سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه حفاری تونل (TBM) از گمرک

ترخیص دستگاه حفاری تونل (TBM) از گمرک

یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت که مقاله امروز ما به آن اختصاص یافته است، ترخیص دستگاه حفاری تونل از گمرک است. TBM مخفف عبارت Tunnel Boring Machine به معنای دستگاه حفاری تونل است که با نام مول نیز معروف است. همانطورکه از نامش پیداست، کاربرد اصلی این دستگاه حفاری تونل‌هاست. TBM از یک سطح مقطع مدور برخوردار است که توانایی حفاری زمین‌های خاکی و سنگی را برای دستگاه فراهم می‌کند. با کمک دستگاه حفاری، می‌توان تونل‌هایی با قطر 1 الی 16 متر ایجاد کرد. استفاده از این دستگاه در حال حاضر جایگزین روش‌های حفاری با انفجار صخره‌ها یا کندن زمین با دست شده است و نسبت به روش‌های قدیمی از مزایایی همچون کاهش تعرض به زمین‌های مجاور و ایجاد دیوارهای نرم در تونل برخوردار است. با به کار بردن این روش، می‌توان هزینه های مربوط به آسترکشی تونل‌ها را تا حد ممکن کاهش داد و به همین دلیل بهترین گزینه برای مناطق شهرنشین محسوب می‌شود. دستگاه TBM فوق العاده گران و سنگین است و به سختی می‌توان آن را به محل حفاری رساند. ولی هزینه‌ها و سختی‌های استفاده از این دستگاه، به مراتب از روش‌های قدیمی کمتر است و به همین دلیل استفاده از آن رایج شده است. از مزایای استفاده از دستگاه حفاری تونل می‌توان به سرعت پیشروی بالا، عملیات پیوسته، تخریب کمتر سنگ، ایمنی بیشتر، توان عملیات مکانیزه و اندازه یکسان خاک‌های حفاری شده اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه حفاری تونل TBM از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات دستگاه حفاری تونل در ایران

دستگاه حفاری تونل یکی از اقلام وارداتی در کشور ما محسوب می‌شود و عمده نیاز بخش‌های مختلف کشورمان به این محصول از طریق واردات تامین می‌گردد. تاجران و بازرگانان ایرانی در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و سود خوبی کسب می‌کنند.

واردات دستگاه حفاری تونل در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، آلمان، اسپانیا، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا و .. صورت می‌گیرد. سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

شایان ذکر است که در دو دهه گذشته شدت تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان روز به روز افزایش یافته و در حال حاضر مبادلات تجاری ایران با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی محدود شده است. هم‌اکنون دو کشور چین و امارات متحده عربی به دو شریک تجاری ایران مبدل شده و واردات تمامی محصولات از جمله دستگاه تونل حفاری از مبداء این کشورها صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه حفاری تونل از گمرک

هرساله شاهد واردات دستگاه حفاری تونل در ایران و تزریق آن به بازار مصرفی داخلی هستیم. اداره گمرک یکی از سازمان‌های اساسی و مهم در ایران است که مسئولیت آن بطورکلی نظارت بر انتقال قانونی محموله‌های صادراتی و وارداتی به کشور و بررسی آن‌هاست. در این میان فردی که قصد دارد تجارت خود را در چهارچوب قوانین انجام دهد، باید از اصول و مقررات پیروی نماید. یکی از مسئولیت‌های ترخیص کار، دریافت و جمع‌آوری مجوزهایی است که سازمان‌های بخصوصی در داخل وظیفه صدور آن‌ها را برعهده دارند. لیست این مجوزها برای هر کالای تجاری با یکدیگر متفاوت بوده و با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر مشخص می‌شود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه حفاری تونل از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، ساختمانی و معدنی برای تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه حفاری تونل

هر کالایی که در دنیا هدف صادرات و واردات واقع می‌شود، در سیستم طبقه‌بندی اداره گمرک که براساس کد تعرفه دسته‌بندی شده‌ است جای میگیرد. در اینم سیستم هر کالا از یک کد 8 رقمی برخوردار است و در فصل مربوط به خود گنجانده شده است. لیست کامل این کالاها را میتوان در کتاب مقررات صادرات و واردات ایران یافت که هر سال در حال به روزرسانی است.

کد 8 رقمی یا Hs Code که برای ترخیص دستگاه‌های حفاری *T.B.M از گمرک اختصاص یافته است برابر 84303110 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 24 برخوردار می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه حفاری تونل از گمرک

شرکت سلطان یاقوت در طول سالیان فعالیت خود به عنوان ترخیص کار، موفق به کسب رضایت مشتریان خود بوده و هم‌اکنون به یکی از معتبرترین و قابل اعتمادترین کشورها در زمینه امور تجاری و بازرگانی مبدل شده است. در این شرکت، از نیروهای ترخیص کار متخصص و باتجربه کمک گرفته شده است تا همگی در راستای انجام امور تجاری تاجران و بازرگانان کشورمان در سریع‌ترین زمان ممکن و با صرف هزینه مناسب تلاش کنند. در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص دستگاه حفاری تونل از گمرک دارید، می‌توانید با شماره‌گیری تلفن‌های زیر، از مشاوره رایگان با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت بهره‌مند شوید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :