سلطان یاقوت

ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک

ترخیص-نوار-چسب-ویژه-پوشک-از-گمرک

نوار چسب ویژه پوشک‌های کامل کودکان و بزرگسالان، از مواد بخصوصی ساخته شده است که صنایع کشور ما، توانایی تولید آن در سطح انبوه و تامین تمامی نیاز صنعت تولید پوشاک کشور را ندارند. از این رو شاهد واردات نوار چسب ویژه پوشک در کشورمان و خروج مقادیری ارز بدین ترتیب هستیم. به همین دلیل می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. امروزه استفاده از پوشک‌های کامل و آماده در کشور ما برای کودکان و یا سالمندان رواج پیدا کرده است. پوشک کامل از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود که یکی از آن‌ها، نوار چسب پهلو نام دارد. این چسب یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌ها در پوشک است و در واقع سبب ایجاد تفاوت بارز میان پوشک‌های معمولی و پوشک‌های کامل می‌شود. این چسب در طرفین قسمت پشتی پوشک قرار گرفته و خاصیت الاستیکی ویژه آن سبب می‌شود تا پوشک به‌خوبی محکم شود. وجود این خاصیت کشسانی در چسب ویژه پوشک، باعث می‌شود به دور کمر فشار محسوسی ایجاد نشود و همچنین از مواد ضدحساسیت ساخته شده است تا با پوست حساس نوزاد و کودک سازگاری داشته باشد. در ادامه مقاله، قصد داریم تا شما را با نکات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص نوار چسب ویژه پوشک کامل از گمرک، آشنا کنیم.

واردات نوار چسب ویژه پوشک در ایران

واردات عبارت است از یکی از دو ستون اصلی تجارت بین‌الملل، که نقش مهمی در رشد و توسعه کشورها دارد. زمانی که توان و یا امکان تولید کالایی خاص در یک کشور وجود نداشته باشد، تامین کنندگان اقدام به ثبت سفارش و خرید آن محصول از کشورهای تولیدکننده نموده و نیاز بازار مصرفی و صنایع خود را بدین طریق تامین می‌نمایند.

نوار چسب ویژه پوشک بچه و بزرگسال، نوع خاصی از چسب‌هاست و نیاز صنعت تولید پوشک در کشور ما به این چسب، عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قبیل محصولات، از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است. واردکنندگان، این محصول را از کشورهای ترکیه، بلژیک، چین، ایتالیا، آلمان، فرانسه و … خریداری کرده و به بازار مصرفی کشور ما تزریق می‌کنند.

مجوزات لازم برای ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک

ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک، مثل سایر محصولات بازرگانی، پروسه‌ای پیچیده و تخصصی است و فعالان تجاری که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، باید از دانش فرد متخصص یعنی ترخیص کار رسمی اداره گمرک بهره‌مند شوند. ترخیص کاری که از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد، قادر است با راهنمایی‌های به‌جای خود، مانع از بروز مشکلات مرسوم در هنگام انجام مراحل ترخیص کالا شود. از مراحل ترخیص کالا، می‌توان به مرحله اخذ مجوزات اشاره کرد که لیست این مدارک برای هر کد تعرفه گمرکی بطور خاص تعریف شده و برای دسترسی به این اطلاعات، باید ابتدا کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود را به درستی تشخیص دهید.

ترخیص کار گمرک که قصد دارید جهت ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک اقدام کند، باید مجوزات زیر را از سازمان‌های مربوطه اخذ نموده و تحویل اداره گمرک دهد:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشتف درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف حیوانی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص نوار چسب ویژه پوشک

کد تعرفه گمرکی، عبارت است از یک کد 8 رقمی که برای تمامی کالاهای تجاری و بازرگانی تعریف شده است و فهرست کامل این تعرفه‌ها را می‌توان در کتاب مقررات صادرات و واردات یافت.

کد تعرفه گمرکی که برای ترخیص نوار چسب ویژه پوشک کامل اختصاص یافته است، برابر 39191010 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 21 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری مختلف از گمرک، تجربه طولانی مدت و درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای هر زمان در جست‌وجوی ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص نوار چسب ویژه پوشک از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034