سلطان یاقوت

ترخیص گالی پات (Gallipot) از گمرک

ترخیص گالی پات (Gallipot) از گمرک

صنعت پزشکی و زیرشاخه‌های آن روز به روز در حال پیشرفت هستند و بدین منظور از وسایل و تجهیزات بسیار زیادی در این صنعت استفاده می‌شود. واردات انواع وسایل و تجهیزات صنعت پزشکی در کشور ما رواج دارد و تاجران و بازرگانان در این حوزه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند. یکی از این محصولات، گالی پات نام دارد. گالی پات را می‌توان یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای پزشکی و بیمارستانی دانست که سابقه‌ای طولانی مدت دارد. به سبب رواج تجارت این محصول در کشورمان، قصد داریم تا در ادامه مقاله به شرح فرآیند ترخیص گالی پات از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. گالی پات در حقیقت عبارت است از یک ظرف گرد در جنس‌ها و سایزهای مختلف که از آن در محیط بیمارستان، اتاق عمل، دندان پزشکی، محیط‌های آزمایشگاهی و … استفاده می‌شود. گالی پات‌ها را از جنس استیل، پلاستیک، سفال و … تولید و به بازار مصرفی عرضه می‌کنند. نوع پلاستیکی این محصول اغلب یک‌بار مصرف بوده و باید پس از یک بار استفاده به همراه زباله‌های عفونی بیمارستانی دور انداخته شود. نوع استیل این محصول بسیار باکیفیت بوده و دوام پایداری بالایی دارد و با محیط زیست نیز سازگارتر است. گالی پات‌های استیل را می توان به راحتی به کمک مواد ضدعفونی کننده، تمیز و مجددا مورد استفاده قرار داد. در محیط‌های ذکر شده، از گالی پات برای نگهداری پماد، دارو، گلوله‌های کوچک پنبه آغشته شده به مواد ضدعفونی کننده، وسایل بیمار همچون ساعت، موبایل و … استفاده می‌شود. به‌طورکلی این محصول در تمامی پک‌های جراحی و ست‌های پانسمانی قابل استفاده است. از ویژگی‌های گالی پات استیل و فولادی می‌توان به مقاومت آن در برابر آتش اشاره کرد. اندازه گالی پات‌ها مطابق استاندارد یازمان جهانی بهداشت می‌باشد و به انواع کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص گالی پات از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت گالی پات در ایران

واردات و صادرات کالاهای مختلف به‌منظور تامین نیاز بازار مصرفی و صنایع مختلف و همچنین ارائه مازاد تولیدات داخلی به کشورهای متقاضی و ارزآوری به کشور از این طریق، در کشور ما رواج دارد. نیازهای صنعت پزشکی در ایران عمدتا از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی از قبیل چین و امارات متحده عربی تامین می‌گردد. تولیدات ایرانی در این زمینه نیز به کشورهای همسایه صادر شده و از سود مناسبی برخوردار است.

گالی پات یکی از کالاهای تجاری در کشور ما است و فعالیت در زمینه صادرات و واردات این محصول رواج دارد.

کد تعرفه گمرکی و مجوزهای لازم برای ترخیص گالی پات از گمرک

در کشور ما سازمانی به نام گمرگ جهت بررسی و کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی تشکیل شده است. این اداره برای هر کالای تجاری یک کد تعرفه و مجوزاتی مشخص کرده است که اخذ آن‌ها جهت صدور مجوز ترخیص کالا ضروریت دارد. وظیفه ترخیص کالا برعهده‌ی شخص مورد تایید اداره گمرک، یعنی ترخیص کار است که از طریق شرکت در آزمون حق‌العمل‌کاری تعیین سطح شده و پس از کسب نمره مناسب، به او گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی اعطاء می‌گردد. کارگزار گمرکی با داشتن این گواهی نامه اجازه فعالیت در زمینه امور تجاری به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان را دارد. از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ترخیص کالا، می توان به دریافت مجوزها از سازمان‌های خاص اشاره کرد که جز با بهره‌گیری از دانش و مهارت بالای ترخیص کار رسمی و معتبر اداره گمرک، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک دارای یک کد تعرفه گمرکی مخصوص به خود هستند. این کد تعرفه گمرکی 8 رقمی بوده و تشخیص درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ترخیص کار با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، اقدام به اخذ مجوزها و سایر مراحل ترخیص کالا می‌نماید.

شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات دقیق در خصوص کد تعرفه گمرکی انواع گالی پات و همچنین مجوزهای لازم برای ترخیص گالی پات از گمرک، با کارشناسان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص گالی پات از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحل پر پیچ و خمی که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص گالی پات پزشکی از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)