سلطان یاقوت

ترخیص فرنچ پرس از گمرک

ترخیص فرنچ پرس از گمرک

قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در سراسر جهان است که در حالت کلاسیک به شکل گرم سرو شده و به کمک تجهیزات مختلف آماده‌سازی می‌شود. یکی از روش‌های کلاسیک برای دم کردن قهوه، استفاده از قهوه‌ساز فرنچ پرس است که بطور عمده برای تهیه قهوه فرانسه درون کافه‌ها یا منازل استفاده می‌شود. این وسیله در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب شده و در بازار مصرفی وجود دارد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص فرنچ پرس از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. کیفیت بالای قهوه دم شده و همچنین لذت تجربه عطر و طعم اصیل و تازه آن، از دلایل علاقه طرفداران قهوه به دستگاه فرنچ پرس است. از این وسیله همچنین برای فوم‌گیری شیر، آماده‌سازی چای و دمنوش‌های گیاهی، درست کردن خامه غلیظ، روغن‌گیری از دانه‌های گیاهی مثل زیتون، گرفتن آب سبزیجات تازه و … استفاده می‌شود. قهوه‌ساز فرنچ پرس از بخش‌های مختلف از جمله استند یا پایه، مخزن، فیلتر، درپوش و اهرم تشکیل شده است. نوع برند در هنگام خرید فرنچ پرس از اهمیت بالایی برخوردار نیست و تنها باید به ضخامت و نشکن بودن شیشه به کار رفته در آن توجه کرد. مخزن فرنچ پرس می‌تواند از جنس شیشه، فلز، پلاستیک و یا سرامیک باشد که نوع فلزی آن بادوام‌تر است. قسمت درپوش نیز نباید هیچ فاصله‌ و درزی با مخزن داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص فرنچ پرس از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات فرنچ پرس در ایران

فرنچ پرس وسیله‌ای برای تهیه قهوه به مدل فرانسوی است که در کشور ما نیز کاربرد داشته و مورد استفاده قشر خاصی قرار می‌گیرد. تامین کنندگان برای تامین نیاز بازار مصرفی کشور ما به این وسیله، اقدام به واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده نموده و سالانه مقادیری ارز برای واردات این قبیل کالاها اختصاص می‌یابد.

واردات فرنچ پرس در ایران بیشتر از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه، ایتالیا، کره، ژاپن و … صورت گرفته و تاجران و بازرگانان به فعالیت و سودآوری در این زمینه مشغول می‌باشند.

پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشور، مبادلات تجاری ایران با کشورهای اروپایی و آمریکایی با محدودیت زیادی روبه‌رو شد و از این رو در حال حاضر عمده واردات به کشور ما از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص فرنچ پرس از گمرک

واردکنندگان و صادرکنندگان ایرانی، برای انتقال کالاهای مختلف به داخل یا خارج از کشور، در ابتدا مراحل مقدماتی از جمله ثبت سفارش، حمل و نقل، انتقال ارز و سایر امور گمرکی را طی می‌کنند. در آخر، جهت اخذ مجوز خروج کالا از گمرک، باید مراحل ترخیص کالا نیز طی شوند. این فرآیند مشمول قوانین و دستورالعمل‌های پیچیده و متعددی است و جز با همکاری و راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک امکان‌پذیر نخواهد بود. ترخیص کار با اخذ وکالت‌نامه از فعالان تجاری، اجازه دارد بطور قانونی به انجام این امور بپزدازد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که تاثیر مستقیم بر زمان خروج کالا از گمرک دارد، مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌های داخلی مربوطه است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص قهوه‌ساز فرنچ پرس از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص فرنچ پرس

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص فرنچ پرس برابر 82100000 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرنچ پرس از گمرک

ترخیص فرنچ پرس از گمرک، پروسه‌ای تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار معتبر و باتجربه از اولویت‌های فعالان تجاری برای پیشگیری از بروز مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرنچ پرس از گمرک را دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص فرنچ پرس از گمرک شامل موارد زیر می‌باشد:

  • ترخیص دستگاه آماده‌سازی قهوه فرانسه از گمرک
  • ترخیص لیوان چای‌ساز یا دمنوش‌ساز از گمرک
  • ترخیص قهوه‌ساز فرنچ پرس یک لیتری از گمرک
  • ترخیص فرنچ پرس چینی وان کافی (One Coffee) از گمرک
  • ترخیص فرنچ پرس برند بیالتی ایتالیا (Bialetti) از گمرک
  • ترخیص فرنچ پرس (vestal) از گمرک
  • ترخیص فرنچ پرس کورکماز ترکیه (korkmaz) از گمرک
  • ترخیص فرنچ پرس 350 میلی (0.35 لیتری) از گمرک

بیشتر بخوانید :