سلطان یاقوت

ترخیص لاستیک از گمرک (صفر تا صد)

ترخیص لاستیک از گمرک

ترخیص لاستیک از گمرک

لاستیک از کالاهای پرمصرف در صنایع مختلف می باشد. این کالای پر مصرف مواد اولیه و روند تولید بسیار خاصی دارد در کشور ما نیز لوازم  و مواد اولیه برای تولید این کالا بسیار کم می باشد و به همین دلیل در کشور ما به واردات این کالای بسیار پر مصرف می پردازند به همین دلایلی که گفته شد واردات این کالا بیشتر از تولید آن در کشور می باشد. این کالا بیشتر به عنوان یک محصول وارداتی در کشور وجود دارد.

لاستیک در چه صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

بیشتر صنایعی که از لاستیک برای تولیدات خود استفاده می کنند صنایع ماشین آلات صنعتی، صنعت خودرو سازی، انواع وسایل نقلیه هوایی و حتی دریایی و …. از این کالا به عنوان مواد اولیه برای تولیدات خود استفاده می کنند. تولید و فروش این کالا همیشه مشتریان مخصوص خود را دارد و به همین دلیل می توان به عنوان تجارتی پر سود به آن نگاه کرد. اما با توجه به کمتر بودن امکانات تولید و همچنین به دلیل نداشتن دانش فرمولاسیون تولید مواد اولیه ساخت و تولید این کالا، واردات و ترخیص لاستیک در کشور ما تجارتی پرسود شناخته می شد و دارای دردسر کمتری برای تجارو فروشندگان است.

تجارت و بازرگانی لاستیک

واردات تایر به عنوان یک تجارت پرسود در کشور ما شناخته می شود و بیشتر واردات لاستیک از چین، ترکیه، امارات، هند، کره و واردات لاستیک از دبی و برخی دیگر از کشورهای اروپایی انجام می شود این کالا با بالاترین سود در بازارهای کشور به فروش می رسد. یکی از ملاک ها بارزی که لاستیک های وارداتی بهتر در کشور به فروش می رسد مرغوبیت آنها می باشد این مهم در کنار تنوع محصولات وارداتی از مهمترین عواملی است که مورد تایید مشتریان بوده و به همین دلیل سالیان سال است که مورد استفاده است و فروش سود خوبی به تجار و فروشندگان این کالاها تعلق می گیرد. با توجه به مواردی که گفته شد واردات لاستیک برای تاجران ترخیص این کالا دارای سود خوبی است زیرا نیازی به تبلیغ و بازاریابی خاصی نداشت و به راحتی در بازار به فروش می رسد به همین دلیل واردات لاستیک به عنوان تجارتی ایده آل در بین تجار شناخته شده و پرسود می باشد.

شرایط و مجوزات مورد نیاز برای واردات لاستیک به کشور

واردات و ترخیص لاستیک از گمرکات کشور دارای شرایط و ضوابط خاصی نیست و براساس قوانینی که در بخشنامه های داخلی و بین المللی منتشر می شود باید به اخذ مجوزات پرداخت. لازم به ذکر است که قوانین و بخشنامه ها در کشور ما به دلیل شرایط تحریمی مدام در حال تغییر می باشد و شما عزیزان برای ترخیص سریع و بدون دردسر از ترخیص کاران زبده و ماهر شرکت ما در این خصوص کمک بگیرید. اما باید بدانید که به طور کلی تجارت و بازرگانی لاستیک کار پیچیده ای نبوده و با تمهیداتی که دولت برای واردات لاستیک قرار داده به راحتی می توانید به تجارت و بازرگانی این کالا اقدام نمایید. اما برای ترخیص لاستیک از گمرک بهتر است که از فرد متخصص و کاربلد کمک بگیرید تا کالای شما در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه از گمرک ترخیص شود.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص لاستیک از گمرک

همانطور که می دانید مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات یکسان است شما عزیزان برای ترخیص کالای سریع به یک ترخیص کار گمرک زبده و ماهر نیاز خواهید داشت. اولین و مهمترین مورد در ترخیص کالا داشتن کارت بازرگانی برای صاحب کالا و یا حق العمل کار می باشد. بعد از بررسی این مورد باید مدارک مورد نیاز انجام تشریفات گمرکی را جمع آوری کرده و به تنظیم اظهار نامه بپردازیم از جمله مدارک که برای تنظیم اظهار نامه مورد نیاز است:

  • قبض انبار
  • پیش فاکتور
  • احذ مجوزات
  • بارنامه
  • بیمه نامه
  • گواهی بازرسی
  • اینویس
  • فیش های پرداختی عوارض و مالیات
  • فیش پرداختی تعرفه ها
  • و …..

لازم به ذکر است که شما عزیزان برای واردات کالا باید به قوانین و بخشنامه های گمرکی آشنا باشید. همچنین شما می توانید با داشتن فردی آشنا به قوانین و مقررات برای ترخیص لاستیک اقدام نمایید.