سلطان یاقوت

ترخیص دندان‌گیر (دندونی) کودک از گمرک

ترخیص دندان‌گیر (دندونی) کودک از گمرک

امروزه وسایل مختلفی برای استفاده نوزادان و کودکان طراحی شده است که دغدغه‌های والدین را کاهش می‌دهند. یکی از این وسایل کاربردی، دندان‌گیر یا در اصطلاح عامیانه، دندونی نام دارد. صادرات و واردات انواع وسایل نوزاد از جمله دندانی در کشور ما رواج دارد؛ از این رو قصد داریم در ادامه مقاله امروز به موضوع ترخیص دندان‌گیر کودک از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. دندان‌گیر مخصوص جویدن نوزادان طراحی شده است و هنگام دندان درآوردن کودکان، سبب تسکین و کاهش درد آن‌ها می‌گردد. کودکان معمولا هنگام دندان درآوردن، دچار درد، ناراحتی و کلافگی می‌شوند که استفاده از دندان‌گیر می‌توان هم آن‌ها را سرگرم کرده و هم درد آن‌ها را کم کند. شکل ظاهری این وسیله معمولا به‌گونه‌ای جذاب طراحی می‌شود که کودک هنگام بازی با آن، تمرکزش از درد دندان دور می‌شود. به جز تسکین درد و ناراحتی لثه‌ها و آرامش نوزاد، دندان‌گیر کاربردهای دیگری نیز دارد. نوزادان و کودکان معمولا علاقه دارند تا هر وسیله‌ای که دم دستشان قرار می‌گیرد را به سمت دهانشان ببرند. داشتن دندان‌گیر و استفاده از آن در چنین مواقعی، می‌توان باعث آرامش خاطر والدین گردد. علاوه بر آن، استفاده از دندان‌گیر سبب حرکت و تقویت عضلات زبان در دهان نوزاد نیز می‌گردد. این تقویت عضلات در آینده‌ای نزدیک به توانایی صحبت کردن کودک، کمک خواهد کرد. اغلب برای والدین این سوال مطرح می‌شود که چه زمانی باید دندان‌گیر را در اختیار فرزند خود قرار دهند؟ پاسخ این است که باید هنگام مشاهده علائم درآوردن دندان می‌توانید این وسیله را دم دست کودک خود قرار دهید. علائم درآمدن دندان در نوزادان عبارتند از: ترشح بیش از حد آب دهان، تمایل به جویدن وسایل، لثه‌های متورم و دردناک، بدخلقی و تحریک‌پذیری بالا و … . سه مدل از دندان‌گیرهای رایج و پرمصرف در بازار، شامل دندان‌گیرهای سیلیکونی، دندان‌گیرهای پلاستیک و دندان‌گیرهای چوبی می‌باشند. دندان‌گیرهای سیلیکونی از سیلیکون مخصوص مواد غذایی ساخته شده‌اند که یک ماده کاملا ایمن و سازگار با مواد غذایی است و هیچ‌گونه خطری برای فرزند شما ایجاد نمی‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دندونی کودک از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

صادرات و واردات دندان‌گیر کودک در ایران

دندان‌گیر یکی از وسایل کاربردی و مهم برای نوزادان و کودکان خردسال است که در کشور ما نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. واردات و صادرات این محصول در ایران انجام می‌شود و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب میان کشور ما و سایر کشورهای جهان به گردش درمی‌آید.

واردات دندان گیر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، کره، آلمان، امارات متحده عربی، فرانسه، ترکیه و … صورت می‌گیرد. از طرفی تولیدکنندگان ایرانی این محصول، تولیدات خود را به مقصد کشورهای همسایه از قبیل عراق، افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، اذربایجان و … صادر نموده و سود خوبی از این طریق کسب می‌کنند.

مجوزهای لازم برای ترخیص دندان‌گیر کودک از گمرک

در تمام کشورهای دنیا، سازمان یا اداره‌ای جهت کنترل و بررسی تمام محموله‌های وارداتی و صادراتی در کشور وجود دارد. در ایران، اداره گمرک جمهوری اسلامی مسئول رسیدگی به امور تجاری صورت گرفته و صدور مجوز ترخیص کالا می‌باشد. این اداره قوانین و مقررات خاصی برای مبادلات تجاری وضع کرده است که تاجران و بازرگانان در کشور ما باید در چهارچوب این دستورالعمل‌ها عمل نمایند. تشریفات گمرکی شامل تمام مراحلی می‌شود که ترخیص کار باید جهت خروج محموله خود از گمرک، به انجام برساند. اخذ مجوزات از سازمان‌های مربوطه جزو مراحل ترخیص کالا به شمار رفته و نقش کلیدی در زمان صدور مجوز خروج کالا از گمرک ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دندان‌گیر کودک از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دندانگیر

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص دندانگیر بچه از گمرک برابر 40149000 است که شامل حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 23 گردیده و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دندان گیر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با برخورداری از کادر نیروهای مجرب و کاربلد، شما عزیزان را در ترخیص کلیه کالاها از جمله ترخیص دندان‌گیر کودک از گمرک یاری می‌نماید. جهت استفاده از خدمات این شرکت، پروفرمای کالای خود را برای ما ارسال نمایید، تا ترخیص کاران زبده ما در بنادر و گمرکات، مراحل را از ثبت سفارش تا انجام کلیه امور گمرکی و اداری برای شما انجام داده و فرآیند حمل و نقل را به ثمر رسانیده و در محل مورد نظر شما تحویل دهند. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما و همچنین درخواست همکاری در زمینه ترخیص دندونی سیلیکونی نوزاد از گمرک، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

5/5 - (1 امتیاز)