سلطان یاقوت

ترخیص کازیه از گمرک

ترخیص کازیه از گمرک

کازیه که برخی به آن کازیو نیز می‌گویند، عبارت است یک نوع لوازم‌التحریر از جنس پلاستیک، فلز و یا ترکیب فلز و چوب که شامل دو یا سه طبقه بوده و جهت نظم دادن و مرتب کردن اسناد و مدارک در میز کار شرکت‌ها و دولت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. واردات و صادرات این وسیله در کشور ما و توسط فعالان تجاری صورت می‌گیرد و امروزه شاهد انواع کازیه‌های وارداتی در کشورمان هستیم. از این رو قصد داریم به موضوع ترخیص کازیه از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. نظم میز کار و محیط اطراف در شرکت‌ها و ادارات و حتی میز شخصی که افراد در منازل جهت انجام امور دفتری خود مورد استفاده قرار می‌دهند، سبب آرامش خاطر و تسریع امور می‌شود. برگه‌هایی که به وسیله کازیه طبقه‌بندی می‌شوند، در صورت نیاز به سرعت در دسترس قرار گرفته و در شلوغی روزانه میان برگه‌های غیرضروری گم نمی‌شوند. طراحی و ساختار ظاهری کازیه‌ها براساس نوع نیاز مشتری متفاوت است. برخی کازیه‌ها به صورت رو باز و برخی دیگر به صورت کشویی بوده و از درب کابینتی برخوردار هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کازیه‌ها از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات و صادرات کازیه در ایران

تاجران و بازرگانان تجاری به صادرات و واردات انواع کازیه مشغول بوده و بدین طریق چرخ اقتصاد را به گردش درمی‌آورند. صادرات کازیه‌های تولید داخل که عمدتا فلزی هستند به کشورهای همسایه از قبیل عراق، امارات متحده عربی، ترکمنستان، افغانستان و … رواج داشته و این فعالیت تجاری سبب ورود مقادیر مناسبی ارز به کشور می‌شود.

کمبود نیاز بازار مصرفی کشور ما به انواع کازیه نیز از طریق واردات تامین شده و زمینه فعالیت مناسبی را برای فعالان تجاری فراهم کرده است. سالیانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود. واردات کازیه در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کازیه از گمرک

فعالان تجاری در کشور ما، جهت خرید و فروش اقلام تجاری در سطح بین‌المللی، در ابتدا مراحل مقدماتی از جمله ثبت سفارش، حمل و نقل، انتقال ارز و سایر امور گمرکی را طی می‌کنند. در آخر، جهت اخذ مجوز خروج کالا از گمرک، باید مراحل ترخیص کالا نیز طی شوند. این مرحله شامل قوانین و دستورالعمل‌های پیچیده و زیادی است و جز با همیاری و راهنمایی‌های ترخیص کار رسمی اداره گمرک امکان‌پذیر نخواهد بود. ترخیص کار با گرفتن وکالت‌نامه از فعالان تجاری، اجازه دارد بطور قانونی به انجام این امور بپزدازد. یکی از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که تاثیر مستقیم بر زمان خروج کالا از گمرک دارد، مرحله دریافت و جمع‌آوری مجوزات از سازمان‌های داخلی مربوطه است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کازیه‌های غیرفلزی از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت‌افزار اقدام نماید.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک برای ترخیص کازیه فلزی از گمرک، باید نسبت به دریافت مجوز ارزی از دفتر صنایع لوزام خانگی و اداری جهت تخصیص ارز و همچنین شناسه کالا اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، مشروط به اخذ موافقت کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص کازیه

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کازیه فلزی برابر 83040000 است که از حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه : قفسه بایگانی، قفسه جای فیش، کازیه و سینی جای اسناد،‌ کاغذدان، قلمدان، جای مهر و ملزومات و تجهیزات همانند برای دفترکار، از فلزات معمولی.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کازیه از جنس سایر مواد برابر 48196000 است که از حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 25 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: جعبه جای کلاسور، کازیه، جزوه‌دان و اشیای همانند از انواع مورد استفاده در دفتر کار، مغازه یا همانند.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کازیه از گمرک

ترخیص کازیه از گمرک، فرآیندی تخصصی و پیچیده است که نیاز به تسلط و مهارت بالای ترخیص کار دارد. انتخاب یک ترخیص کار قابل اطمینان و کاربلد از اولویت‌های تاجران و بازرگان برای پیشگیری از مشکلات در مراحل ترخیص کالا است. شرکت سلطان یاقوت با داشتن سابقه مفید و درخشان در زمینه انجام امور تجاری توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. در صورتی که تمایل به کسب مشاوره رایگان و همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کازیه از گمرک را دارید، کافیست از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ترخیص کار باتجربه و زبده این شرکت ارتباط برقرار کنید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کازیه از گمرک، عبارتند از:

  • ترخیص کازیه فلزی
  • ترخیص کازیه پلاستیکی
  • ترخیص کازیه چوب و فلز
  • ترخیص کازیه دو طبقه
  • ترخیص کازیه سه طبقه