سلطان یاقوت

ترخیص چیپ سیل از گمرک

ترخیص چیپ سیل از گمرک

چیپ سیل یک روش آسان، سریع، کم هزینه و قابل ترمیم مجدد برای افزایش طول عمر آسفالت و قیر سطح جاده‌ها و راه‌ها است که مزایای زیادی به همراه دارد. چیپ سیل یک لایه است که با ایجاد یک غشاء ضدآب روی سطح آسفالت، فرآیند اکسیداسیون آن را کند کرده و مانع نفوذپذیری آب و سایر موارد آسیب‌زا به سطح قیر می‌گردد. از مزایای روش چیپ سیل می‌توان به افزايش ضريب اصطكاک سطح راه يا افزايش مقاومت آن در برابر سرخوردگی، انعطاف پذیری در زیر بارهای ترافیکی، جلوگیری از تشکیل یخ در لایه آسفالت، کاهش آلودگی صوتی ناشی از عبور ترافیک، افزایش مقاومت درانعکاس ترک به لایه‌های بالایی، پاکیزه نمودن محیط زیست‌، کاهش ترک خوردگی آسفالت در مقابل انبساط وانقباض و … اشاره کرد. شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کالاهای گوناگون از گمرک فعالیت دارد و در کنار آن به انجام سایر امور گمرکی نیز می‌پردازد. یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت، ترخیص چیپ سیل از گمرک است که به سبب رواج تجارت آن در کشورمان، قصد داریم ادامه مقاله را به موضوع چیپ سیل و نحوه ترخیص آن از گمرک اختصاص دهیم؛ پس با ما همراه باشید.

چیپ سیل چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطورکه می‌دانید، بهترین روش برای هموار کردن سطح راه‌ها و جاده‌ها، آسفالت کردن آن‌هاست. اما قیمت قیر و مواد اولیه قیرسازی و همچنین هزینه‌های اجرایی آسفالت‌هایی با ضخامت‌های بالا، روز به روز در حال افزایش است. بنابراین ارائه راه‌ کار‌های اقتصادی و کم هزینه برای افزایش طول عمر آسفالت‌های قبلی و حتی ترمیم آسیب دیدگی‌های جزئی آن‌ها، به عنوان موضوعی مهم مورد توجه قرار گرفته است. در صورتی‌که آسیب دیدگی‌ها و خرابی‌های جزئی در سطح آسفالت‌ها به موقع ترمیم شوند، عمر مفید آن افزایش پیدا کرده و کاهش قابل توجهی در هزینه‌های ترمیم و مرمت جاده‌ها صورت می‌گیرد. یکی از رایج‌ترین و اقتصادی‌ترین روش‌ها جهت پیشگیری از خرابی‌های گسترده و آسیب‌دیدگی‌ها غیر قابل جبران در سطح آسفالت‌ها، استفاده از چیپ سیل است. در صورتیکه اجرای این روش در شرایط آب و هوایی مناسب و با مصالح و تجهیزات باکیفیت صورت بگیرد، عمر روسازی‌های راه‌ها و جاده‌ها تا چند برابر افزایش می‌یابد. اجرای روش چیپ سیل بهتر است در فصل‌های گرم سال صورت بگیرد؛ زیرا بارندگی یا رطوبت سبب عدم پیوستگی سطح روسازی شده و عملکرد چیپ سیل را کاهش می‌دهد. باید توجه داشت که روش چیپ سیل در تمامی مواقع کارساز نخواهد بود و باید به نوع آسیب دیدگی آسفالت توجه داشت. برای مثال زمانی‌که آسفالت زبر شده باشد و یا بافت سطح آن دچار آسیب‌ دیدگی شده باشد، می‌توان از چیپ سیل استفاده کرد. استفاده از این روش همچنین در صورت وجود ترک‌های طولی و عرضی با شدت کم و وصله‌کاری سطحی آسفالت، کارآیی خواهد داشت.

جنس لایه چیپ سیل از چیست؟

تا به این‌جا دریافته‌ایم که چیپ سیل در واقع به لایه محافظتی گفته می شود که بر روی سطح آسفالت قرار گرفته و سبب درزگیری ترک‌های کوچک و جزئی آن و همچنین ایجاد خاصیت ضدآب می‌گردد. طول عمر مفید یک بار انجام چیپ سیل، 3 تا 5 سال گزارش شده و بستگی به شرایط محیطی و سایر موارد دارد.

مواد تشکیل‌دهنده چیپ سیل‌ها، شامل قیر و ماسه می‌گردد که کیفیت نهایی آن به کیفیت قیر مورد استفاده در چیپ سیل بستگی دارد. با انجام روش چیپ سیل، لایه رویی آسفالت از آسیب‌های ناشی از نفوذ نور خورشید و رطوبت محافظت می‌شود. بدین ترتیب امکان اکسید شدن آسفالت کمتر شده و طول عمر مفید آن افزایش پیدا می‌کند.

جا دارد به این نکته اشاره کنیم که پاشش چیپ سیل بر روی سطح آسفالت به کمک ابزاری به نام چیپ سیلر صورت می‌گیرد. این دستگاه از قابلیت پاشش هم‌زمان قیر و ماسه با دقت و سرعت بالا برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص چیپ سیل و چیپ سیلر از گمرک

گمرک ایران شامل ادارات گسترده‌ای در مرزهای کشور است که وظیفه بررسی و کنترل محموله‌های ورودی و خروجی در کشور را برعهده دارند. موفقیت در پروسه ترخیص کالا، مشروط به طی کردن مراحل ترخیص کالا است که بطورکلی تشریفات گمرکی نامیده می‌شوند. شرکت سلطان یاقوت از پیشروترین شرکت‌های بازرگانی است که سال‌هاست در زمینه انجام امور تجاری و بازرگانی به ویژه ترخیص کالا به نمایندگی از تجار کشور مشغول به فعالیت می‌باشد. ترخیص چیپ سیل از گمرک، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که به مهارت بالای ترخیص کار نیاز دارد. گروهی از ترخیص کاران ماهر و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند تا بهترین خدمات را در زمینه امور تجاری و ترخیص کالا در اختیار فعالان تجاری عزیز کشورمان قرار دهند. از خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی و … اشاره کرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا هرگونه همکاری در زمینه ترخیص چاپ سیلر از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034

بیشتر بخوانید :