سلطان یاقوت

ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک

ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک

از ابتدای رواج استفاده از خودروها در شهرها و جاده‌ها، طراحان خودرو همواره به فکر راه‌کارهایی جهت افزایش ایمنی سرنشینان خودرو هستند. یکی از آسیب پذیرترین سرنشینان خودروها، کودکان هستند که به علت عدم آگاهی والدین و سهل‌انگاری‌های آن‌ها، قربانی تصادفات می‌شوند. یکی از راه‌های افزایش ایمنی کودکان در خودروها، استفاده از صندلی مخصوص کودک در ماشین است که استفاده از آن در بسیاری کشورها اجباری می‌باشد. در کشور ما صندلی ماشین کودک از بهترین برندهای خارجی وارد می‌شود و در بازار مصرفی به فروش می‌رسد. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص صندلی خودرو کودک از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. صندلی کودک انواع مختلفی دارد و در هنگام خرید حتما باید به نوع خودرو و تطابق آن با ویژگی‌های صندلی ماشین کودک توجه داشت. این صندلی را می‌توان به کمک کمربندهای مخصوص صندلی‌های عقب خودرو، نصب کرد. امروزه برخی از این صندلی‌ها از سیستم ایزوفیکس برخوردار هستند که قلاب‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید صندلی کودک خود را به راحتی و در محل مناسب روی صندلی عقب خودرو، نصب و تثبیت نمائید. در هنگام خرید صندلی کودک، باید به اندازه آن توجه داشت تا مناسب فضای خودرو شما باشد. اگر صندلی کودک بزرگ باشد، سرنشینان جلو مجبور به جابه‌جا کردن صندلی‌های خود هستند. از طرف دیگر در صورتی‌که اندازه صندلی کودک نسبت به فضای خودرو کوچک باشد، کودک را در هنگام خطر در معرض آسیب قرار می‌دهد. از آن‌جا که این صندلی مناسب کودکان طراحی شده است، امکان کثیف شدن روکش آن بسیار بالا است و به همین دلیل بهتر است از روکش جداشونده و قابل شست‌وشو برخوردار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع صندلی ماشین کودک کدامند؟

صندلی کودک خودرو را می‌توان براساس معیارهای مختلف دسته‌بندی کرد. انواع صندلی ماشین کودک از نظر نوع طراحی و مدل صندلی به 3 دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  1. صندلی ماشین مخصوص نوزاد یا کریر
  2. صندلی ماشین قابل تبدیل یا قابل تنظیم
  3. صندلی‌های بوستر یا حامی

واردات صندلی ماشین کودک در ایران

استفاده از صندلی مخصوص کودک در ماشین‌ها، در کشور ما رواج پیدا کرده است و هم‌اکنون شاهد رواج نمونه‌های وارداتی این محصول از بهترین برندهای روز دنیا در بازار مصرفی هستیم. تاجران و بازرگانان بنابر نیاز و تقاضای داخلی، اقدام به واردات این محصولات نموده و سود مناسبی از فعالیت در این عرصه کسب می‌نمایند.

واردات صندلی ماشین کودک در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشورمان خارج می‌گردد. دو کشور چین و امارات متحده عربی، جزو بزرگ‌ترین صادرکنندگان محصولات گوناگون در جهان محسوب می‌شوند که عمده واردات در کشور ما نیز از مبداء این دو کشور انجام می‌شود. در حال حاضر تجار ایرانی به دلیل تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از انجام مبادلات تجاری با کشورهای اروپایی و آمریکایی منع شده‌اند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک

تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک را دارد باید مجوزهای زیر را از ساازمان‌های مربوطه اخذ کرده و تحویل اداره گمرک نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص صندلی ماشین کودک

کد 8 رقمی تعرفه برای ترخیص صندلی خودرو کودک از گمرک برابر 94018090 است که شامل حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 27 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص صندلی ماشین کودک از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)