سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه الکتروتراپی یا برق درمانی از گمرک

ترخیص دستگاه الکتروتراپی یا برق درمانی از گمرک

الکتروتراپی یکی از شاخه‌های فیزیوتراپی است که در آن به کمک الکتریسیته به درمان و بهبود بیماران کمک می‌کنند. الکتروتراپی را می‌توان یک روش درمانی غیرتهاجمی دانست که همواره خطر و عوارض ناچیزی به همراه دارد. انواع دستگاه‌های پزشکی از جمله دستگاه الکتروتراپی در کشور ما جزو کالاهای وارداتی محسوب می‌شوند که تاجران و بازرگانان زیادی در این زمینه مشغول به فعالیت و سودآوری می‌باشند. به دلیل رواج تجارت دستگاه برق درمانی در کشورمان، می خواهیم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص دستگاه الکتروتراپی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از انواع دستگاه‌ها و روش‌های الکتروتراگی برای تسکین درد و بهبودی بیماران استفاده می‌شود. الکتروتراپی شامل طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های صنعت پزشکی است که در آن‌ها، با بهره‌گیری از الکتریسیته به درمان بیماران می‌پردازند. اساس کار این دستگاه‌ها انقال انرژی‌های مختلف از قبیل جریان الکتریکی، امواج صوتی، پرتوهای نور، انرژی حرارتی، میدان الکترومغناطیسی و … به بدن می‌باشد. از فواید الکتروتراپی می‌توان به تسکین دردهای مزمن، تسریع بازسازی بافت های آسیب دیده، کمک به ترمیم آسیب‌ها، افزایش جریان خون موضعی، کمک به ترمیم سریع تر زخم‌ ها، افزایش توانایی حرکتی عضلات، کاهش التهاب و تورم، جلوگیری از انتقال درد، تقویت سیستم دفاعی بدن، ایمنی بالا، کم هزینه بودن و نداشتن عوارض جانبی اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه برق درمانی از گمرک در ادامه مقاله همراه ما باشید.

انواع روش‌های الکتروتراپی کدامند؟

همانطورکه اشاره شد، الکتروتراپی یک واژه کلی و در بر گیرنده روش‌ها و دستگاه‌های مخصوص درمان بیماری‌ها با انرژی الکتریکی می‌باشد. برخی از روش‌های رایج الکتروتراپی عبارتند از:

 • تحریک الکتریکی عصب با عبور از پوست (TENS)
 • تحریک الکتریکی عصب از زیر پوست (PENS)
 • تحریک الکتریکی عضله (EMS)
 • جریان مداخله‌ای (IFC)
 • درمان میدان الکترومغناطیسی پالسی (PEMF)
 • تحریک گالوانیک (GS)
 • امواج تداخلی (IFT)
 • امواج کوتاه پالسی
 • اولتراسوند
 • و …

واردات دستگاه الکتروتراپی یا برق درمانی در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه الکتروتراپی یا برق درمانی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه الکتروتراپی در ایران

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه الکتروتراپی در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

 • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
 • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه الکتروتراپی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه الکتروتراپی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه الکتروتراپی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه الکتروتراپی از گمرک برابر 90191060 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه برق درمانی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص دستگاه الکتروتراپی از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.