سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک

ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک

جکوزی نام یک حوضچه کوچک وان مانند و یکی از روش‌های هیدروتراپی یا آب درمانی محسوب می‌شود. واردات دستگاه هیدورتراپی در کشور ما رواج دارد و به همین دلیل قصد داریم در این مقاله به شرح فرآیند ترخیص دستگاه هیدروتراپی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. در این روش آب گرم یا سرد با فشار از محفظه‌های حوضچه خارج شده و اثراتی همچون افزایش درجه حرارت بدن، افزایش سوخت و ساز بافت‌ها، گشاد شدن عروق، افزایش گردش خون، افزایش میزان فعالیت قلب و … را برای بدن انسان ایجاد می‌کند. اساس کار این روش، سبک شدن بدن در هنگام غوطه‌وری در آب است و از این رو بیماران قادر هستند مفاصل و اندام‌های خود را با صرف نیروی کمتر به حرکت درآورده و فشار کمتری روی این نواحی وارد می‌شود. آب درمانی همچنین سبب بهبود سلامت پوست و بالا رفتن میزان شادی و امید در انسان به دلیل خاصیت فرح‌بخشی و سم‌زدایی آب می‌شود. دستگاه هیدروتراپی از بخش‌های مختلف تشکیل شده و در صنعت پزشکی به عنوان ابزار کمک درمانی کاربرد دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه هیدروتراپی از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

کاربرد دستگاه هیدروتراپی (جکوزی)

دستگاه هیدروتراپی به کمک فشار آب کار کرده و به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی جهت درمان‌ بیماری‌های گوناگون به کار می‌رود. برخی از موارد کاربرد دستگاه هیدروتراپی یا آب درمانی عبارتند از:

 • کاهش دردهای ناشی از دیسک گردن و کمر
 • انجام برنامه‌های تمرینی بدون فشار به مفاصل
 • درمان روماتیسم مفصلی
 • درمان آرتروز
 • بهبود سلامت روحی و روانی
 • تسکین درد استخوان و مفاصل
 • کاهش وزن و افزایش انعطاف‌پذیری بدن
 • رفع خستگی و استرس
 • تنظیم خواب و خوابی راحت

واردات دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) در ایران

دستگاه هیدروتراپی جزو اقلام وارداتی به کشور ما محسوب شده و زمینه فعالیت سودآوری را برای فعالان تجاری کشور ما فراهم می‌کند. تولید کنندگان ایرانی به علت محدودیت در واردات مواد اولیه و تجهزات لازم برای راه‌اندازی کارخانه‌ها و خطوط تولیدی این دستگاه‌ها، که در اثر تحریم‌ها به وجود آمده است، نمی‌توانند این محصول را به اندازه نیاز بازار مصرفی آن تولید نمایند. در نتیجه تامین‌کنندگان برای جبران این خلاء و کمبود، به واردات دستگاه هیدروتراپی از کشورهای تولیدکننده می‌پردازند.

واردات دستگاه هیدروتراپی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، فرانسه، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت گرفته و سالیانه مقادیری ارز بدین صورت از کشور خارج می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک

ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک، یک پروسه تجاری تخصصی و پیچیده است که نیازمند دانش و مهارت بالا می‌باشد. اداره گمرک جمهوری اسلامی که وظیفه کنترل و بررسی کالاهای ورودی و خروجی به کشور را دارد، برای پیشگیری از بروز مشکلات مختلف ناشی از عدم آگاهی کافی از اصول ترخیص کالا، تنها به اشخاص مورد تایید خود مجوز فعالیت در این زمینه را صادر می‌کند. این اداره چندبار در سال آزمون حق العمل کاری برگزار کرده و به قبول شدگان در این آزمون، کارت بازرگانی معتبر که به منزله گواهی نامه برای فعالیت قانونی در زمینه ترخیص کالا می‌باشد را اعطا می‌نماید. یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مسئولیت‌های ترخیص کار، جمع آوری مجوزهایی است که ارائه آن‌ها برای صدور مجوز خروج کالا الزامی می‌باشد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک را دارد، موظف است برای اخذ و جمع‌آوری مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف حیوانی جهت تخصیص ارزی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و ازمایشگاهی برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی)

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) برابر 90191020 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 27 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با چند دهه فعالیت مستمر در زمینه بازرگانی تلاش کرده است که خدمات خود را با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه به انجام برساند. همین امر سبب شده که با جلب اعتماد تاجران به یکی از خوشنام ترین شرکت‌ها در این حوزه مبدل شود. از خدمات این شرکت می‌توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا، اخذ مجوز، تنظیم اظهارنامه، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز و … اشاره کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا جهت همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه هیدروتراپی (جکوزی) از گمرک، با تلفن های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034