سلطان یاقوت

ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک

ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک

یکی از تجهیزات پرکاربرد که در جایگاه‌های سوخت به عنوان کنترلر عمل کرده و توسط مشتری تنظیم می‌شود،‌ نازل سوخت یا Fuel Nozzle نام دارد. تجارت در زمینه نازل سوخت در کشور ما رواج دارد و به همین منظور قصد داریم در این مقاله‌ی بازرگانی به موضوع ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. هنگامی که برای تهیه سوخت مورد نیاز وسیله نقلیه خود به پمپ بنزین مراجعه می‌کنید، تعدادی جایگاه که هر کدام شامل یک دستگاه مجزا هستند مشاهده می‌کنید. سوخت از مخزن زیرزمینی جایگاه به مخزن نگه‌داری سوخت یا دیسپنسر پمپ شده و سپس از این مخزن به کمک شلنگ مخصوص منتقل می‌شود و در نهایت توسط نازل به باک خودرو تزریق می‌شود. نازل در جایگاه‌های سوخت به‌گونه‌ای طراحی شده که در نهایت تعیین مقدار سوخت تزریقی به اتومبیل توسط مشتری صورت بگیرد. این ابزار بطورکلی ۳ وظیفه اساسی برعهده دارد که عبارتند از کنترل سوخت یا سیال تحویلی توسط کاربر، جلوگیری از پر شدن بیش از حد مخزن یا باک خودرو و در نهایت جلوگیری از بازگشت سوخت شلنگ به درون آن و یا تخلیه به بیرون پس از پایان عملیات سوخت‌گیری. نازل سوخت (Nozzle) پمپ بنزین می­‌تواند با استفاده از تجهیزاتی که روی آن نصب می­‌شود عملکردهای کنترلی دیگری نیز داشته باشد. برای مثال نازل پمپ بنزین می­‌تواند مجهز به مکانیزمی باشد که تا وقتی نازل درون لوله پرکننده باک قرار نگرفته است اجازه عبور سوخت داده نشود. یا بعضی از نازل‌­‌ها به سنسور فشار مجهز می­‌شوند که تا زمانی که سیستم سوخت رسان به فشار مناسب نرسیده اجازه عبور سوخت از نازل داده نمی­‌شود. در ادامه به شرح انواع نازل سوخت و همچنین نحوه تجارت و ترخیص نازل سوخت از گمرک خواهیم پرداخت.

انواع نازل‌های سوخت کدامند؟

همانطورکه می‌دانید،‌ وسایل نقلیه با سوخت‌های متفاوتی کار می‌کنند و از نازل‌های سوخت می‌توان برای انتقال انواع این سوخت‌ها به باک وسیله نقلیه مورد نظر استفاده کرد.

انواع نازل سوخت براساس نوع سوخت با یکدیگر متفاوت بوده و شامل موارد زیر می‌باشند:

نازل گازوئیل، نازل بنزین، نازل روغن، نازل ادبلو، نازل موارد شیمایی، نازل گریس و … .

همچنین نازل‌های سوخت را می‌توان بر اساس نوع عملکرد به یک دسته بندی دیگر تقسیم کرد. سیستم عملکرد در نازل سوخت ممکن است بصورت دستی یا اتوماتیک باشد. نازل پمپ بنزین اتوماتیک، هنگام پر شدن سوخت خودرو خاموش می‌شود و از توزیع بیش از حد سوخت جلوگیری می‌کند ولی در نازل سوخت دستی بخش قطع کن وجود نداشته و به همین دلیل فاقد ویژگی ذکر شده می‌باشد.

واردات نازل پمپ بنزین در ایران

نازل پمپ بنزین یکی از قطعاتی است که واردات آن در کشور ما رواج دارد و این محصول سالانه با مقادیر بالا توسط تامین کنندگان به کشور وارد شده و به بازار مصرفی تزریق می‌گردد. درگذشته واردات نازل پمپ بنزین از مبدا‌ء‌ کشورهای آلمان و آمریکا رواج داشت اما پس از اعمال تحریم‌های گسترده علیه کشور ما، این روند تا حد زیادی با مشکل مواجه شد.

دو کشور چین و امارات متحده عربی به محدودیت‌های مبادلات تجاری با ایران که از سمت آمریکا اعمال شده بود توجه نکرده و همچنان به صادرات و واردات با تاجران و بازرگانان ایرانی مشغول هستند. به همین دلیل فعالان تجاری در کشور ما،‌ اولویت خود را این دو کشور قرار داده و سالیانه ارز زیادی برای خرید کالاهای گوناگون از مبداء‌ آن‌ها از ایران خارج می‌شود.

مجوزهای لازم جهت ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک

ترخیص نازل سوخت و نازل پمپ بنزین از گمرک، امری تخصصی و حساس در کشور ما محسوب می‌شود و برای رسیدن این محصولات به دست مصرف کنندگان داخلی، مرحله‌ای ضروری است. تاجران و بازرگانان جهت حل امور و تشریفات گمرکی خود، فردی به نام ترخیص کار رسمی اداره گمرک را استخدام کرده و به وی وکالت نامه می‌دهند. ترخیص کار با داشتن کارت بازرگانی و وکالت نامه قانونی، مجاز به انجام این مراحل به نمایندگی از ایشان می‌باشد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک را دارد،‌ موظف است برای اخذ و جمع‌آوری مجوزات زیر اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده ۱ سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی جهت ترخیص نازل پمپ بنزین

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص نازل پمپ بنزین برابر ۸۴۸۱۸۰۹۰ است که دارای حقوق ورودی ۲٪  و اولویت کالایی ۲۵ می‌باشد و حقوق ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با تجربه مفید و درخشان در زمینه انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا از تمامی گمرکات، توانسته است با جلب نظر و اعتماد فعالان تجاری، به یکی از معتبرترین و قابل اطمینان‌ترین شرکت‌های تجاری-بازرگانی مبدل شود. شما علاقمندان برای استفاده از خدمات این شرکت همچون مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با متخصصان ترخیص کار ماهر و کاربلد در زمینه ترخیص نازل پمپ بنزین از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034