سلطان یاقوت

ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک

ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک

ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک، که به دوربین شکاری نیز شهرت دارد، یکی از فعالیت‌های شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و این وسیله در کشور ما جزو کالاهای تجاری مهم طبقه‌بندی می‌شود. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح اطلاعات مفید در این زمینه بپردازیم. چشم انسان یک سیستم پیچیده و خارق‌العاده است که از توانایی دریافت اطلاعات تصویری از محیط و پردازش و فرستادن آن به مغز برخوردار است. با این حال چشم انسان در زمینه میدان دید و تشخیص اشیای بسیار دور متوجه محدودیت‌هایی است که این سیستم را در یک‌سری فعالیت‌های خاص، نیازمند ابزار کمکی می‌کند. انسان در فعالیت‌هایی نظیر شکار، کوه‌نوردی، دریانوردی، طبیعت‌گردی، ستاره‌شناسی ابتدایی، دیده‌بانی، تماشای مسابقات ورزشی در استادیوم‌های وسیع و مواردی از این قبیل، برای رصد سوژه مورد نظر خود به وسیله‌ای به نام دوربین نیاز دارد و دوربین دو چشمی یا شکاری از جمله دوربین‌های کاربردی در موارد ذکر شده است. این وسیله، یک ابزار دستی است که اصلی‌ترین کاربرد آن، بزرگ‌نمایی اجسام دور و افزایش میدان دید انسان است. عمل بزرگ‌نمایی توسط دوربین دو چشمی، به واسطه عبور تصاویر از دو سری لنز مجاور و یک منشور ایستاده صورت می‌گیرد. منظور از تصویر ایستاده این است که در این نوع دوربین‌ها برخلاف تلسکوپ و سایر ابزارهای بزرگ‌نمایی، تصویر به دست آمده بدون وارونگی و جابه‌جایی به کاربر نمایش داده می‌شود. بر روی دوربین‌های دو چشمی 3 رقم حک شده‌اند که هرکدام نشان‌دهنده یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های این وسیله به شمار می‌روند. اولین رقم که با نشانه X همراه است، نشان‌دهنده آن است که تصویر حاصل چند برابر تصویر اصلی است. رقم دوم، بیانگر قطر عدسی شیئی به میلی‌متر است. رقم سوم بیانگر آن است که از فاصله ۱۰۰۰ یاردی (۹۱۰ متری) یک منطقه با چه پهنایی مشاهده می‌شود. در ادامه این مقاله بازرگانی به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دوربین شکاری از گمرک ایران پرداخته‌ایم؛ پس با ما همراه باشید.

تجارت دوربین دو چشمی در ایران

دوربین دو چشمی جزو کالاهایی است که در کشور ما مورد مبادلات تجاری قرار گرفته و توسط تاجران و بازرگانان خرید و فروش می‌شود. این کالا از واحدهای تولیدی داخلی بهره‌مند بوده و محصولات ساخت ایران در این زمینه به مقصد کشورهای همسایه از قبیل عراق، آذربایجان، سودان و … صادر می‌شوند.

واردات انواع دوربین‌های دو چشمی در کشور ما نیز از کشورهایی نظیر چین، روسیه، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز در این زمینه در کشور ما به چرخش درآمده و موجبات کسب درآمد برای فعالین تجاری را فراهم می‌کند.

دو کشور چین و امارات متحده عربی به دلیل تامین نیاز بازار داخلی کشور ما به محصولات گوناگون، بدون در نظر گرفتن تحریم‌های اعمال شده علیه ایران، به دو مبداء اصلی برای واردکنندگان ایرانی مبدل شده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دوربین دو چشمی را دارد، باید برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص دوربین دو چشمی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دوربین دو چشمی برابر 90051000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دوربین دو چشمی از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

موارد زیر تنها برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دوربین شکاری دو چشمی از گمرک می‌باشند:

 • ترخیص دوربین دو چشمی آسیکا از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی کومت از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی مید از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی مدل Zoom از گمرک
 • ترخیص دوربین شکاری سوپر زنیت از گمرک
 • ترخیص دوربین شکاری سلسترون از گمرک
 • ترخیص دوربین شکاری برسر از گمرک
 • ترخیص دوربین شکاری دو چشمی مدل 30×60 از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی یونیو از گمرک
 • ترخیص دوربین دوچشمی لیون از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی اشتاینر از گمرک
 • ترخیص دوربین دو چشمی ساکورا بزرگ از گمرک
 • ترخیص دوربین دید در شب از گمرک