سلطان یاقوت

روش های تایید اعتبار تامین کنندگان چینی

روش های تایید اعتبار تامین کنندگان چینی

از آنجا که معلوم است چین یکی از بزرگترین شرکای اقتصادی ایران است زیرا در این کشور تولید همه نوع کالایی با هر نوع کیفیتی انجام می شود به همین دلیل چین را می توان بزرگترین کارخانه جهان به شمار آرود و اکثر کشور های دنیا در جهت رفع نیاز های کالایی خود با شرکت های چینی وارد معامله شده اند. در ادامه این مقاله به توضیحاتی در خصوص چگونگی اعتماد به شرکت های چینی و معیارهای تایید اعتبار آنها صحبت خواهیم کرد.

واردات کالا از کشور های مختلف به خصوص چین شامل مراحل مختلفی است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تمامی موارد را رعایت کنید. لازم است بدانید که واردات کالا از هر کشوری به خصوص واردات کالا از چین دارای مراحل مختلفی است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید تمامی آنها را رعایت کرد. واردات کالا از چین یکی از مهمترین واردات کالاها می باشد و باید تمامی مراحل ترخیص کالا و مدارک مورد نیاز را به خوبی پیش ببرید تا در گمرک دچار مشکل نشوید.

لازم است بدانید که در همه جای دنیا آدمهای مختلفی وجود داردو ممکن است با فروشندگان مختلف چینی نیز رو به رو شوید برای اینکه مطمئن باشید که فروشندگانی که با آنها ملاقات می کنید جنس مطلوب شما را برای فروش و عرضه دارند باید با راههای مختلفی آنها را بررسی نمایید. به عنوان مثا به راحتی می توانید سوابق شرکتی که اقدام به فروش کالا برای شما کرده را مورد بررسی قرار دهید و یا می توانید از دیگر خریدارن کالای آن شرکت نیز استعلام گرفته و بررسی کنید که آیا از خریدهای خود از این شرکت راضی هستند یا نه؟

لازم است بدانید که ارزیابی و بررسی شرکت های و تایید اعتبار آنها زمان است اما اگر اهمالی در این زمینه صورت بگیرد شما شاید دچار ضرر و زیان جبران ناپذیری شوید. یکی از نکات قابل توجه در زمان خرید از شرکتی این است که حتما شرکت دارای سابقه سه ساله در فروش و تولید کالایی داشته باشد زیرا هرچه شرکت قدیمی تر و دارای سابقه بیشتری باشد معمولا اعتبار بیشتری هم دارد. حتی قبل از خرید  از شرکت چینی نیز می توانید از طریق اینترنت نیز اعتبار سنجی کرده و سوابق آن را مورد بررسی قرار دهید.

یکی از موارد مهمی که در تامین اعتبار فروشندگان چینی مهم است این است که فروشنده توانایی تامین کالای درخواستی از طرف خریدار را داشته باشد. شاید احتمال این باشد که فروشنده از نظر اعتباری و رعایت استاندارد های کالا مورد تایید باشد اما نتواند کالای مورد نیاز شما را تامین نماید. حتما توجه کنید که قبل از اقدام به خرید کالایی شرکت مورد نظر را از داشتن توانایی در تامین کالای مورد نظر مورد بررسی قرار دهید.

یکی دیگر از موارد مهم دیگری که در خصوص حسن اعتبار فروشندگان چینی مورد توجه قرار می گیرد این است که شرکت را از لحاظ حسن شهرت و کلاه برداری و ورشکستگی و …. نیز مورد بررسی قرار داد. در تمامی دنیا افراد کلاه بردار و شیاد وجود دارد اما شما عزیزان که در پی تجارتی سالم و پرسود هستنید باید  حتما ارزیابی شرکت های مورد نظر را انجام دهید.

تحقیق و ارزیابی شرکت ها در چین از جنبه هایی که در پاراگراف های بالاتر یکی از ضرورت های زندگی است. که اگر مورد بررسی قرار گیرند تجارتی  پرسود داشته باشید.

واردات کالا از آن جهت که بخش اعظمی از کالاهای اساسی مردم را تامین می کند. نقش مهم و اساسی در اقتصاد کشور ما ایفا می کند. کالاهای تجاری ایران  که از کشور های مختلفی نظیر چین، ژاپن و… وارد می گردد باید حتما مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.لازم به ذکر است که واردات این دسته از کالاها مشمول شرایط خاصی نمی باشد و تاجران پس از اخذ کارت بازرگانی و اطلاعات اولیه و ضروری می توانند به تجارت آن اقدام نمایند. برای دریافت پاسخ سواات احتمالی با مشاوران این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034