سلطان یاقوت

ترخیص قوطی کمپوت از گمرک

ترخیص قوطی کمپوت از گمرک

قوطی کمپوت و کنسرو جزو کالاهای تجاری در کشور ما هستند که زمینه فعالیت مناسب و پرسودی برای فعالان تجاری فراهم کرده‌اند. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص قوطی کمپوت از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. بخش قابل توجهی از محصولات باغی در کشور ما از جمله میوه و ضایعات آن هدر رفته و یا به دلیل عدم مصرف در بازه زمانی مناسب دور ریخته می‌شوند. اما امروزه در صنعت تبدیلی میوه موفق به تولید محصولاتی از قبیل کمپوت با استفاده از تکنولوژی‌های مدرن شده‌اند. از آن‌جا که میزان میوه‌جات تولیدی در ایران بیشتر از میزان استفاده داخلی است و صادرات میوه‌های تازه با مشکلات و سختی‌های زیادی همراه است، این محصولات را پس از پختن، سرد کردن و یا خشک کردن و سپس قرار دادن در ظروف سربسته مخصوص (قوطی‌ها) به کمپوت تبدیل کرده که عمر بالاتری دارد و امکان استفاده از میوه‌های یک فصل خاص را در تمام 4 فصل دیگر سال فراهم می‌کند. کمپوت میوه معمولا طعم شیرین داشته و مناسب‌ترین میوه‌های قابل تبدیل به کمپوت عبارتند از: سیب، گلابی، هلو، گیلاس، توت فرنگی، آلو، آناناس و … . محتویات درون قوطی کمپوت شامل میوه کامل یا تکه شده حرارت دیده، مایع شامل مواد شیرین‌کننده طبیعی از جمله شکر و کشمش، ادویه‌های مختلف مثل وانیل یا دارچین می‌باشند. با کمپوت کردن میوه‌ها، می‌توان آن‌ها را از حمله باکتری و میکروب‌ها در امان نگه داشت و به راحتی محصولات تولیدی را میان کشورهای مختلف انتقال داد. برای بسته‌بندی ایمن محتویات کمپوت، از ظرف بسته‌بندی فلزی و آلومینیومی به نام قوطی استفاده می‌شود و هر قوطی از یک بدنه، یک درب و یک قسمت انتهایی تشکیل شده است. قسمت انتهایی قوطی‌ها درون کارخانه قوطی‌سازی بسته شده و بخش درب آن در کارخانه کمپوت‌سازی و پس از پر کردن قوطی‌ها بسته می‌شود. قوطی کمپوت معمولا استوانه‌ای شکل و بلندتر از قوطی کنسروهای مواد غذایی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص قوطی کمپوت از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

تجارت قوطی کمپوت در ایران

صنعت کشاورزی در ایران از اوضاع خوبی برخوردار بوده و میزان محصولات حاصل از این صنعت از مصرف بازار داخلی بیشتر است. از این رو مازاد تولیدات هم به صورت تازه و هم بصورت کمپوت‌شده هدف صادرات به کشورهای همسایه قرار می‌گیرند. کمپوت‌ها از تاریخ مصرف بیشتر و ایمنی و مقاومت بالاتر در برابر آلودگی‌های محیطی برخوردار هستند و این خود دلیل سرمایه‌گذاری واحدهای تولیدی ایران بر روی تولید و صادرات کمپوت میوه‌های مختلف به کشورهای متقاضی است.

صادارت کمپوت میوه بصورت سالانه از ایران به مقصد کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، تاجیکستان و … صورت گرفته و ارز مناسبی بدین طریق به کشور وارد می‌گردد.

از طرفی دیگر نیاز بازار مصرفی ایرانی به برخی از انواع کمپوت‌های میوه خاص، از طریق واردات آن از کشورهایی از قبیل چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص قوطی کمپوت از گمرک

واردات و صادرات دو مولفه اصلی در دنیای تجارت است که باعث به گردش درآمدن چرخه اقتصادی در یک کشور می‌شود. کاستی‌ها و کمبودهای بازار مصرفی به کالاهای مختلف از طریق واردات و سودآوری از طریق فروش کالاهای تولیدی مازاد از طریق صادرات صورت می‌گیرد. اما برای برقراری عدالت و نظم در کشور ما، تمامی محموله‌های صادراتی و وارداتی باید از زیر ذره بینی به نام اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن آن بررسی شود. در همین راستا، قوانین و دستورالعمل‌هایی برای ترخیص ر کالا از سمت اداره گمرک تعریف شده‌اند و ترخیص کار رسمی اداره گمرک موظف است در همین چهارچوب عمل کند. به کلیه مراحل ترخیص کالا، تشریفات گمرکی گفته می‌شود و یکی از این مراحل، اخذ و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌های مربوطه است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص قوطی کمپوت از گمرک را دارد موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی برای ترخیص قوطی کمپوت

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص قوطی کمپوت برابر 73102120 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت برای ترخیص قوطی کمپوت از گمرک

تشریفات گمرکی در جهت ترخیص یک کالای خاص، امری پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که تاجران و بازرگانان به راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. شرکت سلطان یاقوت با به‌ کارگیری نیروهای ترخیص کار معتبر و باتجربه، حاضر به ارائه خدمات در زمینه تمامی امور گمرکی از جمله ترخیص کالا است. از مزایای همکاری با این شرکت می‌توان به انجام امور گمرکی در کوتاه‌ترین زمان و با صرف مناسب‌ترین هزینه است. در صورتی‌که قصد ترخیص قوطی کمپوت از گمرک را دارید کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و برخورداری از مشاوره رایگان، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034