سلطان یاقوت

ترخیص کره از گمرک

ترخیص کره از گمرک

کره یکی از محصولات لبنی پرطرفدار است که انواع گوناگونی داشته و در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد. از این رو می‌خواهیم در مقاله امروز به موضوع ترخیص کره از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. کره در واقع به یک گونه از چربی گرم‌نشده و لیپید گفته می‌شود که از دوغ و یا شیر گرفته شده و انواع گوناگونی دارد. رنگ کره که از خامه تولید می‌شود، زرد و رنگ کره دوغ، سفید است که چندان شناخته شده نیست. کره‌های بسته‌بندی که در کارخانه‌های لبنی به صورت صنعتی تولید شده و فروشگاه‌ها به فروش می‌رسند، از نوع کره خامه هستند و از به‌هم زدن مداوم خامه ایجاد می‌شوند. کره حیوانی به صورت جامد و کره گیاهی به صورت مایع است. این محصول لبنی که منبع ویتامین A و انرژی است، در وعده صبحانه و سایر موارد (به‌جای روغن) مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کره از گمرک، ادامه مقاله را دنبال کنید.

صادرات و واردات کره در ایران

کره جزو محصولات لبنی بسیار پرطرفدار در سراسر جهان است و در کشور ما نیز به میزان بالا مصرف می‌گردد. بخش زیادی از نیاز بازار مصرفی کشورمان به کره، از طریق تولیدات داخلی تامین می‌گردد و حتی در این زمینه صادرات نیز داریم. صادرات کره با مبلغ و مقداری بسیار کمتر از میزان واردات آن صورت می‌گیرد و مقصد صادرات کره از ایران، کشورهای عراق، افغانستان، عربستان سعودی، روسیه، امارات متحده عربی، پاکستان و … هستند.

بخشی از نیاز بازار مصرفی و همچنین کمبودهای آن به انواع کره نیز از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. مبداء وارداتی کره به ایران، کشورهای امارات متحده عربی، نیوزلند، ایالات متحده آمریکا، آلمان، ترکیه و … هستند.

اگر قصد تجارت در زمینه کره را دارید، حتما باید به وزن و بسته‌بندی محصول خود و همچنین رعایت استاندارهای جهانی در فرآیند تولید و بسته‌بندی آن دقت نمائید.

قوانین مرتبط با تجارت کره در ایران

ورود موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی مصوب 1346 و ترخیص آن‌ها موکول به ارائه گواهی‌نامه بهداشت کشور مبداء می‌باشد.

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاه‌داری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

مجوزات لازم برای ترخیص کره از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از یک فرآیند تخصصی و پیچیده که شامل مراحل مختلف می‌شود. ترخیص کار رسمی اداره گمرک با تسلط بر قوانین و دستورالعمل‌های این فرآیند، بهترین گزینه برای همیاری و راهنمایی تاجران و بازرگانان محسوب می‌شود. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا که بیشترین نقش را در تعیین زمان صدور مجوز خروج کالا از انبار گمرک را دارد، مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالای تجاری بطور خاص تعریف شده است. با تشخیص صحیح تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌توان به لیست این مجوزها دست پیدا کرد.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد ترخیص کره از گمرک را دارد، موظف است برای دریافت و جمع‌آوری مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کره

بطورکلی کد تعرفه برای ترخیص کره و سایر چربی‌ها و روغن‌های مشتق از شیر، خمیرهای لبنی برای مالیدن روی نان (Dairy spreads)، ذیل ردیف 0405 قرار می‌گیرند. تعرفه ورودی کلیه محصولات زیر در گمرک، برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کره بسته‌بندی شده به صورت بسته‌های 500 گرمی و کمتر برابر 04051010 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کره بسته‌بندی شده به صورت بسته‌های بیش از 500 گرم برابر 04051020 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 21 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص خمیرهای لبنی برای مالیدن روی نان برابر 04052000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سایر برابر موارد مشابه برابر 04059000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 27 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کره از گمرک

همانطور که آگاه هستید بازرگانی و تجارت امری سخت و تخصصی است و در صورتی که ترخیص کار شما از توانمندی بالا در این زمینه برخوردار نباشد باعث ایجاد تاخیر در زمان ترخیص کالای خواهد شد که این امر نیز هزینه‌های گزافی به دنبال خواهد داشت. شرکت سلطان یاقوت، به عنوان یکی از معتمدترین و خوشنام‌ترین شرکت‌ها در زمینه بازرگانی و ترخیص کالا آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه‌های ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجازات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و… می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت یاقوت در زمینه ترخیص کره از گمرک می‌توانید با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس 09121995406 – 02122855902 – 02128111034