سلطان یاقوت

ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک

ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک

انسان‌ها همواره برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری‌های ویروسی و آلودگی‌های محیطی از محصولات مختلف از قبیل ماسک صورت استفاده می‌کنند. شیلد محافظ، یکی از محصولات مهم در این زمینه است که از صورت در برابر نفوذ عوامل محیطی محافظت می‌کند. واردات این محصول به‌خصوص در سال‌های شیوع ویروس کرونا در کشور ما صورت گرفته است. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. ساختار شیلد محافظ صورت عبارت است از یک ورقه پلاستیکی منعطف که به یک هدبند متصل بوده و به وسیله آن روی صورت قرار می‌گیرد. این ورقه پلاستیکی که جزو تجهیزات حفاظت فردی (PPE) است، کل صورت فرد تا زیر چانه را می‌پوشاند. شیلد صورت، کاربردهای زیادی دارد ولی بیشتر در محیط‌های حساس همچون بیمارستان و مراکز درمانی، محیط‌های عمومی و پر رفت و آمد مثل پاساژها، مترو و … استفاده می‌شود. با استفاده از شیلد محافظ صورت، می‌توان از خطر اشیاء پرتاب شونده، پاشش مواد شیمیایی در صنایع و آزمایشگاه‌ها یا مواد عفونی در محیط‌های پزشکی و بیمارستانی، انتقال ویروس و آلودگی از محیط یا دست‌های آلوده به مجاری تنفسی و … در امان ماند. یکی از مهم ترین راه‌کارها برای جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا، لمس نکردن دهان و بینی با دست‌های آلوده می‌باشد. شیلد محافظ از لمس صورت به وسیله دست‌های شما جلوگیری کرده و در نتیجه از انتقال بیماری جلوگیری می کند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص شیلد صورت از گمرک پرداخته‌ایم؛ پس همراه ما باشید.

مزایای استفاده از شیلد محافظ صورت چیست؟

همانطورکه اشاره شد، شیلد صورت یکی از مهم‌ترین تجهیزات ایمنی است که مصارف گوناگونی دارد. مزایای شیلد صورت عبارتند از:

 • محدود نکردن دایره دید طبیعی افراد به علت برخورداری از پوشش محافظ شفاف از جنس طلق
 • پوشانندگی تمام صورت تا زیر چانه
 • امکان استفاده بر روی ماسک و عینک طبی
 • سبک و امکان استفاده طولانی مدت
 • قابل ضدعفونی و شستشو با آب و صابون
 • قیمت مقرون به صرفه
 • ضد اشعه ماوراء بنفش
 • برخورداری از قابلیت آنتی فاگ و در نتیجه عدم تجمع بخارهای تنفسی بر روی آن
 • و …

کاربردهای شیلد محافظ صورت

دامنه کاربرد شیلد محافظ صورت گسترده است؛ ولی در ادامه قصد داریم به رایج ترین و مهم‌ترین موارد استفاده از این محصول اشاره کنیم:

 1. عموم مردم در استفاده روزمره و در اماکن عمومی و پرتردد برای برخورد اشعه ماوراء ‌بنفش با پوست و هرگونه آلودگی و ویروس با دهان و بینی
 2. جراحان و پزشکان متخصص در عمل‌های جراحی برای جلوگیری از ورود خون و ترشحات به چشم و صورت
 3. دندان پزشکان برای جلوگیری از انتقال ویروس و یا آلودگی
 4. کارد درمان در محیط‌های بیمارستانی و درمانی
 5. کارگران در صنایع مختلف برای جلوگیری از ورود هر ماده ناخواسته به چشم و صورت
 6. و …

واردات شیلد محافظ صورت در ایران

شیلد محافظ صورت یک وسیله کاربردی در برابر نفوذ بیماری و آلودگی به مجاری تنفسی و چشم‌ها است. پس از شیوع ویروس کرونا در جهان، استفاده از این محصول میان مردم کشورهای مختلف رواج پیدا کرد. بدین ترتیب تولیدات داخلی کشور ما پاسخگوی نیاز بازار مصرفی نبوده و تامین کنندگان اقدام به واردات این محصول از کشورهای خارجی نمودند. شیلد محافظ صورت یکی از تاثیرگذارترین راه‌ها برای جلوگیری از این بیماری و سایر آلودگی‌ها و ویروس‌ها است و در نتیجه جبران کمبودهای صنعت پزشکی و بازار مصرفی به این محصول جزو اولویت واردکنندگان می‌باشد.

واردات شیلد محافظ صورت در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، کره، تایوان، آلمان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد و فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

مجوزهای لازم برای ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک را دارد باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص شیلد محافظ صورت

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک برابر 90049000 است که شامل حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 26 می‌گردد.

شرح تعرفه: سایر عینک، محافظ چشم و همانند، برای اصلاح دید، حفاظت چشم یا غیره.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص شیلد محافظ صورت از گمرک

واردکنندگان و صادرکنندگان عزیز برای انجام امور گمرکی از جمله ترخیص کالا، نیاز به یک راهنما و همیار دارند که بر قوانین و دستورالعمل‌های حاکم بر ترخیص کالاهای تجاری تسلط کامل داشته باشد و بتواند به‌خوبی از پس آن‌ها برآید. متخصصان ترخیص کار معتبر و کاربلد شرکت سلطان یاقوت، آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری می‌باشند. برای کسب مشاوره رایگان و درخواست همکاری با ایشان در زمینه ترخیص دستگاه شیلد محافظ صورت از گمرک، کافیست با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :