سلطان یاقوت

گمرک اصفهان (ترخیص از گمرک + مشاوره رایگان)

گمرک اصفهان

گمرک اصفهان

گمرک اصفهان : اصفهان یکی از شهر های مرکزی ایران است. لازم است که بدانید اصفهان جزو شش استان پهناور کشور می باشد و از سومین استانهای پرجمعیت کشور شناخته می شود. مهمترین شهرهای استان اصفهان خود اصفهان، کاشان، نجف آباد است. با توجه به توضیحاتی که در خصوص استان اصفهان داده شده می توان گفت که صنعت های مهمی از جمله تولید فولاد، ذوب آهن و … وجود دارد و باعث شده این گمرک دارای موقعیت اقتصادی و تجاری مناسبی باشد به همین دلایل سه گمرک بزرگ وارداتی و صادراتی در این گمرک قرار دارد.

گمرک های مهم اصفهان کدامند؟

همانطور که در پاراگراف بالا گفته شد اصفهان دارای گمرک های بزرگ وارداتی و صادراتی می باشد از جمله این گمرک های گمرک خود اصفهان می باشد که در این گمرک صادارات و واردات قطعی کالا انجام می شود. در گمرک اصفهان امور مسافری، امانات پستی، کارنه تیر مبدا و مقصد و …. انجام می گیرد. لازم است بدانید  در صورت بروز مشکل برای ترخیص کالای وارداتی و صادراتی واحدی مستقل در این گمرک وجود دارد که می توانید پرونده را تشکیل داده و به دادسرا ارجاع نمایید.

گمرک بزرگ دیگری که در اصفهان وجود دارد گمرک ذوب آهن می باشد این گمرک تمامی امور واردات و صادرات قطعی و همچنین کارنه تیر مبدا و مقصد را به انجام می رساند.

گمرک مهم دیگری که در اصفهان قرار دارد گمرک فولاد مبارکه است که این گمرک از چهار گمرک برتر در کشور به حساب می آید که در این گمرک فقط واردات و صادرات قطعی کالاها و همچنین کارنه تیر مبدا و مقصد انجام می گیرد.

چه نوع کالاهایی از گمرک اصفهان صادر می شود؟

کالاهای بسیاری از گمرک اصفهان صادر می شوند اما برخی از کالاها به صورت تخصصی از این گمرک صادر می شوند مانند: فرش، فولاد، انواع مواد پتروشیمی و نفتی، مواد شیمی آلی و …..  . شما تجار عزیز برای اینکه کالایتان سر موقع از گمرک ترخیص شود می توانید از گمرکات تخصصی برای ترخیص کالایتان استفاده کنید.

واردات به گمرک اصفهان از چه کشورهایی صورت می گیرد؟

واردات به گمرک اصفهان از کشور های مختلفی صورت می گیرد. از جمله این کشور های می توان به چین، امارات، ترکیه، ایتالیا، آلمان و ….. اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از ترخیصکاران مجرب شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید و یا از وب سایت رسمی این شرکت تجاری و بازرگانی دیدن کنید.

ترخیص کالا از گمرک اصفهان چگونه است؟

برای ترخیص کالا از گمرک اصفهان نیاز به ارائه قبض انبار دارید. صدور قبض انبار تا زمان ارسال مدارک و واگذاری مالکیت از فروشنده به خریدار صادر نمی شود. همچنین برای ترخیص کالا فقط  دو نفر یکی صاحب کالا دارای کارت بازرگانی و دیگری فرد ترخیص کار دارای کارت حق العملکاری می تواند اقدام نماید.

همچنین تا زمان پرداخت مالیات و تعرفه های گمرکی امکان ترخیص کالا وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است واردات و یا صادرات برخی از کالا نیاز به اخذ مجوز از سازمان ها و ارگانهای مخصوص دارد. در ذیل مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه جهت ترخیص کالا نام برده می شود:

  • کارت بازرگانی
  • اینویس
  • گواهی بازرسی
  • بیمه نامه
  • بارنامه
  • مجوزات لازم
  • پرداخت تعرفه گمرکی و مالیات
  • و ……

در زمان ترخیص کالا باید مدارکی که نام برده شده را حتما ارائه کرده تا بتوانید اظهارنامه را تنظیم کرده و به راحتی کالای خود را از گمرک ترخیص نمایید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تجربه و تخصص در زمینه ترخیص کالا از گمرک های مختلف از جمله ترخیص کالا از گمرک اصفهان با بهره مندی از ترخیص کاران زبده آماده همکاری با شما تجار عزیز است تا در روند تجارت خود به مشکلی برنخورده و تجارتی پرسود و کم هزینه را تجربه کنید. کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت با کسب تجارب در زمینه صادرات و واردات، حمل و نقل کالا، ترخیص کالای شما به مقصد مورد نظرتان را با صرف کمترین وقت و هزینه عهده دار می گردند. همانطور که می دانید به دلایل مختلفی از جمله تغییر بخشنامه ها، شما برای صادرات، واردات و حمل و ترخیص کالاهای خود به فردی زبده و مجرب نیاز دارید، که کارشناسان و ترخیص کاران با تجربه شرکت سلطان تجارت بازرگان می توانند در خصوص ترخیص کالا از بندرانزلی یارای شما باشند. برای هرگونه پرسش و پاسخ می توانید با کارشناسان شرکت ما به صورت رایگان مشورت نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02122855902 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)