سلطان یاقوت

ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک

ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک

روغن جگر ماهی یا روغن کبد ماهی از گذشته‌های دور به دلیل فواید بی‌شمار خود مورد استفاده انسان‌ها قرار گرفته است و بسیار پرطرفدار و ارزشمند بوده است. در کشور ما نیز نیاز بازار مصرفی هم از طریق تولیدات و هم از طریق واردات روغن جگر ماهی تامین شده و هر ساله تاجران و بازرگانان به فعالیت و کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند. از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. روغن کبد ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین‌هایی از جمله A و D است که مهم‌ترین فاکتورها برای حفظ سلامتی بدن انسان به شمار می‌روند. از مزایای مصرف روغن جگر ماهی که در دسته دارویی قرار گرفته و به صورت کپسول عرضه می‌گردد، می‌توان به کاهش التهاب، تقویت و استحکام استخوان‌ها، افزایش قوت بینایی و سلامت چشم، کاهش خطر بیماری‌های قلبی و چندین مورد دیگر اشاره کرد که پزشک متخصص بنابر نیاز بیمار به تجویز آن می‌پردازد. به یاد داشته باشید مصرف روغن جگر ماهی باید به تجویز پزشک و نیاز بدن باشد؛ در غیر این صورت ممکن است نتیجه عکس از خود به‌جا بگذارد. شما تاجران و بازرگانان که قصد واردات یا صادرات روغن جگر ماهی در ایران را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص روغن کبد ماهی از گمرک، ادامه مقاله را مطالعه نمائید.

واردات روغن جگر ماهی در ایران

در دنیا کالاهای مختلف از جمله مواد غذایی، ابزارها و هزاران وسایل گوناگون وجود دارند که هر کدام به نوعی مورد استفاده انسان قرار می‌گیرند و جبران نیازها بدین طریق صورت می‌گیرد. برخی مناطق و کشورها در سراسر دنیا وجود دارند که در زمینه تولید یک سری از این محصولات توانایی بیشتری داشته و محصولات تولیدی خود را به سایر کشورها نیز صادر می‌کنند. کشورهایی که توانایی تولید آن محصولات را در داخل کشور خود نداشته نیز به جبران کمبودهای بازار مصرفی خود از طریق واردات از کشورهای تولیدکننده می‌پردازند. بدین طریق ارز میان کشورها جا به جا شده و چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

در کشور ما نیز که یکی از کشورهای غنی از دریا و حیوانات دریایی از جمله انواع ماهی می‌باشد، تولیدات روغن جگر ماهی برای تامین نیاز بازار مصرفی صورت می‌گیرد. در برخی مواقع که میزان این تولیدات کمتر از نیاز بازار مصرفی است، تامین‌کنندگان اقدام به واردات می‌نمایند و بدین طریق هر ساله مقادیری ارز برای واردات روغن جگر ماهی از کشورهای خارجی صرف می‌گردد. طبق آمار اداره گمرک، واردات روغن جگر ماهی در ده سال اخیر از مبداء کشورهای لوگزامبورگ، ایسلند، فرانسه، جمهوری کره، هلند و … صورت گرفته است.

مجوزات لازم برای ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک

مسئولیت صدور مجوز ترخیص کالا برعهده اداره گمرک است و تاجران و بازرگانان برای واردات و صادرات کالاهای خود به کشور باید از زیر ذره‌بین این اداره عبور کنند. اداره گمرک، بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند و هر کالای صادراتی یا وارداتی را بررسی و کنترل می‌کند. صدور مجوز خروج کالا برای هر کالای تجاری مشروط به اخذ و ارائه یک سری مدارک و مجوزها از سازمان‌های خاص می‌باشد که حتما باید توسط ترخیص کار رسمی اداره گمرک صورت بگیرد. از نظر اداره گمرک، هر فردی که از کارت بازرگانی معتبر برخوردار باشد، دارای صلاحیت است و می تواند به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، برای انجام فرآیندهای تجاری آن‌ها اقدام نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص روغن جگر ماهی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص روغن جگر ماهی و اجزای آن برابر 15041000 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه امور گمرکی از جمله ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوز های قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و به ویژه ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور، آماده ارائه خدمات و همکاری با فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. از مزایای همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و کاربلد این شرکت، می‌توان به ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد. این شرکت متعهد می‌شود تا از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا، راهنما و همراه شما عزیزان باشد. در صورتی که قصد ترخیص روغن جگر ماهی از گمرک را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034