سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک

ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک

ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک یکی از فعالیت‌های تجاری است که در حوزه خدمات شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. همه ما بارها این جمله را شنیده‌ایم که آب مایه حیات است. دو سوم بدن انسان را آب تشکیل می‌دهد و نوشیدن 8 لیوان آب در روز برای حفظ سلامتی انسان ضروری است. آب به صورت طبیعی و به حالت‌های مایع، جامع و گاز روی کره زمین به فراوانی یافت می‌شود. این مایع گوارا و حیاتی را می‌توان در رودها، دریاچه‌ها، چشمه‌ها، چاه‌ها، اقیانوس و دریاها یافت؛ ولی این آب‌ها خالص نبوده و املاح و مواد معدنی زیادی در خود حل کرده‌اند. آبی که مورد استفاده انسان قرار می‌گیرد باید فاقد آلودگی‌های آبی و املاح مضر باشد که باعث طعم و بوی بد آن نیز می‌شوند. جهت پاکسازی آب موجود در طبیعت و تهیه آبی زلال و باکیفیت، دستگاه‌های فیلتردار گوناگون خانگی و صنعتی طراحی شده‌اند. این دستگاه‌ها در اندازه‌های کوچک موجود بوده و روش استفاده از آن‌ها بسیار ساده است. شرکت‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب در کشور ما مشغول به فعالیت می باشند؛ اما تولیدات آن‌ها پاسخگوی نیاز صنایع نمی‌باشد. همین کمبود سبب شده تا تاجران کشور ما به فکر واردات دستگاه تصفیه آب از کشورهای خارجی باشند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات لازم جهت ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک پرداخته‌ایم.

انواع دستگاه‌های تصفیه آب و کاربرد آن‌‌ها

بطورکلی دستگاه‌های تصفیه آب به دو روش فیلتراسیون و اسمز معکوس عمل می‌کنند. امروزه دسترسی به آب تمیز و عاری از هر آلودگی و بیماری برای انسان بسیار سهولت یافته و با کمک دستگاه تصفیه آب خانگی در سطح منازل نیز به راحتی امکان پذیر می‌باشد. از جمله مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می‌توان به سلامت و تراوت پوست صورت و بدن، تنظیم متابولیسم بدن، رفع و جلوگیری از مشکلات کلیوی، تصفیه کبد از آلودگی‌ها و … اشاره کرد. پرکاربردترین دستگاه‌های تصفیه آب خانگی عبارتند از:

 • دستگاه‌های تصفیه آب مدل پارچی؛
 • دستگاه‌های تصفیه آب مدل مسافرتی و قابل حمل؛
 • دستگاه تصفیه آب تک مرحله‌ای و سرشیری؛
 • دستگاه تصفیه آب رومیزی یا تصفیه آب کیسی؛
 • دستگاه تصفیه آب زیر سینکی؛
 • دستگاه تصفیه آب کل خانه و یا شبکه‌ی اصلی.

در تمامی صنایع نیز استفاده از آب تمیز و استاندارد بسیار حائز اهمیت است. از آب تصفیه شده در صنایعی نظیر صنعت غذایی، صنعت داروسازی، صنعت کشاورزی، صنعت آب کاری، صنعت خودروسازی، صنعت پلاستیک، صنعت دام و طیور، صنعت برق و … به طور گسترده استفاده می‌شود. از مهم‌ترین کاربردهای دستگاه تصویه آب صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خنک کردن و شست‌وشوی دستگاه‌ها و ماشین آلات؛
 • ‌فیلتر کردن آلاینده‌ها و حذف املاح و مواد نامطلوب؛
 • پردازش، شست‌وشو و رقیق سازی محصولات؛
 • کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی.

واردات و صادرات دستگاه تصفیه آب

امروزه استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، صنعتی و نیمه صنعتی در تمام منازل، کارخانجات، شرکت‌ها و … رواج پیدا کرده است. در نتیجه مبادلات تجاری دستگاه‌های تصفیه آب در تمام کشورها از جمله کشور ما صورت می‌گیرد. بزرگ‌ترین مبداءهای وارداتی ایران برای خرید دستگاه تصفیه آب، کشورهای امارات متحده عربی، چین، تایوان، آلمان، ترکیه، ایتالیا، کره‌جنوبی و … می‌باشند.

همچنین شرکت‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب در کشور ما علاوه بر تامین بخشی از نیاز صنایع داخلی، توانسته‌اند در دهه اخیر بخشی از محصولات خود را به کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان صادر کنند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک

انجام تشریفات گمرکی و اخذ مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک، جزو وظایف ترخیص کار قرار دارند. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که دارای کارت بازرگانی معتبر بوده و به نمایندگی از تاجران و بازرگانان به انجام مراحل ترخیص کالا از گمرک می‌پردازد.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز فنی از وزارت صنعت، معدن و تجارت – بهین یاب، برای کالاهای مستعمل
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی – تخصیص ارز، برای مصارف دامی یا کشاورزی
 • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای مصارف انسانی
 • نیاز به شناسه کالا

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستگاه تصفیه آب

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص فیلترهای مخصوص دستگاه تصفیه آب خانگی برابر 84212110 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص فیلترهای مخصوص دستگاه تصفیه آب صنعتی برابر 84212120 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در خصوص ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک

ترخیص دستگاه تصفیه آب از گمرک از جمله فعالیت‌های تجاری تخصصی و مهم است که نیازمند تسلط کامل بر قوانین و مقررات گمرکی در این خصوص می‌باشد. شرکت سلطان یاقوت با تجربه چندین ساله در انجام مبادلات تجاری و ترخیص کالا، خروج سریع و به‌صرفه کالاهای شما از گمرک را تضمین می‌کند. اگر مایل به انجام مشاوره تلفنی رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت هستید، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034