سلطان یاقوت

ترخیص مالت از گمرک

ترخیص مالت از گمرک

ترخیص مالت از گمرک، یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است. عصاره مالت، یکی از مهم‌ترین مواد غذایی است که از جوانه جو و طی فرآیند مالتینگ تولید می‌شود. این ماده در پخت شیرینی‌جات و تولید ماء الشعیر و … به کار می‌رود. این ماده کم‌شیرین و مغذی، سرشار از ویتامین های گروه B، ویتامین های گروه E، مواد معدنی مثل مس، کلسیم و منیزیم، آهن و فولیک اسید و انواع آمینواسیدهای مورد نیاز بدن انسان می‌باشد. همچنین فیبر بالای عصاره مالت که در بازار بصورت پودری و یا مایع (شربت) موجود است، سبب شده تا این محصول مورد توجه ورزشکاران و بدنسازان نیز قرار بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص عصاره مالت از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

واردات مالت در ایران

در کشور ما نیاز بازار مصرفی و صنایع داخلی به انواع مالت، از طریق واردات تامین می‌گردد. بیشترین میزان واردات مالت از مبداء کشورهای هلند، هند، امارات متحده عربی، اوکراین، بلژیک، دانمارک و … می‌باشد. هر ساله مقادیری ارز برای واردات مالت از کشور ما خارج شده و بدین ترتیب زمینه فعالیت مناسبی برای تاجران و بازرگانان فراهم شده است. بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده مالت در جهان، کشورهای آمریکای جنوبی، اروپای شرقی و خاور دور می‌باشند.

قوانین مربوط به تجارت مالت در ایران

 • ورود و ترخیص موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و … مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

 • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 به شرح زیر می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

 • ورود موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

مجوزات مورد نیاز جهت ترخیص مالت از گمرک

ترخیص کالا شامل مراحلی است که بطورکلی به آن‌ها تشریفات گمرکی می‌گویند. یکی از این مراحل، جمع آوری و اخذ مجوزهایی است که بطور خاص برای هر کالا مشخص شده‌اند و ترخیص کار برای اخذ اجازه خروج کالای خود از گمرک، موظف به ارائه این مدارک می‌باشد.

ترخیص کاری که به نمایندگی از فعالان تجاری، قصد ترخیص مالت از گمرک را دارد، باید جهت دریافت مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام کند:

 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی
 • مجوز فنی از سازمان حفظ نباتات برای مصارف گیاهی
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع غذا و دارو برای تخصیص ارز

کد تعرفه برای ترخیص مالت از گمرک

بطورکلی کد تعرفه برای ترخیص مالت از گمرک، ذیل ردیف 1107 قرار می‌گیرد و حقوق ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص مالت بو نداده از گمرک برابر 11071000 است که شامل حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

کد تعرفه جهت ترخیص مالت بو داده از گمرک برابر 11072000 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مالت از گمرک

تاجران و بازرگانان ایران، بدون شک از نقش و جایگاه مهم ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان در فرآیند ترخیص کالا از گمرک، آگاه هستند و از خدمات این افراد بهره می‌جویند. از نکات مثبت همکاری با ترخیص کار باتجربه و کاربلد همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، می‌توان به ارائه مشاوره دقیق و رایگان، انجام امور گمرکی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و صرف هزینه مناسب اشاره کرد. صادرکنندگان و واردکنندگان محترمی که قصد ترخیص مالت از گمرک را دارند، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های درج شده در انتهای مقاله تماس بگیرند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مالت از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص عصاره مالت جو از گمرک
 • ترخیص پودر مالت از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت صنعتی از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت گندم از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت کاکائو از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت عسلی از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت کنجدی از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت شکری از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت قهوه از گمرک
 • ترخیص عصاره مالت بو داده از گمرک