سلطان یاقوت

ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک

ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک

با پیشرفت علم و صنعت پزشکی، پزشکان از اندام‌های مصنوعی برای بیماران استفاده می‌کنند. یکی از این اندام‌های مصنوعی، رگ مصنوعی یا گرافت نام دارد. این وسیله به دلیل نداشتن رگ مناسب به جای فیستول جهت دیالیز توسط جراح کار گذاشته می شود. یکی دیگر از کاربردهای گرافت، جهت ترمیم عروق در نارسایی عروقی بیماران دیابتی می‌باشد. گرافت شریانی-وریدی را به اصطلاح گورتکس می‌نامند. رگ مصنوعی یا گرافت در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شود و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. با استفاده از گراف یا همان رگ مصنوعی، می‌توان به عروق دسترسی پیدا کرد و این فرآیند به کمک یک لوله مصنوعی جهت اتصال به ورید (سیاهرگ) و شریان (سرخرگ) صورت می‌گیرد. جنس گراف‌ها اغلب از پلیتترافلوروانیلن است و اندازه و طول آن براساس نیاز پزشکان می‌توان متفاوت باشد. البته لازم به ذکر است که استفاده از گراف به علت وجود یک جسم خارجی درون بافت بدن می‌تواند با خطر ایجاد عفونت، لخته یا ترومبوز همراه باشد. از گراف‌ها معمولا در اندام‌هایی مثل ساعد، بالای بازو، بالای ران و … استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص لوله‌های نسجی مصنوعی (گرافت) از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایا و معایب رگ مصنوعی یا گرافت چیست؟

درست مثل تمام روش‌های درمانی دیگر، استفاده از رگ مصنوعی نیز از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم:

مزایای استفاده از رگ مصنوعی

 • زمانی که برای استفاده آماده می‌شود، جریان خون کافی فراهم می‌گردد.
 • بیمار پس از ترمیم زخم‌های ناشی از این فرآیند، می‌تواند استحمام کند.

معایب  استفاده از رگ مصنوعی

 • طول عمر گرافت نسبتا کوتاه است.
 • احتمال ایجاد عفونت در این روش بالا است.
 • حداقل دو هفته قبل از شروع دیالیز باید کار گذاشته شود.
 • امکان لخته شدن خون وجود دارد.
 • به تزریق سوزنی نیاز دارد.

واردات رگ مصنوعی یا گرافت در ایران

همانطورکه اشاره شد، در علم پزشکی مدرن از اندام‌ها یا بافت‌های مصنوعی برای بهبود بیماران استفاده می‌شود. به همین دلیل تولید و تجارت در زمینه اندام‌های مصنوعی از قبیل رگ مصنوعی یا گرافت افزایش پیدا کرده است. واردات این محصول در کشور ما رواج دارد و به همین دلیل قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک بپردازیم.

تولید این محصولات در کشور ما کمتر از نیاز صنعت پزشکی و یا صفر است و به همین دلیل جهت تامین نیازهای این صنعت به واردات رگ مصنوعی یا گرافت نیاز داریم. صنعت پزشکی جزو صنایع مهم است که مستقیما با سلامتی و جان افراد در ارتباط است و به همین دلیل تهیه مواد اولیه و لوازم مورد نیاز این بخش‌ها در اولویت واردکنندگان قرار می‌گیرد.

واردات رگ مصنوعی یا گرافت در ایران عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، ایتالیا، کره، فرانسه، امارات، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود. سود خوبی از فعالیت در این زمینه نصیب فعالان تجاری می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک برابر 90219030 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرح تعرفه: لوله‌های نسجی مصنوعی (گرافت).

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با بهره‌مندی از سابقه چند دهه فعالیت مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار زبده و کاربلد به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص رگ مصنوعی یا گرافت از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.