سلطان یاقوت

ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان از گمرک

ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان از گمرک

مولاژهای بدن انسان عبارتند از نوعی وسیله کمک آموزشی که جهت به نمایش گذاشتن آناتومی و ساختار اعضاء و سیستم‌های مختلف بدن انسان به کار می‌روند. سالانه برحسب نیاز صنعت پزشکی و بازار مصرفی کشورمان، مقادیر متغیری از این تجهیزات وارد کشور ما شده و فعالان تجاری در عرصه واردات و ترخیص آن مشغول به فعالیت هستند. از این رو پرداختن به موضوع ترخیص ماکت‌های آناتومی بدن انسان از گمرک، که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود، از اهمیت بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. امروزه ماکت‌های آناتومی بدن انسان در مدل‌های بسیار متنوع موجود هستند که هر کدام یک جنبه از پیچیدگی‌های بدن انسان را تصویرسازی می‌کنند. کاربرد این ماکت‌ها بیشتر جنبه آموزشی داشته و به رشته‌هایی همچون کالبدشناسی، دندان‌پزشکی، مامایی، سایر رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، و حتی گیاه شناسی و جانورشناسی مربوط می‌شود. در اکثر آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی و مطب‌ها نیز برخی ماکت‌های بدن انسان قابل مشاهده هستند. در فرآیند طراحی و تولید این مولاژها، تمرکز سازندگان بر روی ساخت آن‌ها نزدیک به نمونه‌های واقعی است. به همین دلیل از مواد اولیه با جنس خوب و رنگ‌های شفاف استفاده می‌شود. جنس مدل‌های بدن انسان عمدتا از پلاستیک و PVC نشکن است. برخی مولاژها همچون مدل شبیه‌ساز خون‌ریزی و حوادث یا اتاق عمل، قادر به واکنش به عوامل بیرونی بوده و برخی نیز صرفا جهت نمایش طراحی شده‌اند. برخی از ماکت‌ها بصورت ثابت بوده و اجزاء و قطعات برخی دیگر قابل تفکیک و جداسازی برای بررسی بهتر هستند که به کمک پین یا مگنت دوباره سرجای خود متصل می‌شوند. جهت نگهداری مدل‌های آناتومی بدن از پایه‌های محکم، استوار و بدون لرزش استفاده می‌شود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص مولاژهای بدن انسان از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات مدل‌های آناتومی بدن انسان در ایران

همه ما در آموزشگاه مدارس و محیط‌های آموزش علمی و یا مراکز درمانی با نمونه‌های مختلف از ماکت‌های آناتومی بدن انسان مواجه شده‌ایم. بخشی از نیاز صنعت آزمایشگاه و پزشکی ایران به این وسایل از طریق واردات تامین شده و به بازار مصرفی داخلی تزریق می‌گردد.

واردات مدل‌های آناتومی بدن انسان در ایران، بیشتر از کشورهای آلمان، چین، امارات متحده عربی، نروژ، ترکیه، ژاپن و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان از گمرک

اداره گمرک در کشور ما، مانند یک ذره بین عمل کرده و تمامی محموله‌های ورودی و خروجی به کشور را کنترل و بررسی می‌کند. فعالان تجاری کشور ما از این موضع آگاه هستند که گمرک حتما باید قانونی بودن تجارت ایشان را تایید کند. این کنترل‌ها به شکل قوانین و مقررات خاص برای هر کالا درآمده و انجام امور تجاری همچون صادرات، واردات و ترخیص کالا در چهارچوب این دستورالعمل‌ها الزامی می‌باشد. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا، جمع آوری و اخذ مجوزهاست که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان از گمرک را دارد، موظف است جهت تخصیص ارز در این زمینه نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اقدام نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم از گمرک، ملزم به اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت می‌باشد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان برابر 90230010 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مدل‌های آناتومی بدن انسان از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در زمینه انواع امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، چندین سال تجربه مفید و درخشان داشته و در حال حاضر آماده خدمت‌رسانی به فعالان تجاری کشورمان می‌باشد. صادرکنندگان و واردکنندگان محترم کشورمان که برای انجام امور گمرکی خود نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان هستند، می‌توانند از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ماهر و باتجربه شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرند. از مزایای همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص مولاژ بدن انسان از گمرک، می‌توان به مشاوره کاملا رایگان، ترخیص کالا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب اشاره کرد.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص مدل‌های آناتومی بدن از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص مولاژ دستگاه عصبی، دستگاه گوارش، دستگاه گردش خون و … در بدن انسان
 • ترخیص مولاژ مغز انسان
 • ترخیص ماکت نیم‌تنه بدن انسان اندازه طبیعی
 • ترخیص ماکت فک و دندان‌ها
 • ترخیص مولاژ نیم‌رخ بدن انسان
 • ترخیص مدل قلب انسان
 • ترخیص مولاژ سر و گردن با نمایش عروق
 • ترخیص ماکت طب سوزنی
 • ترخیص ماکت عضلات انسان
 • ترخیص مولاژ طناب نخاعی بدن انسان
 • ترخیص مدل آناتومی کبد، کلیه، چشم، حنجره، دست، پا و سایر اعضای بدن انسان
 • ترخیص مولاژ ستون فقرات، جمجمه و استخوان‌های بدن انسان
 • ترخیص مولاژ شیردهی

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)