سلطان یاقوت

ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک

ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک

در اتاق عمل و حین عمل‌های جراحی انواع وسایل و تجهیزات مرتبط با بیهوشی بیمار وجود دارند و متخصص بیهوشی از آن ها برای حفظ سلامت و وضعیت ثابت بدن بیمار در حین عمل جراحی استفاده می‌کند. اغلب محصولات مرتبط با صنعت پزشکی از جمله ماشین بیهوشی یا بویل در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب می‌شوند زیرا تولیدات داخلی آن‌ها به اندازه نیاز بازار مصرفی نبوده و یا تولیداتی در این زمینه صورت نگرفته است. به دلیل رواج تجارت این دستگاه در کشورمان، قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. وظیفه و کاربرد ماشین بیهوشی، کنترل سیستم تنفس بیمار در حین بیهوشی است. سازوکار این دستگاه به این صورت است که اکسیژن و گازهای بیهوشی مورد نیاز در حین عمل جراحی را به بیمار انتقال می‌دهد و از طرف دیگر سبب خروج دی اکسید کربن اضافی بدن وی می‌گردد. تنها متخصص بیهوشی و یا پرستار بخش بیهوشی مجاز به استفاده و کار کردن با دستگاه بویل است. پزشک بیهوشی به کمک این دستگاه قادر است دوز داروهای بیهوشی مورد نیاز را به طور مداوم به بدن بیمار وارد کرده تا در حین عمل جراحی هوشیاری او برنگردد. این دستگاه به دلیل تاثیر بالا و نقش حساسی که بر روی بیمار ایفا می‌کند، از پیچیدگی و فن‌آوری‌های خاص بهره می‌برد. ماشین بیهوشی با جریان پیوسته، رایج‌ترین نوع ماشین بیهوشی است که تا به حال طراحی شده و در سراسر کشورهای توسعه یافته دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه قادر است تا میزان ثابت و معینی از مخلوط گازهای طبی نظیر اکسیژن یا دی نیتروژن مونوکسید را با میزان مشخصی از گازهای بیهوشی مثل ایزوفلوران ترکسی کند و در نهایت سبب فراهم شدن جریانی با فشار ثابت و ایمن برای بیمار گردد. ماشین بیهوشی یا بویل از اجزاء و قطعات گوناگونی تشکیل شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات ماشین بیهوشی یا بویل در ایران

انواع دستگاه‌ها و اجزاء و قطعات آن‌ها مرتبط با صنعت پزشکی، جزو کالاهای مهم هستند که مستقیما با سلامت و جان مردم کشور در ارتباط می‌باشد. از این رو تامین نیاز صنعت پزشکی به این تجهیزات جزو اولویت کشور محسوب می‌شود. بخش عمده‌ای از نیاز این بخش‌ها از طریق واردات دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز از کشورهای خارجی تامین می‌گردد. فعالیت در زمینه واردات این محصولات و عرضه آن‌ها به صنعت پزشکی از سود بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات ماشین بیهوشی یا بویل در ایران در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، چین، سوئیس، ترکیه، هلند، آمریکا و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

قوانین مربوط به واردات ماشین بیهوشی یا بویل در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات ماشین بیهوشی یا بویل در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک را دارد باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک برابر 90192030 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها تجربه در انجام امور تجاری و بازرگانی، آماده همکاری و ارائه خدمات به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان می‌باشد. در صورتیکه قصد ترخیص ماشین بیهوشی یا بویل از گمرک را دارید، از طریق شماره تماس‌های زیر با متخصصان ترخیص کار دانا و ماهر شرکت سلطان یاقوت تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034