سلطان یاقوت

ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک

ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک

با پیشرفت علم و گسترش جوامع، روز به روز ابزارهای جدیدی برای تحریر مطالب بر روی کاغذ اختراع شدند که خودکارها جزو رایج‌ترین و کاربردی‌ترین این محصولات می‌باشند. جوهری که در خودکار و ماژیک‌ها به کار می‌رود، در کشور ما از طریق واردات تامین شده و زمینه فعالیت سودمندی را برای واردکنندگان فراهم کرده است. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. جوهر خودکارها در رنگ‌های مختلف وجود دارند ولی بیشترین مصرف جوهر خودکار مربوط به رنگ آبی آن است که در مدارس، ادارات، شرکت‌ها، منازل و … یافت می‌شود. در تولید جوهر خودکارها از ترکیب موادی از جمله فنوکسی اتانول بنزیل الکل، آلکیل آلکانوآمید، اولئیک اسید و … استفاده می‌کنند. میزان روان بودن جوهر در خودکارها، بستگی به میزان ترکیب مواد اولیه در آن دارد. در ساختار ماژیک‌ها نیز از جوهرهایی استفاده می‌شود که بلافاصله خشک شده و در رنگ‌های متفاوت موجود می‌باشند. ماژیک‌ها براساس نوع جوهر به کار رفته در آن‌ها به انواع ماژیک های مبتنی بر آب، ماژیک های مبتنی بر حلال و ماژیک های مبتنی بر الکل تقسیم‌بندی می‌شوند. انواع خودکار و ماژیک‌های فرسوده را می‌توان با تزریق جوهر به آن‌ها، احیا نمود. برای کسب اطلاعات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات جوهر خودکار و ماژیک در ایران

اداره گمرک در جمهوری اسلامی ایران، سازمانی است که به عنوان مرزبان اقتصاد کشور قلمداد شده و یکی از وظایف آن، به‌روزرسانی آمارهای گمرکی و در دسترس قرار دادن این اطلاعات است. تحلیل این آمار نشان‌دهنده آن است که جوهر خودکار و ماژیک سالانه با مقادیر بالا به کشور ما وارد شده و تامین کمبودهای موجود در صنایع مربوطه بدین طریق انجام می‌شود.

مطابق این آمار، واردات جوهر خودکار و ماژیک بیشتر از کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، چین، کانادا و … صورت گرفته است.

مجوزهای لازم برای ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک

صدور مجوز ترخیص کالاها و محموله‌های بازرگانی، برعهده اداره گمرک است. این اداره قوانین ویژه ای را در خصوص ترخیص کالاهای گوناگون اعمال کرده است که عمل به آن‌ها از وظایف ترخیص کار رسمی اداره گمرک به شمار می‌رود. ترخیص کالا امری پیچیده و تخصصی بوده که به تجربه و دانش کافی نیاز دارد و اگر این فرآیند بدون تسلط بر قوانین حاکم بر آن صورت بگیرد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد افزایش می‌یابد. بنابراین اداره گمرک برای جلوگیری از بروز این مشکلات و صرفه جویی در زمان، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها از سوی افراد مورد تایید خود یا همان ترخیص کار رسمی گمرک، مجاز می‌داند. قبول شدگان در آزمون حق العمل کاری، گواهی نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی را دریافت نموده و با در دست داشتن آن، می‌توانند به نمایندگی از تاجران و بازرگانان اقدام به انجام امور گمرکی نمایند. از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که نیاز به دقت بالا دارد، مرحله دریافت مجوزهای مربوط به کالا از سازمان‌های خاص داخلی است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک برای ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک، موظف است نسبت به اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص جوهر خودکار و ماژیک

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جوهر خودکار و ماژیک برابر 32159010 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک

انتخاب صحیح ترخیص کار، کلیدی‌ترین مرحله در ترخیص کالا برای فعالان تجاری است؛ زیرا اگر این شخص به درستی انتخاب نشده و بر قوانین و مقررات اداره گمرک تسلط نداشته باشد، عواقب زیادی خواهد داشت. این مشکلات شامل تاخیر در اخذ مجوز خروج کالا از گمرک و هدر رفتن زمان، پرداخت هزینه‌های اضافی، از بین رفتن تمام یا قسمتی از سرمایه و … می‌باشند. شرکت سلطان یاقوت، با داشتن سابقه طولانی و مفید در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، گروهی از نیروهای ترخیص کار باتجربه و معتبر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص جوهر خودکار و ماژیک از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034