سلطان یاقوت

ترخیص پیچ کابینت از گمرک

ترخیص پیچ کابینت از گمرک

امروزه کابینت‌های چوبی با جنس‌های مختلف در هر آشپزخانه‌ای وجود دارند و چوب ام دی اف MDF از میان انواع کابینت، از استقبال بیشتری برخوردار بوده است. یکی از کلیدی‌ترین مراحل در نصب کابینت‌های ام دی اف MDF، اتصال صفحات چوبی کابینت‌ها می‌باشد که برای نصب آن‌ها عمدتا از پیچ کابینت که به پیچ ام دی اف ‌‌‌MDF شهرت دارد، استفاده می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که اگر کابینت با پیچی به جز پیچ چوب یا پیچ MDF بسته شود، دچار آسیب خواهد شد. این پیچ تنها در مدل چهارسو موجود است و دارای ساق بلند همراه پیخ خوردگی طولانی و عمیق است. پیچ کابینت نسبت به سایر پیچ‌ها، سختی کمتری دارد؛ زیرا برای انعطاف پذیری با چوب ام دی اف طراحی شده است. تامین نیاز داخلی به پیچ MDF که یکی از یراق آلات پرکاربرد برای نصب کابینت‌ها به شمار رفته و به همین دلیل به پیچ کابینت معروف است، در کشور ما از طریق واردات صورت می‌گیرد. واردات و ترخیص پیچ کابینت از گمرک، نیازمند توجه به نکاتی است که در این مقاله به طور مفصل به شرح این نکات پرداخته‌ایم.

واردات پیچ کابینت

به‌طورکلی می‌توان گفت مطابق آمارهای ارائه شده از اداره گمرک جمهوری اسلامی، 75% پیچ و مهره که در صنایع داخلی مورد استفاده قرار می گیرند از نوع وارداتی هستند. تامین پیچ و مهره داخلی منحصرا از دو کشور چین (با سهم 90%) و تایوان (با سهم 10%) صورت می‌گیرد.

شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا با اینکه چین بزرگ‌ترین تولیدکننده پیچ و مهره در جهان نیست، بیشترین سهم را در صادرات این قبیل محصولات به ایران دارد. پاسخ این است که در سال‌های اخیر به دلیل اعمال تحریم‌های اقتصادی گسترده جهانی علیه ایران، اغلب کشورهای بزرگ تولیدکننده از صادرات پیچ و مهره به ایران ممانعت می‌کنند. ولی کشور چین که در عین حال یکی از پیشرفته‌ترین کشورها از نظر اقتصادی است، به این تحریم‌ها توجه نکرده و همچنان صدور کالا و انجام مبادلات تجاری با ایران را مجاز می‌داند. از این رو اکثر تاجران و بازرگانان کشور ما به واردات انواع کالاها از جمله یراق آلات و پیچ و مهره از کشور چین روی آورده‌اند و فعالیت در این زمینه برای آن‌ها سودآوری بسیاری به همراه داشته است.

مجوزهای لازم جهت ترخیص پیچ کابینت از گمرک

اول از همه باید بدانیم که اداره گمرک جمهوری اسلامی ایران، برای واردات و ترخیص هر کالایی به صورت جزئی به شرح تعرفه و مجوزات لازمه آن پرداخته است تا واردکنندگان دچار گمراهی نشوند و تمام مراحل ترخیص کالای مورد نظر خود را، اصولی انجام دهند.

ترخیص یراق آلات از جمله پیچ کابینت از گمرک، امری تخصصی و حساس بوده و هرگونه خطایی در مسیر انجام آن، می‌تواند پیامدهای جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از رایج‌ترین مشکلات پیش آمده برای واردکنندگانی که بدون اطلاع کافی از قوانین و دستورالعمل‌ها اقدام به ترخیص کالا از گمرک می‌نمایند می‌توان به تاخیر در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک و همچنین پرداخت هزینه‌های مازاد اشاره کرد. به منظور همیاری تاجران و پیشگیری از صورت گرفتن چنین اشتباهاتی، اداره گمرک شخصی به نام حق العمل کار رسمی یا ترخیص کار را به عنوان طرف حساب جهت ترخیص کالا از گمرک به رسمیت می‌شناسد. به همین منظور داشتن کارت بازرگانی معتبر یا پروانه بازرگانی که از سوی گمرک جمهوری اسلامی به ترخیص کاران داده می‌شود، جهت اقدام به ترخیص پیچ کابینت از گمرک لازم است. حق العمل کاران معتبر مانند متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با تسلط کامل بر مدارک لازمه جهت ترخیص کالا، آماده خدمت رسانی و همیاری تاجران فعال در این زمینه می‌باشند.

همچنین داشتن مجوز ارزی جهت تخصیص ارز از دفتر صنایع معدنی و شناسه کالا، از مجوزات ضروری برای ترخیص پیچ کابینت از گمرک می‌باشند. جهت کسب اطلاع دقیق از تعرفه و مجوزهای مورد نیاز برای ترخیص کالای مورد خود می‌توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

 

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پیچ کابینت

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پیچ کابینت از گمرک از جنس استنلس استیل برابر 73181210 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر انواع پیچ کابینت از گمرک برابر 73181290 است که دارای حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 24 می‌باشد و به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه آن‌ها بصورت بدین صورت است: سایر پیچ‌ها برای چوب.

 

مراحل ترخیص پیچ کابینت از گمرک

مراحل ترخیص کلیه کالاها از اداره گمرک بطورکلی مشابه یکدیگر و به صورت زیر می‌باشد:

  • ثبت اظهارنامه در سامانه گمرکی EPL (پنجره واحد تجارت فرامرزی)؛
  • دریافت نمودن شماره ثبت (کوتاژ) در دایره احراز هویت و تعیین مسیر؛
  • اخذ تمامی مجوزات مربوطه؛
  • تطبیق کالای مورد نظر با تعرفه آن؛
  • تسویه کامل با صندوق و صدور سند ترخیص کالا؛
  • مراجع به بخش انبارداری و دریافت مجوز بارگیری کالای ترخیص شده؛
  • خروج کالا از گمرک.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص پیچ کابینت از گمرک

تا به اینجای مقاله، در مورد چگونگی و اطلاعات لازم ترخیص پیچ کابینت از گمرک، پرداختیم. شما تاجران و بازرگانان محترم می توانید برای رسیدن به تجربه موفق در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا از گمرک، به ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت اعتماد کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (2 امتیاز)