سلطان یاقوت

ترخیص دستکش از گمرک

ترخیص دستکش از گمرک

ترخیص دستکش از گمرک

دستکش یکی از کالاهایی است که واردات آن از کشور های مختلف انجام می شود. دستکش ها دارای انواع مختلفی هستند که برای امور گونانگون مورد استفاده قرار می گیرند. اسم گذاری دستکش های بر اساس ماده ای که از آن ساخته شده اند می باشد در ادامه این مقاله به توضیحات در خصوص چگونگی واردات دستکش ها و انواع آنها می پردازیم.

انواع دستکش های وارداتی به کشور

اگر بخواهیم از نظر نوع دستکش صحبت کنیم حدود 7 نوع دستکش به کشور وارد می شود. از انواع دستکش های وارداتی می توان به دستکش لاتکس، دستکش نیتریل، دستکش وینیل، دستکش یکبار مصرف نایلونی، دستکش جراحی، دستکش ارتوپدی، دستکش HIV و ….. اشاره کرد. دستکش لاتکس از نوع دستکش های لاستیکی هستند که از مواد طبیعی ساخته می شود از دستکش های لاتکس معمولا در کارهای پزشکی استفاده می شود. دستکش نیتریل نیز از نوع دستکش پزشکی می باشد اما این دستکش از مواد مصنوعی ساخته شده و بسیار مقاوم تر از دستکش لاتکس می باشد و آنهم به این دلیل است که قبل از ورود این دستکش به بازار وسایل پزشکی بسیار مورد آزمایش قرار می گیرد تا به بهترین شکل به بازار عرضه شود.

دستکش وینیل از نوعی پلیمر به نام وینیل کلراید ساخته شده این دستکش از نوع دستکش هایی است که بیشتر در صنعت غذایی و آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم است بدانید که این نوع از دستکش ها مقاومت و ایمنی آنچنانی ندارند.

نوع دیگر دستکش های وارداتی به کشور دستکش های نایلونی یا همان دستکش های یکبار مصرف هستند از این نوع دستکش ها در اکثر محیط ها و برای انواع امور می توان استفاده کرد از هتل ها و نیروهای خدماتی گرفته تا بیمارستان ها و مراکز بهداشتی زیرا محافظت این نوع از دستکش ها نسبی بوده یکی از مهمترین مزیت هایی که این نوع از دستکش نسبت به سایر دستکش ها دارد عدم ایجاد حساسیت برای پوست دست بوده زیرا دیگر از پودر ها و مواد استریلی در انها استفاده نمی شود و نسبتا قیمت کمتری نسبت به باقی دستکش ها دارند.

دستکش جراحی از دیگر دستکش های یکبار مصرف وارداتی به کشور می باشند. یک نکته قابل توجه در خصوص این دستکش این است که دستکش استریل است و به همین دلیل بیشتر در اتاق های عمل مورد استفاده قرار می گیرد. دستکش های ارتوپدی نیز از  نوع دستکش های استریل هستند مزیت این نوع از دستکش به دلیل چند لایه بودن و ضخامت آن می باشد زیرا عمل ها ارتوپدی از نوع عمل ها سنگین و طولانی مدت است و وسایل مورد استفاده در این نوع عمل ها بسیارسنگین است و به همین دلیل ضخامت لازمه برای گرفتن این ابزار را باید داشته باشد.

نوع دیگری دستکش وارداتی بهکشور دستکش های ضد HIV یا همان ضد ایدز می باشدکه از این نوع دستکش ها در آزمایشگاه ها و مراکز درمانی استفاده می شود زیار این ودستکش ها دارای مقاومت بالایی در برابر پارگی در اثر تیغ و یا سوراخ شده در اثر سرنگ ها هستند و برای افرادی که با بیماران دارای HIV مثبت سر و کار دارند بسیار مناسب است و به نگرانی ها ابتلا در اثر سرنگ و یا تیغ آلوده در حین کار را به حداقل می رساند.

انواع دستکش های صنعتی

دستکش ها کار و ایمنی نیز از دیگر انواع دستکش ها وارداتی و صنعتی به کشور هستند که آنها نیز دارای انواع مختلف بوده و معمولا برای امور برق کاری، تراشکاری، لیزر کاری، جوشکاری ، برشکاری و …… مورد استفاده قرار می گیرند. جنس دستکش های ایمنی با یکدیگر متفاوت بوده و هرکدام مناسب کاری است. انواع دستکش های کار و دستکش های صنعتی به شرح  زیر است.

 • دستکش های برزنتی
 • دستکش های کف چرم
 • دستکش های کف دوبل
 • دستکش های آرگون
 • دستکش های تمام چرم
 • دستکش های بافتی
 • دستکش های خالدار
 • دستکش های ضد حریق
 • دستکش های ضد حرارت
 • دستکش های ضد اسید
 • دستکش های ضد آب
 • دستکش های لاستیکی
 • و …..

شما تجار عزیز برای واردات انواع دستکش ها باید در مرحله اول به ثبت سفارش این کالا بپردازید برای این مورد به تعرفه گمرکی آن نیاز خواهید داشت که با مراجعه به فصل شصت و دوم، چهلم از کتاب قوانین واردات و صادرات به راحتی می توانید تعرفه های گمرکی مورد نیاز خود برای واردات انواع دستکش را در این فصول از کتاب پیدا کنید تا برای ترخیص کالا در گمرک به مشکل نخورید.

بیشتر بخوانید :