سلطان یاقوت

ترخیص موتور آویز دندانسازی از گمرک

ترخیص موتور آویز دندانسازی از گمرک

در صنعت دندان‌سازی و دندان‌پزشکی از دستگاه‌ها و تجهیزات زیادی استفاده می‌شود. عمده این قبیل محصولات در کشور ما، جزو اقلام وارداتی بوده و نیاز صنعت پزشکی ایران بدین طریق تامین می‌گردد. موتور آویز دندان‌سازی نیز یکی از دستگاه‌های پرمصرف و رایج در صنعت دندان‌سازی به شمار می‌رود. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این دستگاه مهم و کاربردی، در لابراتورها و دندان پزشکی‌ها جهت تمیز کزدن، براده برداری و همچنین ساخت قالب‌ها و حکاکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه همچنین در سوراخ‌های کاربید و ساینده استفاده می‌شود. سرعت چرخش این موتورها بستگی به مدل آن دارد. در صنعت دندان پزشکی از موتور آویزها با گشتاور بالا استفاده می‌شود؛ زیرا باید مواد به سرعت خشک شده و سرعت عمل دندان پزشک بالا باشد. همچنین ارتعاشات و لرزش‌های این دستگاه هنگام استفاده بسیار پایین است که یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود. دستگاه موتور آویز دارای یک بخش به نام شلاق است که بر روی موتور تعبیه شده است. از این دستگاه علاوه بر صنعت دندان‌سازی، در صنایع گوناگون از جمله جواهرسازی، مجسمه‌سازی، مهندسی و … استفاده می‌شود. موتور آویز دندان‌سازی را می‌توان دستگاهی منعطف و قدرتمند دانست که از مزایایی همچون کیفیت کار بالا، عدم توقف، گرم نشدن بیش از حد و … برخوردار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات موتور آویز دندان‌سازی از گمرک

موتور آویز دندان‌سازی جزو ملزومات صنعت دندان‌سازی و دندان پزشکی است و به همین دلیل تامین نیاز بخش‌های مختلف کشورمان به این محصول جزو اولویت‌های واردکنندگان محسوب می‌شود. هر ساله مقادیری ارز برای خرید این محصول از کشورهای خارجی تولیدکننده، از کشور خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

واردات موتور آویز دندان‌سازی عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، ایتالیا، چین، جمهوری کره، سوئیس و … صورت می‌گیرد.

قوانین مربوط به تجارت موتور آویز دندان‌سازی

ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی، مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4 درصد به 1 درصد (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از یک‌سری مراحل که باید مطابق دستورالعمل‌های اداره گمرک طی شوند و از طرفی موفقیت در این امر به دانش و تجربه بالا نیاز دارد. زیرا عدم آگاهی درست از پیچ و خم‌های این مسیر ممکن است مشکلات غیرقابل جبران به همراه داشته باشد. در نتیجه فعالان تجاری همواره در پی یافتن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان و بهره‌مندی از خدمات ایشان می‌باشند. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت است که با سال‌ها فعالیت در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا، اکنون به یار و راهنمای بسیاری از تاجران و بازرگانان فعال کشورمان مبدل شده‌اند. یکی از مراحل ترخیص کالا، مرحله دریافت مجوزات مربوط به کالا از سازمان‌های داخلی است که جمع‌آوری و ارائه آن‌ها جزو اقدامات موثر در تعیین زمان خروج کالا از گمرک است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای تخصیص ارز
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص موتور آویز دندان‌سازی

کد 8 رقمی تعرفه برای ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک برابر 84672910 است که از حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 22 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک

در بخش‌های قبلی به مشکلات غیرقابل جبران مسیر ترخیص کالا اشاره کردیم. این مشکلات عبارتند از طولانی شدن زمان ترخیص کالا، صرف هزینه‌های مازاد و گزاف و … . از آن‌جا که آگاهی به تمامی قوانین و دستورالعمل‌های به‌روز اداره گمرک برای تاجران و بازرگانان سخت و امکان‌ناپذیر است، پیشنهاد ما استفاده از تجربه و مهارت یک تیم فعال و آگاه از کارشناسان ترخیص کالا است که در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند. این شرکت توانایی ارائه خدمات در تمامی زمینه‌های گمرکی به‌ویژه ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوزهای قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشد. در صورتی‌که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ترخیص‌کار شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص موتور آویز دندان‌سازی از گمرک را دارید، می‌توانید همین حالا با شماره‌های درج شده در زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :