سلطان یاقوت

ترخیص پودر قلع برای لحیم کاری از گمرک

ترخیص پودر قلع برای لحیم کاری از گمرک

ترخیص پودر قلع از گمرک، فرآیند تجاری مهم در کشور ماست که جزو خدمات قابل ارائه از سوی ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری در کشور ما برخوردار است. قلع، نام عنصر شیمیایی با نماد Sn در جدول تناوبی است که در دسته فلزات جای گرفته و از خواص ویژه‌ای برخوردار است. این فلز را عمدتا بصورت سنگ معدن و از دل زمین استخراج می‌کنند و ماده معدنی آن، کاسیتریت نام دارد که حاوی 80% قلع بوده و معمولا در مسیرهای رودخانه‌ای، آبرفتی و بستر رودخانه‌های سابق کشف می‌شود. از ویژگی‌های ظاهری فلز قلع می‌توان به رنگ خاکستری و نقره‌ای و ظاهر براق و بلورین آن اشاره کرد. این فلز به سبب برخورداری از مزایایی همچون رسانایی بسیار بالا، انعطاف‌پذیری در دمای معمولی، شکنندگی در صورت گرم شدن، چکش خواری، مقاومت بالا در برابر اکسید شدن و خوردگی و … به یکی از پرمصرف‌ترین فلزات مبدل شده که بصورت پودر قلع یا شمش قلع تولید می‌‌شود و در ساخت ترکیبات فلزی مصرف می‌گردد. برای تولید پودر قلع، فلز استخراج شده آن را در دمای 1370 درجه سانتی گراد قرار داده و به همراه کربن ذوب می‌کنند تا فلز قلع با خلوص پایین‌تر حاصل شود. سپس قلع تولید شده را با روش‌هایی چون جوشاندن یا روشهای الکترولیتی تصفیه کرده و آن را به پودر قلع یا شمش قلع تبدیل می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با پودر قلع و نحوه تجاری و ترخیص پودر قلع مناسب برای لحیم کاری از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

کاربرد پودر قلع در صنعت لحیم‌کاری

از پودر قلع به عنوان پوشش دیگر فلزات جهت جلوگیری از ایجاد زنگ زدگی یا خوردگی در آن‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر این‌ها، از پودر قلع یا فلز آن در مصارف دیگری همچون شیشه‌سازی، خمیر برای سنگ‌زنی، اتصال لوله‌ها و موارد دیگر استفاده می‌شود. و اما مهم‌ترین کاربرد پودر قلع، به صنعت لحیم‌کاری برمی‌گردد. برای این کار میزان مشخصی از پودر قلع با سرب ترکیب شده و برای لحیم کاری، خصوصا اتصال لوله‌ها و مدارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایجاد خاصیت رسانایی فوق‌العاده پودر قلع، امتیازی است که به سبب آن توانسته است به این صنعت مهم راه پیدا کند.

تجارت پودر قلع در ایران و جهان

دو کشور مطرح جهانی در زمینه تولید پودر قلع، کشورهای چین و اندونزی هستند که سالانه مقادیر بالایی از تولیدات خود را به کشورهای متقاضی از جمله ایران صادر می‌نمایند. کشورهای زیادی واردکننده آن هستند که در این میان در دهه گذشته آمریکا، سنگاپور، ژاپن، آلمان و کره جنوبی، بیشترین میزان واردات را داشته‌اند.

کاربرد پودر قلع در صنایع گوناگون بسیار چشم‌گیر و حائز اهمیت بوده و به همین دلیل در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گاهی تولیدات داخلی برای پوشش‌دهی نیاز این صنایع کافی نیست و تامین کنندگان اقدام به خرید پودر قلع از کشورهای خارجی و عرضه آن به بازار مصرفی داخلی می‌نمایند. واردات پودر قلع در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه و … صورت گرفته و سالانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص پودر قلع از گمرک

افرادی که با دنیای تجارت آشنایی دارند، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کاری که قصد ترخیص پودر قلع برای لحیم کاری از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز اقدام نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص پودر قلع

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص پودر قلع از گمرک، برابر 80070010 است که دارای حقوق ورودی 1%  و اولویت کالایی 23 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌شود.

شرح تعرفه: ورقه و نوارهای (Foil) از قلع (حتی چاپ شده یا ملصق شده بر روی کاغذ، مقوا، مواد پلاستیک یا روی تکیه‌گاه از مواد حداکثر 0/2میلیمتر (بدون در نظر گرفتن تکیه‌گاه) پودر و فلس قلع.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پودر قلع برای لحیم کاری از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با بهره‌گیری از مهارت و تجربه بالای خود در زمینه انجام امور تجاری مختلف، آماده خدمت‌رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار زبده و کاربلد شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص پودر لحیم کاری از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)