سلطان یاقوت

ترخیص ست سرم از گمرک

ترخیص ست سرم از گمرک

واردات و ترخیص ست سرم از گمرک، از فعالیت‌های تجاری مهم و ضروری در کشور ماست که در دایره خدمات ارائه شده از سوی ترخیص کاران باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. تجهیزات پزشکی گوناگون، نقش تعیین کننده‌ای در تشخیص، درمان و کنترل بیماری‌ها دارند و هر کدام برای انجام هدف خاصی طراحی و تولید می‌شوند. همانطورکه می‌دانید افراد مبتلا به بیماری‌هایی همچون نارسایی قلبی، نارسایی کلیه، دیابت و همچنین بیماران عمومی به سرم جهت بهبود عملکرد بدن خود نیاز دارند؛ بنابراین ست سرم یکی از ضروری‌ترین و پرکاربردترین ابزار در مراکز درمانی محسوب می‌شود. از ست سرم برای انجام تزریقات درون وریدی یا تزریق مستقیم به رگ استفاده می شود. سقف میزان مایع هنگام تزریق زیر پوست یا داخل ماهیچه بزرگسالان فقط تا 3 میلی‌لیتر است و بیشتر از این میزان نمی‌توان تزریق کرد؛ زیرا تزریق بیش از این مقدار باعث ایجاد مشکلات در بافت محل تزریق، نارسایی قلبی، و فشار خون بالا می‌شود. باید به این نکته نیز توجه داشت که در هنگام تزریق مایعات به طور مستقیم در رگ بیمار چنین محدودیتی وجود ندارد. برای بیمارانی که نمی‌توانند داروها و مواد مغذی را از طریق دهان دریافت کنند، استفاده از ست سرم بسیار مناسب است. در ادامه مقاله به موضوع نحوه تجارت ست سرم در ایران و اطلاعات لازم جهت ترخیص ست سرم از گمرک، اشاره خواهیم کرد.

ست سرم از چه بخش هایی تشکیل می شود؟

ست سرم به کمک نیروی جاذبه زمین عمل کرده و سبب انتقال مواد درون کیسه به داخل رگ یا ماهیچه فرد می‌شود. این ست از اجزاء خاصی تشکیل شده‌اند که هر کدام وظیفه خاصی برعهده دارند. روش استفاده به این شکل است که بخش نیزه‌ی ست سرم وارد کیسه سرم می‌شود و بدین ترتیب قطره‌های مایع داخل محفظه قطره می‌افتند. در همین حین باید تعداد قطره‌ها در دقیقه را شمرد و مشخص نمود که در واحد زمان چه حجمی از مایع درحال تزریق است. برای تغییر میزان انتقال مایع باید بخش تنظیم کننده جریان ست سرم را به حرکت درآورد تا میزان فشار مایع کم یا زیاد شود. قسمتی که سوزن به لوله ست سرم متصل شده است اتصال لوئر نام دارد که یک نوع اتصال پیچی است.

اجزا تشکیل دهنده ست سرم عبارتند از:

 • اسپایک یا سوراخ کن: جهت سوراخ کردن کیسه سرم.
 • فیلتر هوا: جلوگیری از جمع شدن کیسه سرم جلوگیری می‌کند و تصویه هوای جریان یافته به درون آن.
 • محفظه قطره ای از جنس پلاستیک شفاف با خاصیت انعطاف پذیری: ریز کردن قطرات مایع و جلوگیری از ورود ذرات کلوئیدی، کریستالی و باکتری به داخل ورید بیمار.
 • تیوب استریل بلند یا شلنگ: جهت انتقال مایع.
 • شیر غلطکی: تنظیم جریان مایعات به داخل ورید بیمار و افزایش و کاهش میزات مایع.
 • کانکتور پلاستیکی.

واردات و صادرات ست سرم در ایران

تقاضای داخلی کشور ما برای انواع تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی از جمله ست سرم، به خصوص در هنگام شیوع ویروس کرونا افزایش چشم‌گیری داشته است. بنابراین تولیدات داخلی کفاف نیاز صنعت پزشکی و مراکز درمانی کشور را نداده و در نتیجه تاجران و بازرگانان زیادی به خریداری این محصولات از کشورهای خارجی تولیدکننده تجهیزات پزشکی روی آورده‌اند. واردات ست سرم در یک دهه گذشته عمدتا از کشورهای چین، امارات متحده عربی ،تایوان، سوئیس، ایتالیا، هند و … صورت گرفته است. در همین بازه زمانی نیز مقدار کمی از تجهیزات ست سرم از کشور ما به کشورهای همسایه از جمله عراق و افغانستان صادر شده است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص ست سرم از گمرک

برای ترخیص ست سرم از گمرک، ترخیص کار موظف است مجوزهای فنی و ارزی که در ادامه لیست می‌کنیم، جمع آوری نماید. ارائه مدارک فقط از ترخیص کار دارای کارت بازرگانی معتبر قابل قبول است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص ست سرم از گمرک، عبارتند از:

 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی یا کشاورزی

تعرفه گمرکی جهت ترخیص ست سرم از گمرک

کد تعرفه جهت ترخیص ست سرم و خون از گمرک برابر 90183914 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 21 می‌باشد. سایر اطلاعات در خصوص این کد تعرفه شامل موارد زیر می‌شود:

وضعیت: فعال

واحد اندازه‌گیری: U

شرح لاتین: Infusion set & blood set

کشور دارنده تعرفه ترجیحی: کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی (گروه D8 )

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ست سرم از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با چند دهه فعالیت مستمر در زمینه بازرگانی تلاش کرده است که خدمات خود را با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به انجام برساند. همین امر سبب شده که با جلب اعتماد تاجران به یکی از خوشنام ترین شرکت‌ها در این حوزه مبدل شود. از خدمات این شرکت می‌توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا، اخذ مجوز، تنظیم اظهارنامه، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و … اشاره کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا جهت همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ست سرم از گمرک، با تلفن های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ست سرم از گمرک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترخیص ست سرم سرنگی از گمرک
 • ترخیص ست سرم دامی از گمرک
 • ترخیص ست سرم اتاق عمل از گمرک

 

5/5 - (1 امتیاز)