سلطان یاقوت

ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک

ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک

از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین وسایل و تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه‌ها، می‌توان به ظروف نمونه‌گیری اشاره کرد که واردات انواع این محصول در کشور ما رواج دارد. از این رو می‌خواهیم مقاله پیش رو را به شرح فرایند ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک اختصاص دهیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد.

ظرف نمونه‌گیری را می‌توان در انواع استریل، غیر استریل، شفاف و نیمه شفاف در بازار مصرفی مشاهده نمود. این محصولات از استحکام بالا در برابر اسیدها و حلال‌ها برخوردار بوده و می‌توان آن‌ها را با دستگاه اتوکلاو استریل کرد.

از ظروف نمونه‌گیری در پاتولوژی بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز نمونه گیری استفاده می‌شود. این محصول دارای درب محکمی است که از بیرون ریختن نمونه‌های داخل آن جلوگیری می‌کند. ظروف نمونه‌گیری را می‌توان براساس شکل، سایز، حجم و رنگ‌های گوناگون به انواع مختلف دسته‌بندی کرد که هر کدام موارد مصرف خود را داشته و در بازار مصرفی رواج دارند.

از انواع ظروف نمونه‌گیری رنگی در محیط‌های حساس به نور استفاده می‌شود. ظروف پلاستیک از جنس پلیمر بوده و در برابر شکستن مقاوم هستند که سبب برتری این ظروف نسبت به ظروف شیشه‌ای شده است. از ظروف نمونه‌گیری خون که به شکل لوله‌های آزمایشگاهی طراحی شده‌اند در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی و یا تحقیقاتی و موارد مشابه برای اندازه‌گیری دقیق پارامترهای خونی مثل اندازه گیری قند خون، اوره، آنزیم‌، کراتین، املاح، سلول های خونی و … استفاده می‌شود. درب این ظروف در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود و هر رنگ نشان‌دهنده کاربرد خاص لوله در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی می‌باشد. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک پرداخته‌ایم.

واردات ظروف نمونه‌گیری خون در ایران

ظرف نمونه‌گیری خون یکی از لوازم مورد استفاده در صنعت پزشکی و آزمایشگاهی است و وسیله‌ای بسیار کاربردی و مهم محسوب می‌شود. بخشی از نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان به ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی نمونه‌گیری خون از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. از آن‌جاکه صنعت پزشکی با جان و سلامت افراد جهان رابطه مستقیم دارد، تامین نیاز این صنعت به محصولات هر کشور، جزو اولویت واردکنندگان آن به شمار می‌رود. تاجران و بازرگانان ایرانی سود خوبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند.

واردات ظروف نمونه‌گیری خون در کشور ما از مبداء کشورهای ایتالیا، چین، اتریش، بلژیک، کره، آمریکا، امارات متحده عربی و … رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات ظروف نمونه‌گیری خون در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات ظروف نمونه‌گیری خون در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک را دارد باید نسبت به دریافت و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک برابر 90183922 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

شرح تعرفه: ظروف نمونه‌گیری خون میکروتینرو واکوتینر از جنس پلاستیک یا شیشه دارای مواد افزودنی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک

در صورتی‌که قصد ترخیص ظروف نمونه‌گیری خون از گمرک را دارید، لازم است بدانید که قبل از هرگونه اقدامی باید مجوزات و مدارک مورد نیاز اداره گمرک را جهت ترخیص کالای مربوطه اخذ و جمع‌آوری نمایید. علاوه بر آن برای اینکه پروسه ترخیص کالای شما از گمرک بهینه و سودآور باشد، باید از فرآیند ترخیص کالا آگاهی کامل داشته و بر دستورالعمل‌های اداره گمرک مسلط باشید. پیشنهاد ما به شما تاجران گرامی این است که کار را به کاردان سپرده و از مشورت و همیاری ترخیص‌کار رسمی اداره گمرک بهره‌مند شوید. شرکت سلطان یاقوت با به‌کارگیری نیروهای ترخیص کار باتجربه و کاربلد آماده همکاری با شما درخصوص رسیدن به اهداف تجاریتان می‌باشد.

بیشتر بخوانید :