سلطان یاقوت

ترخیص حسگر اکسیژن خودرو از گمرک

ترخیص حسگر اکسیژن خودرو از گمرک

یکی از قطعات مهم خودروها که عمدتا در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری تعبیه می‌شود، حسگر یا سنسور نام دارد. سنسورها انواع مختلفی دارند که هدف کلی آن‌ها، آگاه‌سازی راننده از وضعیت بخش‌های مختلف خودرو و کنترل بهتر آن می‌باشد. هر حسگر، وظایف مشخصی داشته و مسئول اندازه‌گیری پارامترهای مشخصی است. به کمک سنسورها، مشکلات به وجود آمده در بخش‌های مختلف خودرو، تشخیص داده شده و به اطلاع راننده می‌رسد. انواع سنسورها در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند. در مقاله امروز قصد داریم به موضوع ترخیص حسگر اکسیژن خودرو از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌‌گیرد. عملکرد سنسور اکسیژن در خودروهای مدرن و امروزی، بسیار حیاتی و مهم است. محل قرارگیری سنسور اکسیژن، در ابتدای مسیر اگزوز است. وظیفه این قطعه، محاسبه میزان اکسیژن گازهای خروجی از موتور در خودرو می‌باشد. اطلاعات جمع‌آوری شده توسط حسگر اکسیژن، به قسمت مرکزی (کامپیوتر) خودرو یا همان ECU ارسال می‌شود. سپس این بخش با استفاده از داده‌های دریافتی، میزان سوخت تزریقی به درون سیلندر را تنظیم می‌کند. سازوکار این بخش به این صورت است که اگر اکسیژن موجود در اگزوز کم باشد، به معنای زیاد بودن سوخت تزریقی قلمداد شده و ECU به کاهش سوخت تزریقی می‌پردازد. از طرف دیگر، اگر میزان اکسیژن بیش از حد مجاز باشد، به معنای کمبود سوخت درون سیلندرها بوده و ECU به افزایش مقدار آن می‌پردازد. از مزایای حسگر اکسیژن در خودروها می‌توان به کاهش مصرف سوخت، افزایش راندمان موتور و کاهش میزان آلایندگی خودرو اشاره کرد. اهمیت و کاربرد حسگر اکسیژن تا حدی حیاتی و زیاد است که در سال‌های اخیر، برخی خودروسازان به تعبیه دو حسگر اکسیژن در خودروهای خود اقدام نموده‌اند. حسگر اکسیژن در دو نوع تک سیم و چهار سیم تولید می‌شود. از مدل تک سیم که فاقد گرم‌کن است، در خودروهای قدیمی و از مدل چهار سیم که از تکنولوژی پیشرفته‌تری برخوردار است در خودروهای مدرن و امروزی استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سنسور اکسیژن خودرو از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

علائم خرابی حسگر اکسیژن در خودرو چیست؟

معیوب و یا خراب شدن سنسور اکسیژن قادر است عملکرد موتور خودرو را به طرز چشم‌گیری تحت تاثیر خود قرار دهد. حسگر اکسیژن در روزهای سرد سال بیشتر در معرض خرابی قرار می‌گیرد. در این مواقع با ریختن آب روی سنسور، بدنه سرامیکی آن شکسته و منجر به اتصال برق حسگر خواهد شد.

برخی از رایج‌ترین نشانه‌های خراب شدن حسگر اکسیژن در ماشین شامل موارد زیر می‌باشند:

  • روشن شدن چراغ چک
  • خوب گاز نخوردن و ریپ زدن موتور
  • افزایش مصرف سوخت
  • استشمام بوی خام‌سوزی از اگزوز به خصوص در هوای سرد
  • افزایش میزان آلایندگی خودرو

واردات حسگر اکسیژن خودرو در ایران

حسگر اکسیژن جزو حیاتی‌ترین بخش‌های هر خودرو است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. صنعت خودروسازی یکی از مهم‌ترین صنایع استراتژیک در کشور است و تامین نیاز صنعت خودروسازی به قطعات و لوازم جانبی خودروها جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. تامین نیاز صنعت خودروسازی در ایران به حسگر اکسیژن خودرو از طریق واردات آن از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این قطعات و عرضه آن‌ها در بازار مصرفی داخلی از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات حسگر اکسیژن خودرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص حسگر اکسیژن خودرو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سنسور اکسیژن خودرو از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی برای تخصیص ارز
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص حسگر اکسیژن خودرو

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سنسور اکسیژن خودرو از گمرک برابر 90318040 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص حسگر اکسیژن خودرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، جزو شرکت‌های فعال تجاری در ایران است و با داشتن سابقه مفید در ارائه خدمات بازرگانی، به یکی از معتبرترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه مبدل شده است. از خدمات نیروهای باتجربه و ماهر این شرکت می‌توان به حمل و نقل، حواله ارزی (آزاد و بانکی)، اخذ مجوزها، ثبت سفارش از سازمان صنعت و معدن و مشاوره رایگان در زمینه تشریفات گمرکی و امور مرتبط با ترخیص کالا از گمرکات سراسر کشور اشاره کرد. اگر شما نیز قصد ترخیص سنسور اکسیژن خودرو از گمرک را دارید، پیشنهاد ما به شما، همکاری با ترخیص کار رسمی اداره گمرک همچون کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است. در این صورت، شما می‌توانید صفر تا صد امور گمرکی خود را با خیال آسوده به ایشان سپرده و از بروز مشکلات رایج در این زمینه از قبیل پرداخت هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت جلوگیری نمائید. تاجران و بازرگانان محترم می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با نیروهای متخصص این شرکت ارتباط برقرار نمایند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034