سلطان یاقوت

ترخیص استارتر مهتابی از گمرک

ترخیص استارتر مهتابی از گمرک

یکی از کالاهای پرمصرف و رایج در صنعت الکترونیک کشور ما، استارتر لامپ مهتابی است که فعالان تجاری، نیاز بازار مصرفی داخلی به این محصول را از طریق واردات و سپس تزریق آن به بازار مصرفی فراهم می‌کنند. از این رو قصد داریم در مقاله امروز، به شرح فرآیند ترخیص استارتر مهتابی از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای گرفته و از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است. استارتر، در واقع جزو مهم‌ترین تجهیزات برقی است که از آن در جهت روشنایی لامپ‌های مهتابی و برخی از لامپ‌های فلوئورسنت و گازی استفاده می‌شود. جالب است بدانید، لامپ فلوئورسنت، یکی از پرطرفدارترین سیستم‌های روشنایی در سراسر جهان است. در این لامپ‌ها، که با بخار جیوه پر شده‌اند، از شارژ الکتریکی جهت برانگیخته کردن اتم‌های جیوه استفاده می‌شود و هدف از این فرآیند، تولید اشعه ماوراء بنفش است. عملکرد کلی استارتر در لامپ‌های مهتابی، فراهم نمودن یک جریان اولیه برای فیلامنت‌های مهتابی است. زمانی که شما سوئیچ لامپ را می‌فشارید، در ابتدا جریان از مهتابی عبور نمی‌کند؛ زیرا گاز درون آن یونیزه نشده و مدار درون مهتابی به عنوان یک مدار باز عمل می‌کند. وقتی گاز درون آن یونیزه شود، مسیر مناسب برای عبور جریان ایجاد شده و این گاز یونیزه شده، جریان را هدایت می‌کند. پس ما برای یونیزه شدن گاز درون مهتابی، به جریان اولیه نیاز داریم که باید از فیلامنت‌های مهتابی عبور کند. این جریان اولیه در لامپ‌های مهتابی، توسط استارتر ایجاد می‌شود. در واقع استارتر در ابتدا یک مسیر برای کامل کردن مدار در لامپ‌های مهتابی فراهم کرده و سبب یونیزه شدن جریان درون گاز در لوله مهتابی و به جریان درآمدن آن می‌شود. تا به این‌جای مقاله، تاحدودی با طرز کار استارتر مهتابی و اهمیت آن آشنا شدید. شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص استارتر مهتابی از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات استارتر مهتابی در ایران

استارتر مهتابی یکی از کالاهای مصرفی در کشور ماست که عمده نیاز کشور ما به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. سالانه مقادیری ارز برای واردات استارتر مهتابی از کشورمان خارج می‌گردد. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است و به همین دلیل افراد زیادی به کسب درآمد از این طریق مشغول می‌باشند.

واردات استارتر مهتابی عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، جمهوری کره، آلمان، ترکیه و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص استارتر مهتابی از گمرک

فعالان تجاری که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص استارتر مهتابی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص استارتر مهتابی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص استارتر مهتابی از گمرک اختصاص یاقته است برابر 85365030 است که از حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 15 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب وحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص استارتر مهتابی از گمرک

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص استارتر مهتابی از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034