سلطان یاقوت

ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک

ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک

یکی دیگر از کالاهای تجاری که صادرات و واردات آن در ایران و سایر کشورهای جهان صورت می‌گیرد، سرپیچ لامپ نام دارد. از این رو قصد داریم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. سرپیچ لامپ یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر در صنعت الکترونیک و برق است که وظیفه رساندن برق به انواع لامپ را برعهده دارد و انواع گوناگونی را دربر می‌گیرد. جنس این قطعه عمدتا از مواد عایق ساخته می‌شود و رایج ترین سرپیچ‌های لامپ از پلاستیک، باکالیت و یا چینی تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که جنس سرپیچ لامپ در تعیین میزان کارکرد و طول عمر لامپ شما نقش اساسی برعهده دارد و به همین دلیل استفاده از سرپیچ‌های باکیفیت توصیه می‌شود. شرکت ادیسون اولین شرکتی بود که لامپ و سرپیچ آن را اختراع و به تولید عمده رساند. هر سرپیچ از بخش‌های مختلف تشکیل شده که بطورکلی عبارتند از: کلاهک، سیلندر، حلقه رزوه، کنتاکت‌های اتصال و … . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تجارت ایران در زمینه سرپیچ لامپ

سرپیچ لامپ جزو کالاهایی است که در کشور ما هدف واردات و صادرات قرار می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که میزان واردات این محصول از صادرات آن بسیار بیشتر است. در کشور ما نیاز صنایع برق و الکترونیکی به سرپیچ لامپ عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد. فعالان تجاری از فعالیت در این زمینه سودآوری بالایی داشته و این فرآیند سبب خروج مقادیر بالایی ارز از کشور می‌گردد.

واردات سرپیچ لامپ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، آلمان و … صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که پس از اعمال تحریم‌های تجاری گسترده علیه کشورمان، و از کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار محدود شده و عمده واردات محصولات مختلف از جمله سرپیچ لامپ از کشورهای چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد. از طرفی دیگر، فعالان تجاری به صادرات این محصول به مقصد کشورهای افغانستان، تاجیکستان، عراق و سایر کشورهای همسایه مشغول می‌باشند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک

ترخیص کالا امری پیچیده و تخصصی بوده که به تجربه و دانش کافی نیاز دارد و اگر این فرآیند بدون تسلط بر قوانین حاکم بر آن صورت بگیرد، احتمال بروز مشکلاتی از قبیل تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد افزایش می‌یابد. بنابراین اداره گمرک برای جلوگیری از بروز این مشکلات و صرفه جویی در زمان، انجام مراحل ترخیص کالا را تنها از سوی افراد مورد تایید خود یا همان ترخیص کار رسمی گمرک، مجاز می‌داند. از مراحل مهم و سرنوشت‌ساز ترخیص کالا که نیاز به دقت بالا دارد، مرحله دریافت مجوزهای مربوط به کالا از سازمان‌های خاص داخلی است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک را برعهده دارد، موظف است جهت اخذ مجوزهای ذکر شده در زیر از سازمان‌ها و مراکز داخلی اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص سرپیچ لامپ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک اختصاص یافته است، برابر 85366100 است. این کد تعرفه از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 23 برخوردار است و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک

تشریفات گمرکی برای ترخیص یک محصول خاص، فرآیندی پیچیده و تخصصی است که احتمال بروز خطا و اشتباه در صورت نداشتن تسلط کامل بر قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک در مراحل انجام آن بسیار بالاست. به همین دلیل است که فعالان تجاری به همیاری ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارند تا بتوانند این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی نمایند. نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر شرکت سلطان یاقوت با ارائه خدمات مفید و ارزشمند در زمینه امور گمرکی از جمله: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، اخذ مجوز های قانونی، تنظیم اظهارنامه و … در تلاش هستند امور بازرگانی شما تجار گرامی را در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک، کافیست از طریق شماره‌های زیر با ما ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص سرپیچ لامپ از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص سرپیچ لامپ سوزنی از گمرک
 • ترخیص سرپیچ لامپ دوشاخه از گمرک
 • ترخیص سر‌پیچ لامپ پایه‌دار از گمرک
 • ترخیص سرپیچ لامپ راکورد دار از گمرک
 • ترخیص سرپیچ لامپ کلیددار از گمرک
 • ترخیص سر‌پیچ لامپ ریموت‌دار از گمرک
 • ترخیص سر‌پیچ لامپ ادیسونی از گمرک
 • ترخیص سرپیچ لامپ سقفی و دیواری از گمرک
 • ترخیص سرپیچ لامپ چندتایی از گمرک