سلطان یاقوت

ترخیص کاموا از گمرک

ترخیص کاموا از گمرک

کاموا عبارت است از رشته نخ‌های در هم تنیده شده که از الیاف طبیعی مانند پشم و پنبه و یا الیاف مصنوعی تهیه شده و در بازار مصرفی سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. تجارت در زمینه واردات و صادرات انواع کاموا در کشور ما رواج دارد و به همین جهت قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص کاموا از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. نخ‌های کاموا را به کمک قلاب‌های مخصوص بافتنی، به یکدیگر می‌بافند که حاصل آن، انواع پوشاک بافت زنانه، مردانه و بچه‌گانه می‌باشد. بطورکلی کامواها را از نظر جنس به 3 دسته تقسیم می‌کنند: 1- کامواهای طبیعی 2- کامواهای مصنوعی و 3 – کامواهای ترکیبی یا تلفیقی. کامواهای طبیعی از پشم و موی حیوانات ایجاد می‌شوند و از سایر گونه‌های کاموا گران‌تر و باکیفیت‌تر هستند. از مزایا کاموای طبیعی می‌توان به مقاومت در برابر رطوبت و آب، وزن کم، مقاومت در برابر بوگرفتگی، قابلیت رنگ‌پذیری راحت پشم و … اشاره کرد. گروه دوم، کامواهای مصنوعی هستند که از موادی همچون اکریلیک، نایلون، پلی استر، ویسکوز و راسون تشکیل شده‌اند. موارد ذکر شده، الیاف مصنوعی هستند که در تولید کاموای مصنوعی به کار برده می‌شوند. کامواهای ترکیبی نیز همانطورکه از نامش پیداست، ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی هستند. امروزه کامواهای ترکیبی، رایج‌ترین کامواها در بازار مصرفی هستند که علاوه بر کیفیت مناسب، از قیمت مطلوبی نیز برخوردار می‌باشند. نخ کاموا به خصوص در فصل زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا البسه بافت از بیشترین مقاومت در برابر نفوذ سرما برخوردار بوده و طرفداران زیادی در بازار مصرفی دارند. در حال حاضر، البسته بافت به دو روش دستی و یا ماشینی تولید می‌گردند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص نخ کاموا از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت کاموا در ایران

تجارت در زمینه صادرات و واردات انواع نخ و پارچه در کشور ما رواج دارد. تاجران و بازرگانان در این حوزه مشغول به فعالیت بوده و سود خوبی کسب می کنند. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای خرید و فروش این محصولات میان کشور ما و سایر کشورها در گردش است.

واردات کاموا در ایران عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، هند، اندونزی، چین، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد. از طرفی دیگر، تولیدکنندگان ایرانی تولیدات خود در این زمینه را به کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، ترکمنستان و … صادر می‌نمایند.

مجوزهای لازم برای ترخیص کاموا از گمرک

افراد آشنا با دنیای تجارت، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص کاموا از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص کاموا

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص کاموا از گمرک اختصاص یافته است، برابر 55111000 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کاموا از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص کاموا از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034