادی هم برای واردات و صادرات و هم امور مسافری دارد. لازم است بدانید که در این گمرک تمامی امور واردات و صادرات قطعی، واردات و صادرات موقت کالاها و همچنین امور مرزنشینی و ترانزیت داخلی و خارجی کالاها انجام می شود. کارتینگ بین المللی کالاها، کارنه تیر مبدا و مقصد، کابوتاژ، امور مرجویی کالاها، امانات پستی و …. از جمله امور دیگری است که در این گمرک انجام می پذیرد. لازم است بدانید که این گمرک دارای یک مرجع قضایی می باشد که اگر مشکلی در زمان ترخیص کالا برایتان پیش بیاید به راحتی می توانید برای تشکیل پرونده اقدام نمایید.

چه کالاهایی از گمرک آستارا ترخیص می شوند؟

واردات و صادرات کالاهای زیادی از گمرک آستارا انجام می شود. اما اگر بخواهیم به صورت تفکیکی کالاهایی که از این گمرک ترخیص می شوند را بررسی کنیم می توانیم به کالاهایی از جمله: محصولات کشاورزی، سیمان، گچ، انواع شوینده ها، انواع مواد غذایی، محصولات شیمیایی، پارچه ها و صنایع دستی، فرش ها، موکت، انواع لباس ها، کیف و کفش ها، مصالح ساختمانی، مصنوعات پلاستیکی، انواع کالاهای صنعتی، تمامی مصنوعات فلزی و ….. عمده کالاهایی است که از گمرک آستارا به کشور های گرجستان، قفقاز و جمهوری آذربایجان، روسیه صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک آستارا

همانطور که می دانید مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات یکسان بوده و فقط سرعت و هزینه های ترخیص کالا است که آنها را متمایز می کند که شما عزیزان برای ترخیص کالای سریع از این مرز به یک ترخیص کار گمرک آستارا نیاز خواهید داشت. اولین و مهمترین مورد در ترخیص کالا داشتن کارت بازرگانی برای صاحب کالا و یا حق العل کار می باشد. بعد از بررسی این مورد باید مدارک مورد نیاز انجام تشریفات گمرکی را جمع آوری کرده و به تنظیم اظهار نامه بپردازیم از جمله مدارک که برای تنظیم اظهار نامه مورد نیاز است:

  • قبض انبار
  • پیش فاکتور
  • احذ مجوزات
  • بارنامه
  • بیمه نامه
  • گواهی بازرسی
  • اینویس
  • فیش های پرداختی عوارض و مالیات
  • فیش پرداختی تعرفه ها
  • و …..

لازم به ذکر است که شما عزیزان برای واردات کالا به کشور های قفقاز، روسیه، گرجستان نیز به ترخیص کاری که به قوانین و بخشنامه های گمرکی این کشور و زبان رایج آن آشنا باشد نیازمند هستید. همچنین شما می توانید برای خرید و فروش انواع کالاها در نقطه صفر مرزی با توجه به قوانین منعقد شده بین ایران و کشوری که طرف قرار داد است اقدام نمایید. لذا داشتن فردی آشنا به این گمرک و این بازارچه مرزی و مردمان آن که به داد و ستد بپردازد یکی از سود آورترین معاملات را در پی خواهد داشت.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت و کارشناسان ترخیص کار این شرکت با سالها تجربه اندوزی و سابقه درخشان از ابتدای کار که ثبت سفارش کالای شماست تا انتها که ترخیص کالا از گمرک می باشد همراه شما خواهند بود؛ تا کالای شما را با کمترین هزینه و بالاترین سود از گمرک ترخیص کنند. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص ترخیص کالا از گمرک آستارا با کارشناس ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)