سلطان یاقوت

ترخیص کالا با مجوز قرنطینه شامل چه اجناسی می شود

ترخیص کالا با مجوز قرنطینه

ترخیص کالا با مجوز قرنطینه به دو بخش قرنطینه نباتی و قرنطینه حیوانی تقسیم بندی می شود. مجوز قرنطینه یکی از سری مجوز هایی است که برای ترخیص برخی از کالاها مورد نیاز است.

ترخیص کالا با مجوز قرنطینه نباتی چیست

مجوز قرنطینه نباتی و گیاهی گواهی است که به موجب آن کالا سالم شناخته می شود. این مجوز در کشور های مختلف توسط سازمان های تابع کشاورزی صادر می شود. کالاهای نباتی به سه دسته کم ریسک و با ریسک متوسط ، با ریسک زیاد برای دریافت مجوز قرنطینه تقسیم بندی می شوند. از انواع کالاهای نباتی با ریسک متوسط می توان به: الیاف ها، چوب ها، بذرهای گیاهی، دانه های خوراکی، خلال ها، خرده چوب ها، ریشه ها، میوه ها، گل ها، گیاهان خشک، یونجه، و …..  اشاره کرد. در خصوص ترخیص کالاهای نباتی با ریسک کم نیز می توان گفت که آنها برای انجام ثبت سفارش نیازی به دریافت مجوز نخواهند داشت.

انواع ترخیص کالا با مجوز قرنطینه
انواع ترخیص کالا با مجوز قرنطینه

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

ترخیص کالاهای نباتی با ریسک کم چگونه است

همانطور که در بالا اشاره شد برای ثبت سفارش کالاهای نباتی با ریسک کم نیازی به دریافت مجوز نخواهید داشت. برای ترخیص این کالاها با ریسک کم باید گواهی بهداشت مبدا را گرفته و به گمرک ارائه نمایید.

سرنوشت کالاهای آلوده در فرایند ترخیص کالا با مجوز قرنطینه چیست

بعد از دریافت گواهی بهداشت قرنطینه و یا مجوز قرنطینه بازرسان به بازرسی کالا می پردازند و نمونه هایی به آزمایشگاه فرستاده می شود. اگر کالا آلوده تشخیص داده شود. مسئول قرنطینه به بررسی کالا می پردازد و اگر بعد از بررسی تشخیص دهد که می توان آلودگی را از میان برد صاحب کالا باید اقدام به رفع آن آلودگی نماید و ترخیص کالا با مجوز قرنطینه را به انجام برساند اما اگر تشخیص این باشد که آلودگی از بین نمی رود کالا برگشت خورده و یا نابود می شود.

کالاهای آلوده
کالاهای آلوده

کالاهای نباتی با ریسک کم شامل چه کالاهایی می شود

اگر بخواهیم به لیست کالاهایی که در زمان ثبت سفارش نیازی به مجوز قرنطینه ندارند اشاره کنیم می توانیم:

 • آردها
 • ادویه جات
 • الیاف ها ( کتان و کنف … )
 • میوه های خشک
 •  تفاله ها
 • توتون و تنباکو
 •  چای
 •  چوب ترمووود
 • دانه قهوه و دانه کاکائو و کتان
 • ریشه جین سینگ
 • کنسانترها
 • کنجاله ها
 •  مغزها
 •  میوه های فرآوری شده
 • و …

را نام ببریم . اگر کالای مورد نظر شما در لیست کالاهای بالا نیست قبل از اقدام به خرید و واردات کالا با متخصصان ترخیص کالا با مجوز قرنطینه شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید و یا از طریق سامانه سازمان حفظ نباتات اقدام به استعلام کالا کنید.

چگونگی دریافت مجوز ترخیص کالا قرنطینه حیوانی

برای اخذ مجوز قرنطینه حیوانی باید به سازمان دامپزشکی کشور مراجعه کرده و نام شرکت و یا فرد وارد کننده باید در سامانه ثبت شرکت های وارد کننده محصولات دامی نزد سازمان دامپزشکی کشور ثبت شود. پس با توجه به این مورد برای شرکت و یا افرادی که برای اولین اقدام به واردات محصولات دامی کردن اولین قدم ثبت نام در سامانه می باشد.

مجوز قرنطینه حیوانی
مجوز قرنطینه حیوانی

چگونگی ثبت نام در سامانه سازمان دامپزشکی برای مجوز قرنطینه حیوانی

مرحله ثبت نام در سامانه یکی از مهمترین مراحل برای اخذ مجوز قرنطینه و ترخیص کالا با مجوز قرنطینه می باشد. این مرحله به دلیل اهمیتی که دارد ممکن چند ماهی به طول بیانجامد از مواردی که می توان به شما در این امر کمک کند اساسنامه شرکت می باشد که با فعالیت های دامی  و محصولات دامی انطباق داشته باشد. در صورت عدم انطباق تغییرات لازمه با تشکیل مجمع عمومی و آگهی در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار به اطلاع سازمان دامپزشکی برسد.

مراحل و مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز قرنطینه حیوانی برای خوراک دام چیست

اولین مراحله ثبت نام در سامانه دام پزشکی کشور می باشد بعد از آن ارائه پروفروماهای کالا، مدرک آنالیز شیمیایی و میکروبی محموله های وارداتی به کشور است مرحله بعدی مدارک مربوط به ترکیبات محصول می باشد. ارائه مدرک و گواهی بهداشتی که کشور مبدا برای آن کالا صادر کرده مرحله پنجم نمونه لیبل های مور نظر برای الطاق روی بسته بندی کالا به دو زبان فارسی و انگلیسی، داشتن گواهی GMP یا ISO22000 یا HACCP برای کارخانه تولید کننده کالا و ارسال آن برای ارائه، در در آخر هم ارائه گواهی اجازه فروش آن کالا در کشور مبدا ایناها تمامی مدارک و مراحلی است که برای ترخیص یک کالا حیوانی یعنی همان خوارک دام برای دریافت مجوز قرنطینه حیوانی لازم می باشد.

در ادامه اطلاعات ارزشمندی در مورد نقش سامانه ترخیص کالا در سهولت پیگیری امور گمرکی را برایتان آماده کردیم که از شما دعوت می کنیم از این مطلب هم بازدید نمایید.

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)