سلطان یاقوت

ترخیص سفال پوشش بام از گمرک

ترخیص سفال پوشش بام از گمرک

واردات و صادرات محصولی به نام سفال پوشش بام در کشور ما رواج دارد و هر ساله مقادیری ارز برای خرید و فروش این محصول میان کشور ما و شرکای تجاریمان جابه‌جا می‌گردد. به همین منظور، قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص سفال پوشش بام از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سفال بام، نوعی محصول ساخته شده از سفال در قالب‌های خاصی است که معمولا از آن برای پوشش سقف‌های شیروانی در ویلاها و منازل شمال کشور استفاده می‌شود. در واقع این قالب‌های سفالی سقف اصی منازل نیستند و صرفا برای عایق کردن و زیبایی ساختمان بر روی سقف اصلی که ایزولاسیون هست، قرار داده می‌شوند. از مزایای سقف‌هایی که با سفال بام پوشانده شده‌اند، می‌توان به سازگاری با محیط زیست، زیبایی چشم‌نواز و بافت سنتی، مقاومت بالا در برابر تغییرات محیطی و باد و باران، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر سرما و گرما، طول عمر بالا و مقاومت در برابر برخورد اجسام سخت، عدم جذب آب و یا انتقال آن به لایه‌هیا زیرین و قیمت مناسب در برابر کارآیی بالا اشاره کرد. سفال بام را می‌توان در رنگ‌بندی متنوع از جمله آجری، قهوه‌ای، نوک مدادی، زرشکی، مشکی، آبی، قرمر، زرد و … بنابر سلیقه مشتری و معماری سازه مورد نظر، تولید کرد. از سفال بام در پوشش سقف‌های شیب‌دار استفاده می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سفال پوشش بام از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

صادرات و واردات سفال بام در ایران

سفالی که برای پوشش بام و سقف منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد، در کشور ما همانند سایر کشورهای جهان یک کالای تجاری محسوب شده و هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد. تاجران و بازرگانان ایرانی، به فعالیت در زمینه تجارت سفال پوشش بام مشغول بوده و سود خوبی از این طریق کسب می‌کنند.

تولیدکنندگان ایرانی سفال بام، محصولات خود را به کشورهای متقاضی در همسایگی ایران صادر کرده و بدین طریق سبب ورود ارز به کشور می‌شوند. بطورکلی صادرات سفال بام از ایران به مقصد کشورهای عراق، آذربایجان، افغانستان، ترکمنستان، گرجستان، قطر و … صورت می‌گیرد.

از طرفی، کمبودهای موجود در صنعت ساخت و ساز ایران به سفال پوشش بام، از طریق واردات این محصول از کشورهای خارجی تولیدکننده تامین می‌شود. واردات سفال پوشش بام عمدتا از کشورهای ترکیه، آلمان، بلژیک، امارات، چین و … رواج دارد. تجار ایرانی، بنا بر نیاز بازار مصرفی داخلی، این محصول را خریداری کرده و به صنایع مورد نیاز تزریق می‌کنند.

مجوزات لازم برای ترخیص سفال بام از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای گذراندن مراحلی است که به آن‌ها، تشریفات گمرکی گفته می‌شود. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و مسئولیت خود را به خوبی به پایان برساند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سفال بام از گمرک را دارد، موظف است برای اخذ مجوزات زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام کند:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع معدنی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای مستعمل

تعرفه گمرکی جهت ترخیص سفال بام

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سفال پوشش بام برابر 69051000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار است و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سفال بام از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه طولانی مدت و درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای هر زمان در جست‌وجوی ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص سفال پوشش بام از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034