سلطان یاقوت

پست بین المللی چیست؟

پست بین الملل

پست بین المللی که با نام پست اکسپرس نیز شناخته می شود. این پست فقط مختص ارسال به خارج از کشور نبوده و برای پست کالا و محصولات به صورت داخلی نیز از آن استفاده می کنند. مقرون به صرفه بودن این روش ارسال کالا باعث شده که افراد زیادی برای جابه جایی کالاهای خود از این روش استفاده کنند. هزینه جا به جایی کالا در این روش همانند دیگر روش های جا به جایی کالا با توجه به وزن و نوع کالا مشخص می شود به همین دلیل هزینه مشخصی برای ندارد.

در زمان استفاده از این روش از نظر امنیتی خیالتان راحت باشد که کالای شما امنیت آن تضمین شده و تحت پوشش شرکت های پست بین الملل ارسال می شود. لازم است بدانید که این روش آسانترین روش برای ارسال مطمئن بار و کالای مورد نظر می باشد.

قیمت مناسب و امنیت بالای کالای ارسالی باعث شده تا شرکت ها و تاجرانی که قصد ارسال نمونه ی کالا و اجناس خود را دارند می توانند به راحتی کالاها و اجناس خود را به خارج از کشور ارسال نمایند. این نوع پست خواهان زیادی دارد به همین دلیل شرکت هایی که این خدمات را ارائه می دهند توجه بیشتری برای ارسال کالا دارند. با استفاده از این پست به هر نقطه از دنیا که بخواهید به راحتی می توانید کالاهای خود را ارسال نمایید.

مزایای استفاده از پست بین امللی

پست بین المللی یکی از ساده ترین روش های ارسال مرسولات می باشد. برای ارسال کالا در این روش فقط با درخواست مشتری و پرداخت هزینه بار به مقصد مربوطه ارسال می شود. فقط لازم است که مشتری برای ارسال کالای خود به شرکت پست بین المللی مراجعه نماید. بعد از ثبت در خواست انتقال بار و محسابه هزینه زمان تقریبی تحویل بار مشخص می شود. یکی از ویژگی های مهم پست بین المللی این است که کالای شما بیمه می شود و این یکی از موارد مهم در حفظ امنیت کالا تا رسیدن به مقصد می باشد. وقتی شما از خدمات پست بین المللی یا همان پست اکسپرس استفاده می کنید خدمات بیشتری به کالای شما تعلق می گیرد. به عنوان مثال تاریخ دقیق برای رسیدن کالا اعلام نمی شود فقط بازه زمانی رسیدن کالا است که اعلام می شود. لازم است بدانید که مدت زمان پست های بین المللی از مدت زمان ارسال کالاها توسط پست های معمولی و پیشتاز کمتر است

عدم محدودیت در ارسال کالا

برخی از کالاها به علت اینکه ارزش بالا دارند و یا خاص و منحصر به فرد هستند پست ها مسئولیت جابه جایی آن را بر عهده نمی گیرند و تایید ارسال آنها صادر نمی شود. اگر هم قبول کنند هیچگونه مسئولیتی در قبال سالم رسیدن کالا را نمی پذیرند. اما در حوزه پست بین الملل این مشکل حل شده و نه تنها ارسال کالاهای گران قیمت و حساس مانند زیورآلات، عتیقه جات و کالاهای لوکس را می پذیرد بلکه کالاها را هم بدون مشکل و ایرادی با بیمه به مقصد مورد نظر می رساند. لازم است بدانید که تمام کالاهایی که با ارزش هستند و یا جا به جایی آنها خطر ناک است لازم است که امنیت آن قبل از انتقال کالا تضمین شود می توان با پرداخت هزینه ای جدا به طور کامل بیمه کرد آن را و با خیال راحت ارسالش کرد.

سرعت انتقال کالا در پست بین الملل چگونه است؟

همانطور که قبلا اشاره شد در این روش پست کالا نسبت به دیگر روش های ارسال کالاها سرعت بیشتری دارد و کالاها نیز در زمان کمتری به مقصد می رسد. جالب است که بدانید بیشتر افرادی که کالای خود را با پست بین الملل ارسال می کنند به دلیل همین سرعت بالا در ارسال کالا می باشد. اما باید این را هم در نظر بگیرید که مدت زمان ارسال برای کالاهای مختلف متفاوت است و معمولا از سه تا پنج روز کاری زمان می برد تا کالا به دست خریدار برسد. همچنین در زمان استفاده از خدمات پست های بین الملل می توانید از طریق کد هایی که شرکت در اختیار شما قرار می دهد از لحظه به لحظه کالای خود اطلاع پیدا کنید که در بار شما در کدام مرحله قرار دارد .

بسته بندی کالا در پست بین الملل

اگر تا به حال حمل و نقل کالا را به روش های مختلف انجام داده اید می دانید که مسئله مهم و حیاتی در در خصوص کالاها نحوه بسته بندی آن می باشد زیرا بسته بندی کالا باید به صورتی باشد که جابه جایی راحتی داشته و بتوان راحت از کالا محافظت کرد. بحث جالب در روش پست بین المللی این است که صفر تا صد امور بسته بندی توسط خود شرکت حمل  کننده انجام می شود که با توجه به نوع کالا بهترین بسته بندی را انجام می دهند و همچنین امنیت کالا را نیز در نظر می گیرند.

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)