سلطان یاقوت

ترخیص نایلکس از گمرک

ترخیص-نایلکس-از-گمرک

ترخیص نایلکس از گمرک، از جمله فعالیت‌های تجاری مهم و رایج در کشور ما محسوب شده و جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. محصولات پلاستیکی در زندگی انسان نقش مهمی ایفا می‌کند و روزانه با انواع کیسه‌های پلاستیکی که جهت حمل وسایل گوناگون طراحی شده‌اند سروکار داریم. شاید خیلی‌ها هنوز تفاوت میان انواع پلاستیک از جمله نایلکس و نایلون را ندانسته و به اشتباه این دو را یک کالا می‌پندارند. نایلکس که در کشور ما با نام فیلم پلی اتیلن سنگین نیز معروف است، به شکل پلاستیک رکابی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود. مواد تشکیل دهنده نایلکس غالبا (80%) از پلی اتیلن سنگین و مقداری (20%) پلی اتیلن سبک می‌باشند. در گذشته اکثر کیسه پلاستیک‌های فروشگاهی را از پلی اتیلن سبک تولید می‌کردند ولی امروزه نایلکس‌ها جایگزین آن شده‌اند. دلیل به کار بردن مقداری از پلی اتیلن سیک در ساختار نایلکس‌ها، ایجاد خاصیت براقی، دوخت پذیری بهتر و لطافت آن است. فاکتور کیفیت در نایلکس‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و به عواملی همچون مواد اولیه، نوع دوخت و دستگاه تولیدی بستگی دارد. برای تهیه نایلکس از 3 نوع چاپ هیلو، فلکسو و سیلک (دستی) استفاده می‌شود. نایلکس‌ها در ضخامت‌های گوناگونی تولید شده؛ برخلاف نایلون‌ها دارای سطحی کدر بوده و نور را منعکس نمی‌کنند و از طرفی به سختی قابل تغییر هستند. در ادامه مقاله قصد داریم به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نایلکس، تفاوت نایلون و نایلکس و ترخیص نایلکس از گمرک بپردازیم.

برخی موارد استفاده از نایلکس (Nylex)

نایلکس‌ها کاربردهای گسترده‌ای دارند که مهم‌ترین و ملموس‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • سفره‌های یکبار مصرف
 • کیسه‌های فریزری
 • دستکش یکبار مصرف
 • کیسه‌های پلاستیکی حمل میوه و مواد غذایی
 • سلفون غذایی
 • نایلکس‌های فروشگاهی
 • کیسه زباله رولی
 • نایلکس چاپی رکابی

تفاوت نایکس و نایلون در چیست؟

همانطورکه اشاره شد، نایلکس و نایلون محصولات مشابهی هستند ولی با یکدیگر تفاوت‌های جدی دارند که سبب می‌شود در دو دسته بندی جداگانه قرار بگیرند. این دو محصول پلاستیکی در موارد زیر دارای تقاوت‌های فاحش هستند:

نوع مواد سازنده: نایلکس را عمدتا از پلی اتیلن سنگین و نایلون را از پلی اتیلن سبک تولید می‌کنند.

ویژگی‌های ظاهری: نایلون‌ها محصولاتی به مراتب نرم‌تر، شفاف‌تر و براق‌تر از نایلکس هستند و نور را تا حدودی از خود عبور می‌دهند؛ اما نایکس‌ها خشک، زیر و مات هستند.

ضخامت: نایلکس را می توان در ضخامت‌های بسیار نازک تولید کرد در حالی که نایلون این قابلیت را ندارد.

چاپ:  برای محصولات نایلونی از چاپ روغنی و براق استفاده شده و نتیجه زیبایی رقم میزند؛ ولی در چاپ بر روی محصولات نایلکسی به دلیل کدر بودن آن‌ها، تفاوت زیادی بین نتیجه چاپ روغنی و چاپ پی وی سی وجود ندارد. با این حال چون چاپ پی وی سی مقرون به صرفه تر است، در چاپ نایلکس از این نوع رنگ استفاده می‌شود.

کاربرد: تحمل وزن بالاتر و سختی بیشتر نایلکس‌ها سبب شده که از آن در فروشگاه‌ها برای حمل محصولات نسبتا سنگین استفاده گسترده شود. در مقابل از نایلون‌ها برای حمل محصولات سبک استفاده می‌شود.

صادرات نایلکس در ایران

نایلکس‌ها از محصولات مرتبط با مشتقات نفتی بوده و به دلیل وجود منابع نفت غنی در کشور ما، به یکی از باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان در آسیا تبدیل شده‌ایم. تولیدات ایرانی در این زمینه در بازارهای بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و صادرات این محصولات ارزآوری بالایی برای کشور ما دارد. تولیدکنندگان ایرانی توانایی تولید انواع نایلکس درجه یک صادراتی از جمله نایلکس کاغذی، نایلکس پلاستیکی و … را دارا بوده و این تولیدات با حجم بالا به کشورهای اروپایی و آسیایی و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شوند. از مزایای صادرات این محصول می‌توان به مواردی همچون کاهش وابستگی به اقصاد نفتی، افزایش تبادلات اقتصادی میان ایران و سایر کشورها و همچنین ارزآوری مناسب اشاره کرد.

نایلکس‌های تولید ایران، به دلیل کیفیت بالا و هزینه مناسب به دلیل کاهش ارزش ریال در برابر دلار، مشتریان زیادی دارد که این محصول را با حجم بالا خریداری کرده و این فرآیند از طریق مرزهای قانونی کشور و تحت نظارت ادارات و نهادهای مربوطه دولتی صورت می‌گیرد. بیشترین میزان صادرات نایلکس از ایران، به مقصد کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و سایر کشورهای خلیج فارس است.

کد تعرفه گمرکی و مجوزهای لازم جهت ترخیص نایلکس از گمرک

بطورکلی کد تعرفه گمرکی جهت ترخی پلی اتیلن ذیل ردیف 3901 قرار می‌گیرد.

برای ترخیص نایلکس از گمرک، باید مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز دریافت شود.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نایلکس از گمرک

ترخیص نایلکس از گمرک، فعالیت تجاری تخصصی و حساس در کشور ماست که اگر در طی مراحل آن اشتباهی از سمت ترخیص کار صورت بگیرد، پیامدهایی همچون تاخیر در زمان ترخیص کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های اضافی در پی خواهد داشت. به همین دلیل همکاری با ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان، اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان دارد. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت در زمینه امور بازرگانی از جمله ترخیص کالا، آماده ارائه خدمات به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و توانای این شرکت، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص نایلکس از گمرک، عبارتند از:

 • ترخیص نایلکس دسته دار چاپی از گمرک
 • ترخیص نایلکس ساده دسته رکابی از گمرک
 • ترخیص نایلکس بی رنگ از گمرک
 • ترخیص نایلکس شیری از گمرک
 • ترخیص نایلکس دسته دار مشکی از گمرک
 • ترخیص نایلکس دسته زنبیلی از گمرک
 • ترخیص نایلکس دسته تقویت از گمرک
 • ترخیص نایلکس دسته موزی از گمرک
 • ترخیص نایلکس بی دسته از گمرک