سلطان یاقوت

ترخیص چوب لباسی از گمرک

ترخیص چوب لباسی از گمرک

چوب لباسی یکی از کاربردی‌ترین ابزارهاست که با نام‌های چوب رختی، آویز، توشه نگهدار، رخت آویز و … میان مردم شناخته شده است. این وسیله در کشور ما جزو کالاهای تجاری است و از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به شرح اطلاعات در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چوب لباسی از گمرک بپردازیم. استفاده از چوب لباسی برای آویزان کردن لباس‌ها از زمان‌های بسیار دور میان مردم کشور ما و سایر کشورهای جهان رواج داشته است. امروزه از چوب لباسی در فروشگاه‌های پوشاک، منازل، استخرها، عبادتگاه‌ها، مراکز تفریحی و هر جایی که برای آویز کردن لباس نیاز به یک وسیله کاربردی باشد، استفاده می‌کنند. شکل ظاهری چوب لباسی‌ها که برای مرتب قرار دارن لباس‌ها درون کمد و رگال‌ها استفاده می‌شوند، یکسان است؛ ولی جنس این وسیله می‌تواند از چوب، پلاستیک و یا فلز ساخته شود. از چوب رختی می‌توان برای آویزان کردن کیف، کفش، کمربند، شال، مانتو، شلوار، کت و هر نوع البسه و اکسسوری دیگر استفاده نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص چوب رختی از گمرک می‌توانید ادامه مقاله را دنبال نمائید.

واردات چوب لباسی در ایران

چوب لباسی یکی از کالاهای مصرفی در تمام منازل است و کاربرد فراوانی دارد. تامین نیاز بازار مصرفی کشور ما به این قبیل کالاها از طریق واردات صورت می‌گیرد. تاجران و بازرگانان کمبودهای موجود در بازار را بدین طریق جبران نموده و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه کسب می‌کنند. سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش در می‌آید.

طبق آمار اداره گمرک در 10 سال اخیر، بیشترین میزان واردات چوب لباسی در کشور ما از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی و ترکیه صورت گرفته است. پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران، مبادلات تجاری کشورهای اروپایی و آمریکایی با ایران بسیار محدود شد و تاجران و بازرگانان مجبور شدند کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای نام برده خریداری و به بازار مصرفی تزریق کنند. هم‌اکنون کشورهای چین و امارات متحده عربی بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران محسوب شده و هر ساله مقادیر بالایی ارز به مقصد آن‌ها منتقل می‌شود.

مجوزات لازم برای ترخیص چوب لباسی از گمرک

تمامی کالاها و محصولات ریز و درشت که هدف صادرات و یا واردات واقع می‌شوند، باید از گمرک ترخیص شوند. ترخیص به معنای بررسی تجارت صورت گرفته در راستای تطبیق اصول آن با قوانین اداره گمرک است. اداره گمرک برای برقراری عدالت و جلوگیری از ارتکاب جرم در تجارت بین‌الملل ایران با سایر کشورها، یک سری دستورالعمل‌های خاص وضع کرده است که ترخیص کار رسمی اداره گمرک موظف است در راستای این قوانین عمل کند. ترخیص کار به نمایندگی از فعالان تجاری به انجام مراحل مختلف ترخیص کالا می‌پردازد. ترخیص کار برای اثبات قانونی بودن تجارت صورت گرفته، باید یک سری مراحل طی کند که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. یکی از تشریفات گمرکی، مجوزهایی هستند که ترخیص کار بسته به نوع کالای خود باید از سازمان‌های مربوطه اخذ کرده و سپس تحویل اداره گمرک نماید. تنوع لیست این مجوزها با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر مشخص می‌گردد و برای هر کد تعرفه بصورت جداگانه تعریف شده است.

چوب لباسی از هر جنس که باشد، جزو لوازم خانگی محسوب شده و به همین علت مجوزات لازم برای ترخیص آن از گمرک، یکسان است. ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص چوب لباسی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص چوب لباسی

کد تعرفه گمرکی عبارت است از یک کد 8 رقمی که به وسیله آن می‌توان قوانین مربوط به ترخیص کالای مورد نظر را مشاهده نمود. کد تعرفه کالاها شامل یک لیست گسترده و جامع است که تمامی آن‌ها در کتاب صادرات و واردات جمع‌آوری شده‌اند.

از آن‌جا که چوب لباسی‌ها را از جنس مواد اولیه گوناگون تولید می‌کنند، کد تعرفه آن‌ها نیز بر همین اساس متنوع می‌باشد:

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چوب لباسی فلزی برابر 83025000 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چوب لباسی پلاستیکی برابر 39259000 است که از حقوق ورودی و اولویت کالایی برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص چوب لباسی چوبی برابر 94032090 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چوب لباسی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها ارائه خدمت به واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان توانسته است اعتبار زیادی در این زمینه به دست آورد و به عنوان یکی از معتمدترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه بدرخشد این شرکت قصد دارد با ارائه خدمات خود به نحو احسن قدمی در جهت سهولت و سرعت در تجارت تجار عزیز بر دارد. از خدمات این شرکت می توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی و … اشاره کرد. با اعتماد به متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید تجاری ایمن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کم‌ترین هزینه تجربه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا هرگونه همکاری در زمینه ترخیص چوب لباسی از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034