سلطان یاقوت

ترخیص دهانشویه از گمرک

ترخیص دهانشویه از گمرک

انسان‌ها برای حفظ بهداشت دهان و دندان خود و همچنین جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن دندان‌ها از محصولات مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از این محصولات دهانشویه نام دارد. انواع دهانشویه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌آید. از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص دهانشویه از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. دهانشویه در قالب مایعی اغلب آبی رنگ به بازار مصرفی عرضه می‌گردد و طرفداران زیادی دارد. مهم‌ترین کاربرد دهانشویه، از بین بردن بوی بد دهان و همچنین ضدعفونی کردن دهان و از بین بردن باکتری‌های موجود در آن می‌باشد. دهانشویه‌ها معمولا حاوی فلوراید هستند که به تقویت مینای دندان و از بین بردن بیمارهای لثه همچون التهاب لثه‌ها کمک می‌کند. زمان استفاده از دهانشویه پس از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن است؛ زیرا جهت اثربخشی این ماده، محیط دهان باید کاملا تمیز باشد. دهانشویه‌ها حاوی ترکیباتی هستند که می‌تواند باکتری‌های ساکن در محیط دهان را از بین ببرند؛ از جمله ترکیبات مهم دهانشویه می‌توان به الکل، منتول، اکالیپتول و … اشاره کرد. بدین ترتیب دهانشویه به قسمت‌های از محیط دهانی که دسترسی به آن‌ها با مسواک و نخ دندان امکان‌پذیر نیست نفوذ کرده و سبب استحکام دندان‌ها می‌گردند. البته لازم به ذکر است که دهانشویه به هیچ‌وجه جایگزین مسواک و نخ دندان نبوده و به‌تنهایی قادر به از بین بردن پلاک و باکتری‌های سطح دندان و زیر لثه نمی‌باشد. استفاده از دهانشویه یک الی دو بار در روز توصیه می‌شود. انواع دهانشویه‌های موجود در بازار به دهانشویه درمانی و زیبایی تقسیم می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دهانشویه از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

فواید مصرف دهانشویه چیست؟

در ادامه به ذکر مهم‌ترین فواید مصرف دهانشویه می‌پردازیم:

 • کاهش و یا از بین بردن بوی بد دهان
 • پیشگیری از پوسیدگی دندان، حذف پلاکت‌ها و تقویت مینای دندان
 • کاهش احتمال بروز التهاب لثه
 • پیشگیری از خشکی دهان و کمک به مرطوب نگه داشتن محیط دهانی
 • التیام و درمان زخم‌های دهانی
 • سفید شدن دندان‌ها
 • و …

واردات دهانشویه در ایران

انواع فرآورده‌های بهداشت دهان از جمله دهانشویه در کشور ما جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌روند. فعالیت در زمینه واردات این محصولات از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردر است. به همین دلیل است که افراد زیادی در این حوزه مشغول فعالیت و کسب درآمد می‌باشند.

واردات دهانشویه در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای انگلستان، بلژیک، امارات متحده عربی، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، فرانسه، ترکیه و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد.

قانون مربوط به واردات دهانشویه در ایران

ورود این محصولات موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوردنی و آشامیدنی و آرایشی مصوب سال 1346، به شرح زیر می‌باشد:

ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذائی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با ‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و‌ واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاه‌داری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم‌ نماید.

مجوزهای لازم برای ترخیص دهانشویه از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دهانشویه از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی؛
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی؛
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی؛
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز برای مصارف دامی؛
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دهانشویه

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دهانشویه از گمرک برابر 33069090 است که دارای حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 27 بوده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دهانشویه از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص دهانشویه از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)