سلطان یاقوت

ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک

ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک

در حال حاضر، در تمامی ادارات و شرکت‌ها، از دستگاهی به نام پرینتر برای چاپ اسناد، اوراق، مدارک و … استفاده می‌شود. پرمصرف‌ترین پرینترها در کشور ما، پرینترهای لیزری و جوهرافشان هستند که از نظر مواد مصرفی با هم تفاوت دارند. در پرینتر جوهرافشان، از مواد مصرفی به نام جوهر برای چاپ استفاده می‌شود. جوهر در این نوع پرینتر درون قطعه‌ای به نام کارتریج نگه‌داری می‌شود که به آن کارتریج جوهرافشان می‌گویند. این قطعه در کشور ما جزو قطعات وارداتی به شمار می‌رود و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. در چاپگرهای جوهرافشان، بخشی به نام هد وجود دارد که قطرات ریز جوهر از طریق منافذ ریز موجود در آن بر روی صفحه کاغذ پاشیده شده و سبب چاپ طرح  یا متن مورد نظر می‌گردد. چاپگرهای جوهرافشان نیز مانند چاپگرهای لیزری در دو مدل سیاه سفید و رنگی موجود هستند. در کارتریج جوهرافشان سیاه و سفید، تنها از جوهر مشکی استفاده می‌شود. ولی در کارتریج جوهرافشان رنگی از 4 تا 6 رنگ جوهر می‌توان استفاده کرد. بطور عمده جوهرهای کارتریج جوهرافشان رنگی به 3 رنگ اصلی یعنی زرد، قرمز و آبی تقسیم می‌شوند که یک رنگ مشکی نیز در کنار آن‌ها برای تولید طرح یا متن با رنگ مشکی وجود دارد. در تعدادی از این چاپگرها دو رنگ قرمز روشن و آبی روشن نیز به ترکیب رنگی جوهرها اضافه شده تا تصویر نهایی با دقت و کیفیت بالاتری چاپ گردد. از آن‌جا که مهم‌ترین موضوع در رابطه با پرینترها و دستگاه‌های کپی، کیفیت چاپ توسط آن‌هاست، بهترین گزینه برای چاپ عکس با وضوح و رزولوشن بالا، پرینترهای جوهرافشان هستند. کارتریج های جوهری کیفیت چاپ بهتری روی کاغذ دارند و رنگ ها را با کیفیت بالاتری در تصاویر ارائه می دهند. عمر کارتریج جوهرافشان از کارتریج لیزری کم‌تر بوده و برخلاف آن، غیر قابل شارژ و یا تمدید است؛ بنابراین این کارتریج را پس از اتمام جوهرهای آن، باید تعویض کرد. نکته مهم دیگر این است که هرگز نباید کارتریج‌های جوهرافشان را در معرض آفتاب و یا حرارت بالا قرار داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات کارتریج جوهرافشان در ایران

کارتریج جوهرافشان یکی از دستگاه‌های کاربردی و بااهمیت در صنعت چاپ است که استفاده از آن در کشور ما رواج دارد. تامین نیاز بازار مصرفی کشور ما به این محصول عمدتا از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی در زمینه ثبت سفارش و واردات این محصول مشغول به فعالیت بوده سود مناسبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات کارتریج جوهرافشان در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ترکیه، ایتالیا، جمهوری کره و … صورت گرفته و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک

در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. شخصی که مجاز به انجام امور ترخیص کالا می‌باشد، ترخیص کار رسمی اداره گمرک نامیده شده که باید از گواهی‌نامه کارت بازرگانی و وکالت‌نامه قانونی از سمت فعالان تجاری برخوردار باشد. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کارتریج جوهرافشان

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص کارتریج جوهرافشان برابر 84439990 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک

ترخیص کارتریج جوهرافشان از گمرک، امری تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند پیامدهای جبران‌ ناپذیری به همراه داشته باشد. ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان کسی که بر تمام این پیچ و خم‌ها مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)