سلطان یاقوت

گمرک بم(راهنمای کامل ترخیص کالا)

منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم

منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم

منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم در دهه فجر سال 1376 شروع به کار رسمی خود را آغاز کرد و هدف اصلی آن جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی همچنین توسعه منطقه از لحاظ جذب فناوری و انتقال تکنولوژی می باشد. موقعیت فعلی این منطقه در کیلومتر 10 بزرگراه بم به زاهدان قرار دارد و مساحت حدودی آن بیش از ده هزار متر مربع می باشد.

این منطقه قبل از قرار گیری در لیست مناطق ویژه فعالیت خود را در زمینه واردات خودروهایی همچون دوو از کره جنوبی و ….. انجام می داده و به همین ترتیب فعالیت خود را گسترش می دهد.

با توجه به فعالیت های انجام شده که درپاراگراف قبلی گفته شد منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم توانسته تا به حال خود را به تخصصی ترین منطقه ویژه اقتصادی در زمینه های خودرو سازی، ساخت قطعه و تمامی صنایع وابسته به آن تبدیل کند.

فعالیت این منطقه به گونه ای بوده که می توان گفت بسیاری از خودرو های تولید داخل لوازم مورد نیاز خود را از این شرکت ها تامین می نمایند.

از معروفترین شرکت هایی که در منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم (ارگ جدید) است که مسئولیت این منطقه را نیز به عهده گرفته است و تا به حال توانسته به حد مطلوبی موانع را کنار بزند و تسهیلات قابل قبولی را فراهم سازد.

در منطقه اقتصادی ارگ بم چه امکاناتی وجود دارد؟

ایجاد زیر ساخت های لازم همچون ساخت ترمینال اختصاصی در فرودگاه بم و مهیا ساختن امکانات پشتیبانی مورد نیاز مانند راه آهن و انبار های مجهز تامین و توزیع حامل های انرژی و اقدامات فرهنگی ورزشی مثل ساختن مسجد و امکانات رفاهی و احداث ورزشگاه و امکانات رفاهی دیگر از مثل ساخت  هتل ها و امکانات حمل نقل را اشاره نمود.

چشم انداز آینده منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم

با توجه به موقعیت فعلی مجموعه و پیشرفت قابل توجهی که طی سال های اخیر پیش بینی می شود این منطقه به یکی از مناطق و شاید قطب توریستی تفریحی کشور نیز تبدیل شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم (ارگ جدید) مسعود فاضل طی مصاحبه ای این گونه خاطر نشان کرد:” فلسفه وجود مناطق ویژه اقتصادی ایجاد شرایط رقابتی فضای کسب و کار و پردازش صادرات می باشد.”

با توجه به گفته های مسئول منطقه این گونه برداشت می شود که با اتکا با قابلیت های ارگ جدید شاهد رشد مطلوبی در شاخص های اقتصادی و واحدهای صنعتی موجود در منطقه باشیم.

با توجه به رشد قابل توجه و جذب سرمایه گذاران چه داخلی و خارجی منطقه ویژه اقتصادی توانسته اهداف استراتژیک و انتظارات آنان را به طور مطلوبی برآورده نمایند.

با قرار گرفتن در شرایط پسا تحریم و هدف گذاری های منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم می توان تا پایان سال 1400  بر تولید سالیانه پانصد هزار خودرو را تامین کرد.

ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی ارگ بم

این منطقه با توجه به رعایت اصول تکریم ارباب رجوع، رفع دیوان سالاری و بر طرف نمودن پیچیدگی های اداری توانسته شرایط مطلوبی را برای افرادی که از منطقه بهره میبرد فراهم سازد همچین ایجاد تسهیلات ویژه فضای کسب و کار مطلوبی را برای فعالیت کارآفرینان، صنعت گران و تولید کنندگان محترم فراهم آورده است.

با توجه به اینکه فعالیت این منطقه در زمینه تولید خودرو و قطعه سازی به پیش از 20 سال میرسد. می توان گفت که این منطقه توسعه یافته ترین منطقه اقتصادی جنوب و جنوب شرق ایران است. که مطالعات صنعتی و مهندسی انجام شده و توانسته در سرمایه گذاری موفق بخش خصوصی نتایج مطلوبی را بدست آورد.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سالها تخصص و تجربه در خدمت شماست. مشاوران و ترخیص کاران زبده این شرکت با مهارتی که دارند کالای شما را در اسرع وقت و با کمترین هزینه در عین امنیت کامل  حمل  و ترخیص می کنند. از جمله خدمات این شرکت مشاوره بازرگانی، تنظیم اظهار نامه، اخذ مجوزات لازم، حمل و نقل کالا و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از منطقه اقتصادی ارگ بم می توانید به صورت کاملا رایگان با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)