سلطان یاقوت

ترخیص اسانس کولا از گمرک

ترخیص اسانس کولا از گمرک

یکی از کالاهای پرمصرف و وارداتی در کشور ما، اسانس کولا است که هر ساله توسط تاجران و بازرگانان از کشورهای تولید کننده خریداری شده و به عرضه صنایع مصرفی درمی‌آید. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص اسانس کولا از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. کولا نام دانه‌های درختی به همین اسم است که بومی آفریقا بوده و مصرف خوراکی دارد. علاوه بر آن، اسانسی که از دانه کولا گرفته می‌شود، بسیار خوش عطر و طعم بوده و کاربرد فراوانی دارد. اسانس کولا شامل مقادیر بالایی از کافئین، کولانین، تئوفیلین و تئوبرومین است که مصرف آن می‌تواند موجب افزایش گردش خون، تقویت سیستم ایمنی، بهبود هضم و جذب غذا، کاهش فشار خون و کمک به کاهش وزن و بطور کلی افزایش انرژی گردد. کافئین بالای موجود در اسانس کولا، به دلیل خاصیت شادی‌بخشی که دارد، سبب شده تا این اسانس در داروهای ضدافسردگی نیز به کار می رود. و اما اصلی‌ترین کاربرد اسانس کولا، در صنایع غذایی است؛ بطوریکه امروزه این محصول ماده اولیه بسیاری از نوشیدنی‌ها، آب‌نبات‌ها، پاستیل‌ها و شکلات‌ها است. صنایع آرایشی و بهداشتی نیز از این اسانس پرطرفدار در ترکیب محصولات خود از قبیل کرم‌ها، لوسیون‌ها، شامپوها، خوشبوکننده‌ها و … استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسانس کولا از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات اسانس کولا در ایران

کشور ما، اسانس کولای مورد نیاز صنایع غذایی و نوشابه‌سازی خود را عمدتا از طریق واردات تامین می‌کند. هر ساله مقادیری ارز برای واردات اسانس کولا از کشورهای خارجی از کشور ما خارج می‌شود. بیشترین میزان واردات اسانس کولا از مبداء کشور ایرلند بوده است. پس از آن، واردات اسانس کولا از کشورهای فرانسه، ایسلند، آلمان و … صورت گرفته است. از آن‌جا که اسانس کولا، یکی از پرمصرف‌ترین اسانس‌های موجود در جهان است، فعالیت در زمینه واردات آن از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار می‌باشد.

قوانین مربوط به ترخیص اسانس کولا در ایران

ترخیص کار رسمی اداره گمرک، برای ترخیص اسانس کولا از گمرک، باید مطابق قوانین وضع شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل نماید:

  • ورود موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی مصوب سال 1346 به شرح زیر می‌باشد:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

مجوزات لازم برای ترخیص اسانس کولا از گمرک

مسئولیت صدور مجوز ترخیص کالا برعهده اداره گمرک است و تاجران و بازرگانان برای واردات و صادرات کالاهای خود به کشور باید از زیر ذره‌بین این اداره عبور کنند. اداره گمرک، بسیار سخت‌گیرانه عمل می‌کند و هر کالای صادراتی یا وارداتی را بررسی و کنترل می‌نماید. صدور مجوز خروج کالا برای هر کالای تجاری مشروط به اخذ و ارائه یک سری مدارک و مجوزها از سازمان‌های خاص می‌باشد که حتما باید توسط ترخیص کار رسمی اداره گمرک صورت بگیرد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اسانس کولا از گمرک را دارد، موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی و گیاهی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف حیوانی و گیاهی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو برای تخصیص ارز

تعرفه گمرکی جهت ترخیص اسانس کولا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسانس کولا از گمرک برابر 33021010 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 22 برخوردار می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسانس کولا از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیش از دودهه خدمت‌رسانی در زمینه امور تجاری و بازرگانی و ارائه خدماتی نظیر ثبت سفارش، اخذ مجوز، ترخیص کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و … توانسته است موفقیت‌های چشم گیری کسب کرده و به یکی از معتبر و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌ها در این عرصه بدل شود. نیروهای توانا و متخصص شرکت سلطان یاقوت به طور مستمر در گمرکات کشور مستقر شده‌اند تا امور شما تاجران محترم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه به انجام برسانند و همچنین از بروز هرگونه مشکل و زیان در امور شما پیشگیری نمایند. با شماره‌گیری تلفن‌های درج شده در انتهای مقاله، می‌توانید برای مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسانس کولا از گمرک، درخواست نمائید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034