سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک

ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک

امروزه مراقبت از پوست صورت در خانم‌ها و آقایان بیشتر از قبل اهمیت یافته است و به همین دلیل متخصصان پوست اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌ها و روش‌های متنوع و مدرن برای از بین بردن مشکلات پوستی نموده‌اند. روش میکرونیدلینگ، جزو مدرن ترین و موثرترین متدهای زیبایی است که جهت جوانسازی پوست صورت و … کاربرد دارد. واردات دستگاه میکرونیدلینگ در کشور ما رواج دارد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. در این روش از دستگاه میکرونیدلینگ استفاده می‌شود که در سر آن سوزن‌های کوچک استریل تعبیه شدند. به کمک این دستگاه، زخم‌های کوچک روی پوست زیباجو ایجاد شده که سبب تحریک کلاژن سازی در پوست می‌گردد. تولید بیشتر کلاژن و الاستین، وضعیت پوست و مشکلات پوستی را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل این روش را با نام «درمان القایی کلاژن» می‌شناسند. همانطورکه اشاره شد در سر دستگاه میکرونیدلینگ، تعداد زیادی سوزن وجود دارد که به داخل لایه‌های پوست نفوذ می‌کند و بدین ترتیب پوست باگذشت زمان سفت گردیده و منافذ آن بسته می‌شوند. از دستگاه میکرونیدلینگ برای درمان مشکلاتی از قبیل جای سوختگی، آکنه، ریزش مو، لکه‌های تیره روی پوست، منافذ بزرگ، ترک پوستی، خطوط ریز و چین و چروک صورت و … استفاده می‌شود. دستگاه میکرونیدلینگ شامل انواع مختلفی می‌گردد که رایج ترین آن‌ها عبارتند از: 1- دستگاه درمارولر، 2- دستگاه درماپن، 3- دستگاه آر اف میکرونیدلینگ، 4- روش میکرونیدلینگ BB Glow. همچنین انواع ناحیه قابل درمان با دستگاه میکرونیدلینگ شامل صورت، ابرو، موی سر، پلک، پیشانی، زانو، سیاهی دور چشم و … می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه میکرونیدل از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات دستگاه میکرونیدلینگ در ایران

صنعت پزشکی و صنایع مربوطه جزو مهم‌ترین صنایع در جهان هستند و هر کشوری در راستای تامین تجهیزات و وسایل مورد نیاز این صنعت می‌کوشد. در کشور ما تولیدات مربوط به تجهیزات و لوازم صنعت پزشکی به اندازه نیاز این صنعت صورت نمی‌گیرد و تامین‌کنندگان مجبور به واردات این محصولات از کشورهای خارجی می‌گردند. تاجران و بازرگانان برای جبران کمبودهای بازار مصرفی در این زمینه، هر ساله مقادیر بالایی ارز جهت خرید تجهیزات و دستگاه‌های صنعت پزشکی از کشور خارج می‌کنند. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای ایشان برخوردار است.

واردات دستگاه میکرونیدلینگ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، کره جنوبی، اسپانیا، انگلستان، امارات متحده عربی و … صورت می‌گیرد.

قوانین مربوط به واردات دستگاه میکرونیدلینگ در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات دستگاه میکرونیدلینگ در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ برابر 90189083 است که شامل حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 22 می‌گردد.

شرح تعرفه: دستگاه های میکرونیدل، میکروپیگمنتیشن و میکرودرم ابریژن – کرایو پوست و زیبایی – لیپوساکشن – لیپولیز و دستگاه های لاغری با میدان مغناطیسی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، در زمینه ترخیص کالاهای تجاری گوناگون از گمرک، تجربه درخشانی داشته و در طی این سال‌ها توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. تاجران حرفه‌ای همیشه به دنبال ترخیص کار قابل اعتماد و معتبر می‌گردند تا بتوانند پروسه ترخیص کالای خود را به راحتی به ایشان بسپارند. گروهی از کارشناسان ترخیص کار حرفه‌ای و باتجربه در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند و آماده خدمت رسانی به تاجران و بازرگانان کشورمان در حوزه‌های تجاری از جمله ترخیص کالا می‌باشند. این افراد تمام مهارت خود را در ترخیص کالا با صرف کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین زمینه ممکن به کار می‌برند. اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری در زمینه ترخیص دستگاه میکرونیدلینگ از گمرک هستید، می‌توانید تلفن‌های زیر را شماره‌گیری کرده و از مشاوره رایگان با ترخیص کاران شرک سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.