سلطان یاقوت

ترخیص پالتو از گمرک

ترخیص پالتو از گمرک

در فصل‌های سرد سال، استفاده از البسه گرم در میان زنان و مردان رواج پیدا میکند که از میان آن‌ها می‌توان به پالتو اشاره کرد. ترخیص پالتو از گمرک، یکی از پروسه‌های تجاری مهم در کشور ماست که در دایره خدمات متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. پالتوها از نظر جنس پارچه و مواد اولیه و همچنین شکل ظاهری خود به انواع گوناگونی تقسیم‌ می‌شوند. در تولید پالتوها، از پارچه‌هایی با الیاف طبیعی (ابریشمی، پشمی، پنبه‌ای، چرمی) یا مصنوعی (پلی‌استر، اکرلیک) استفاده می‌کنند. تجارت انواع مختلف پالتوهای زنانه و مردانه از جمله بارونی، پانچ، کلاسیک و … در کشور ما صورت می‌گیرد و به دلیل تقاضای بالای جامعه، سودآوری بالایی برای تاجران و بازرگانان فعال در این زمینه دارد. اگر مایل هستید درباره موضوعاتی همچون تجارت پالتو در ایران و ترخیص پالتو از گمرک اطلاعات بیشتری کسب نمایید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

واردات و صادرات پالتو در ایران

واردات و صادرات انواع پالتو با جنس‌های مختلف، تجارتی است که سالانه تاجران و بازرگانان زیادی به آن مشغول هستند. صنعت مد و پوشاک کشور ترکیه در فهرست یزرگ‌ترین صنایع این کشور قرار گرفته و محصولات تولیدی آن‌ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این امر سبب شده تا ترکیه یکی‌ از مهم‌ترین کشورهای صادرکننده پوشاک از جمله انواع پالتو به سراسر جهان محسوب شود. واردکنندگان کشور ما به دلیل افزایش تقاضای داخلی برای پالتوهای برند و مرغوب خارجی، سالانه حجم زیادی از این کالاها را خریداری و به بازار مصرف داخلی تزریق می‌کنند. کشورهای چین و امارات متحده عربی نیز دو مبداء وارداتی مهم در کشور ما هستند که به دلیل بی توجهی به تحریم‌ها و همچنین نزدیکی به ایران، سالانه مقادیر زیادی پوشاک به ایران صادر می‌کنند.

در سال‌های اخیر، کشور ما برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی در عرصه پوشاک، واردات این قبیل کالاها را محدود کرده است و بازار مصرفی را به خرید پوشاک تولید داخل سوق می‌دهند. این تولیدکنندگان علاوه بر تامین نیاز داخلی، توانسته‌اند بخشی از تولیدات خود را به کشورهایی همچون عراق، افغانستان و پاکستان صادر نمایند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص پالتو از گمرک

ترخیص پالتو از گمرک، یک پروسه تجاری تخصصی و پیچیده است که نیازمند دانش و مهارت بالا می‌باشد. اداره گمرک جمهوری اسلامی که وظیفه کنترل و بررسی کالاهای ورودی و خروجی به کشور را دارد، برای پیشگیری از بروز مشکلات مختلف ناشی از عدم آگاهی کافی از اصول ترخیص کالا، تنها به اشخاص مورد تایید خود مجوز فعالیت در این زمینه را صادر می‌کند. این اداره چندبار در سال آزمون حق العمل کاری برگزار کرده و به قبول شدگان در این آزمون، کارت بازرگانی معتبر که به منزله گواهی نامه برای فعالیت قانونی در زمینه ترخیص کالا می‌باشد را اعطا می‌نماید. یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مسئولیت‌های ترخیص کار، جمع آوری مجوزهایی است که ارائه آن‌ها برای صدور مجوز خروج کالا الزامی می‌باشد.

مجوزهایی که اخذ آن‌ها برای ترخیص پالتو از گمرک ضرورت دارد، عبارتند از:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز؛
  • نیاز به شناسه کالا.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پالتو مردانه و زنانه از گمرک

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پالتو و نیم‌پالتو، ردا (Cloak)، شنل و شنل باشلق‌دار (Cape)، (آنوراک (Anorak) (از جمله ‌ژاکت ‌اسکی، بادگیر، ژاکت‌های‌بادگیر و اشیای همانند، مردانه یا پسرانه، کشباف یا قلاب‌باف ذیل ردیف 6101 قرار می‌گیرند. جزئیات کد تعرفه آن‌ها بصورت زیر است:

اولویت کالاییتعرفه ورودیکد تعرفهنام کالا
455%61012000پالتو از جنس پنبه
2732%61013010کاپشن اسکی یا کوهنوردی از جنس الیاف سنتتیک یا مصنوعی
455%61013090سایر اقلام این گروه از الیاف سنتتیک یا مصنوعی
455%61019000پالتو از سایر مواد نسجی

 

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پالتو، نیم‌پالتو و مانتو (Manteau)، ردا (Cloak)، شنل و شنل باشلق‌دار (Cape)، (آنوراک (Anorak) (از جلمه ژاکت اسکی، بادگیر و ژاکت‌های بادگیر و اشیای همانند، زنانه یا دخترانه، کشباف یا قلاب‌باف ذیل ردیف 6102 قرار می‌گیرند. جزئیات کد تعرفه آن‌ها بصورت زیر است:

اولویت کالاییتعرفه ورودیکد تعرفهنام کالا
455%61021000پالتو از پشم یا موی نرم (کرک) حیوان
455%61022000پالتو از پنبه
2732%61023010کاپشن اسکی یا کوهنوردی از جنس الیاف سنتتیک یا مصنوعی
455%61023090سایر اقلام این گروه از الیاف سنتتیک یا مصنوعی
455%61029000پالتو از سایر مواد نسجی

 

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پالتو از گمرک

شرکت سلطان تجارت بازرگان با تکیه بر تجربه و تخصص خود در فعالیت‌های تجاری نظیر ثبت سفارش، خرید کالا، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزهای قانونی، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرک ها و … ، آماده خدمت‌رسانی و همیاری تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. کارشناسان ترخیص کار این شرکت، انجام امور بازرگانی شما در کمترین زمان و با حداقل هزینه ممکن را تضمین نموده و قادرند اعتماد و رضایت شما تاجران عزیز را کسب نمایند. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و یا همکاری با شرکت سلطان تجارت بازرگان در زمینه ترخیص پالتو از گمرک می توانید با شماره تماس های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)