سلطان یاقوت

ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک

ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک

نشیمن خودروها شامل بخش‌هایی است که محل نشستن راننده و سرنشینان در خودرو را مشخص می‌کند و از بخش‌های مختلف تشکیل شده است. یکی از قسمت‌های نشیمن خودروها که در تمامی خودروها وجود دارد، پشت سری صندلی خودرو است که وظایف خاصی برعهده دارد. کشور ما در زمینه واردات انواع قطعات و اجزاء خودرو فعال است و پشت سری صندلی خودروها نیز یکی از این محصولات است که سالانه مقادیر بالایی ارز صرف واردات آن به کشور و تامین نیاز صنعت خودروسازی می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. سیستم پشت سری فعال در خودروها امروزه به یک آپشن ایمنی تبدیل شده و نقش مهمی ایفا می‌کند. وظایف این بخش علاوه بر ایجاد فضایی راحت بریا قرار گرفتن سر و گردن سرنشینان و جلوگیری از خستگی این ناحیه در مسافت‌های طولانی، پیشگیری از آسیب به این ناحیه در هنگام تصادفات جاده‌ای به خصوص از عقب است. این سیستم، هنگام تصادف از پشت، موقعیت قرارگیری پشت سری صندلی را تنظیم کرده و میزان آسیب وارد شده به سر و گردن راننده و سرنشینان را به حداقل می‌رساند. طرز کار این سیستم بدین صورت است که در صورت وقوع تصادف از عقب، سنسورهای خودرو پیام و گزارشات لازم را به کامپیوتر خودرو یا ECU ارسال کرده و سپس این بخش، فرمان فعال شدن سیستم پشت سری خودرو را ارسال می‌کند. به کمک این سیستم، می‌توان از پرت شدن سر و گردن راننده به عقب و آسیب به آن‌ها جلوگیری کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک، تا انتهای مقاله را دنبال نمائید.

واردات پشت سری صندلی خودرو در ایران

خودروها از قطعات و اجزاء متعددی تشکیل شده‌اند که هر کدام در یک قسمت خاص و جهت انجام وظایف مشخص به کار می‌روند. پشت سری صندلی خودرو یکی از اجزاء مهم نشیمن‌ها است. صنعت خودروسازی در کشور ما جزو صنایع استراتژیک و مهم محسوب می‌شود و تامین نیاز این صنعت به اجزاء و قطعات خودروها، در اولویت واردکنندگان قرار دارد. فعالیت در زمینه واردات قطعات خودروها و عرضه آن‌ها در صنایع و بازار مصرفی داخلی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات پشت سری صندلی خودروها در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی رواج دارد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان اجزاء و قطعات خودرو در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک

گمرکات سراسر کشور، جهت ترخیص هر کالای تجاری، یک مجموعه قوانین و مقرراتی وضع کرده است که طی کردن این مراحل شرط اصلی خروج کالا از گمرک به حساب می‌آیند. طرف حساب اداره گمرک در امر ترخیص کالا، در آزمون حق العمل کاری گمرک مشخص شده و به وی گواهی نامه‌ای به نام کارت بازرگانی اعطاء می‌شود تا ترخیص کار به وسیله این کارت بتواند در حیطه امور بازرگانی و تجاری مشغول به فعالیت شود. ترخیص کار می‌تواند خود تاجر بوده یا با اخذ وکالت از تاجران، به صورت قانونی مجاز به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک گردد. یکی از مراحل سرنوشت‌ساز در پروسه ترخیص کالا، اخذ مجوزاتی است که به طور خاص برای هر کالایی تعریف شده‌اند و سازمان‌های کشورمان مسئول اعطاء این مجوزها هستند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پشت سری صندلی خودرو

کد 8 رقمی برای ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک برابر 94019920 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پشت سری صندلی خودرو از گمرک

واردات و ترخیص لوازم یدکی و قطعات خودرو از گمرک سالانه توجه تاجران زیادی را جهت تامین نیاز تولیدکنندگان داخلی به خود جلب می‌کند. موفقیت در امر ترخیص قطعات خودرو از جمله پشت سری صندلی، در گرو بهره‌مندی از تجربه و دانش ترخیص کار یا حق العمل کار گمرک است. شرکت سلطان یاقوت با کادر مجرب متخصصین ترخیص کار قادر است شما تاجران گرامی را در تحقق اهداف تجاری خود همیاری نماید. جهت مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع کالا از جمله پشت سری صندلی خودرو از گمرک با شماره‌های زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034

بیشتر بخوانید :