سلطان یاقوت

ترخیص پتو از گمرک

ترخیص پتو از گمرک

پتو نوعی وسیله گرمایشی است که به آن روانداز نیز می‌گویند و تقریبا تمام انسان‌ها برای خوابی گرم و راحت از انواع پتوها استفاده می‌کنند. تجارت در زمینه پتو در کشور ما رواج داشته و به همین دلیل، آگاهی از اطلاعاتی مفید در خصوص ترخیص پتو از گمرک، که جزو خدمات شرکت سلطان یاقوت نیز قرار می‌گیرد، برای هر تاجر یا بازرگان فعال در این زمینه ضرورت دارد. پتوها انواع مختلفی داشته که هرکدام از لایه‌های نسبتا ضخیم تشکیل شده‌اند و هر لایه براساس کاربرد خود ممکن است برای ایجاد گرما و یا ایجاد نمای زیبا به کار گرفته شده باشد. صنعت پارچه در کشور ما اوضاع خوبی داشته و تولیدکنندگان زیادی در زمینه تولید پارچه‌ با الیاف‌های گوناگون مشغول هستند. تولیدکنندگان در مرحله اول قادر به تامین کل نیاز داخلی کشور به این محصولات می‌باشند و مردم کشور ما از کیفیت پتوی ایرانی رضایت دارند. ظرفیت تولیدی پتوهای باکیفیت در کشور ما بالا بوده و به همین دلیل توجه مشتریان در سراسر دنیا را به خود جلب کرده است. پتوها بصورت عمده از کشور ما به مقصد این کشورها ارسال شده و ارز قابل توجهی از این طریق به چرخه اقتصادی ایران وارد می‌شود. این مقاله جزو مقاله‌های تجاری – بازرگانی طبقه‌بندی شده و قصد ما آشنایی بیشتر شما علاقمندان به نحوه تجارت پتو در جهان و همچنین قوانین مربوط به ترخیص پتو از گمرک ایران است.

تجارت پتو در ایران و جهان

پتو از جمله کالاهای پرمصرفی است که در تمام خانه‌ها حتی بیشتر از تعداد نفرات خانواده یافت می‌شود. استفاده از پتو با الیاف باکیفیت برای مشتریان دارای اهمیت بسیاری است و به همین دلیل مبادلات مربوط به انواع پتو سالانه میان کشورها صورت می‌گیرد. کشور چین رکورد دار بیشترین میزان صادارت پتو در جهان است و پس از آن، کشورهای هند، پرتغال، آلمان و پاکستان در رتبه‌های بعدی صادرات این محصول قرار می‌گیرند. چین به تنهایی 36% از کل میزان صادارت پتو در جهان را به خود اختصاص داده است و هند نیز با اختلاف زیاد و سهم 17%ای در رتبه دوم قرار می‌گیرد. در طرف دیگر ماجرا، کشورهای آمریکا، ژاپن و آلمان قرار دارند که بزرگترین واردکنندگان پتو در دنیا می‌باشند.

دو عامل مهم سبب شده‌اند تا صادرت پتو در کشور ما رشد صعودی و قابل توجهی داشته باشد: 1- قیمت مناسب نسبت به بازار جهانی و 2- کیفیت بالا. همانطورکه در جریان هستید، متاسفانه ارزش پول کشور ما نسبت به دلار بسیار پایین آمده است و همین دلیل موجب سودآوری بالا برای خریداران خارجی این محصولات شده است. از طرفی دیگر نیز باید حق مطلب را در خصوص کیفیت و مرغوبیت پتوهای ایرانی ادا کرد و عنوان کرد که این محصولات از نظر رعایت مسائل بهداشتی و فنی، قابل رقابت با نمونه‌های چینی و ایتالیایی بوده و قادر است رضایت هر مصرف‌کننده‌ای را جلب نماید.

مجوزهای لازم جهت ترخیص پتو از گمرک

برای ترخیص کالاها و محموله‌های تجاری از گمرک، طی کردن مراحل ترخیص کالا و تشریفات گمرکی الزامی است. یکی از این مراحل مهم، دریافت مجوزهایی است که از طرف اداره گمرک برای هر کالا بصورت خاص تعریف شده و ترخیص کار پس از مشخص کردن کد تعرفه گمرکی دقیق کالای مورد نظر، می‌تواند به لیست این مجوزات دسترسی پیدا کند. توجه داشته باشید که اشتباه در تشخیص تعرفه گمرکی، می‌تواند منجر به اشتباه در جمع‌آوری مدارک مورد نیاز و در نتیجه عدم ترخیص کالا از گمرک شود.

لیست مجوزاتی که ترخیص کار رسمی اداره گمرک باید جهت ترخیص پتو از گمرک، از سازمان‌های مربوطه جمع‌آوری نماید عبارتند از:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
 • نیاز به شناسه کالا

 

نکته: ورود انواع پتوی مستعمل موکول به ارائه قبلی گواهی بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتو از گمرک

بطورکلی تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتو ذیل ردیف 6301 قرار می‌گیرد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتوهای برقی برابر 63011000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتو (غیر از پتوی برقی)، از پشم یا از موی نرم (کرک) حیوان برابر 63012000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و براساس واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتو (غیر از پتوی برقی)،‌ ازپنبه برابر 63013000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و براساس واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص پتو (غیر از پتوی برقی)، از الیاف سنتتیک برابر 63014000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و براساس واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص سایر پتوها برابر 63019000 است که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 می‌باشد و براساس واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پتو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با سابقه چندین سال فعالیت مستمر در زمینه امور بازرگانی، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده است. شما تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌توانید با خیالی راحت، امور تجاری خود، از جمله ترخیص کالا از گمرک را به متخصصان دانا و توانمند شرکت سلطان یاقوت بسپارید. در صورتی که قصد برقراری ارتباط جهت مشاوره رایگان و یا ثبت درخواست همکاری با این شرکت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بخشی از خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پتو از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص پتو برقی از گمرک
 • ترخیص پتو مسافرتی از گمرک
 • ترخیص پتو پنبه‌ای از گمرک
 • ترخیص پتو پشمی از گمرک
 • ترخیص پتو ارگانیک از گمرک
 • ترخیص پتو پشم شیشه از گمرک
 • ترخیص پتو بافتنی از گمرک
 • ترخیص پتو نوزاد از گمرک
 • ترخیص پتو دولایه از گمرک