سلطان یاقوت

ترخیص دستکش نیتریل از گمرک

ترخیص دستکش نیتریل از گمرک

ترخیص دستکش نیتریل از گمرک، جزو فرآیندهای تجاری مرسوم در کشور ما به شمار رفته و از اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. از این رو قصد داریم در ادامه این مقاله به شرح اطلاعات مفید و کاربردی در خصوص این فرآیند بپردازیم که در حوزه خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت نیز قرار می‌گیرد. یکی از پوشش‌های طراحی شده بوسیله انسان که از گذشته تاکنون با طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرد، دستکش نام دارد. محافظت در برابر سرما و گرما، جلوگیری از انتقال آلودگی در تماس با محیط یا اشیاء آلوده و مضر، پیشگیری از انتشار ویروس و میکروب از انسان به محیط و بلعکس و … جزو اهداف استفاده از دستکش‌ها به شمار می‌روند. یک گروه از دستکش‌ها که عموما یک‌بار مصرف هستند، به دستکش‌های پزشکی مشهور بوده و انواع مختلفی دارند. دستکش نیتریل نام گروه مهمی از دستکش‌های پزشکی است که علاوه بر صنعت پزشکی در صنایع دیگر نظیر صنایع غذایی و محیط‌های آزمایشگاهی و شیمیایی نیز بطور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت مهم دستکش نیتریل عدم ایجاد آلرژی و حساسیت در بدن افرادی است که به مواد تشکیل دهنده دستکش‌های لاتکس واکنش نشان می‌دهند. این خاصیت ضدحساسیت بودن، ناشی از به کار بردن مواد مصنوعی به نام اکریلونیتریل بوتادین در ساختار دستکش نیتریل است. در سراسر جهان، تولید دستکش نیتریل با رنگ‌های متفاوت از جمله سیاه، نارنجی، بنفش، آبی و … صورت می‌گیرد؛ ولی در کشور ما تولیدات داخلی این محصول عموما به رنگ آبی محدود شده و به همین خاطر دستکش‌های نیتریل را با رنگ آبی در ایران می‌شناسند. برای آشنایی بیشتر با نحوه تجارت و ترخیص دستکش نیتریل از گمرک، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مزایا و کاربردهای دستکش نیتریل کدامند؟

دستکش‌های نیتریل علاوه بر خاصیت ضدآلرژیک خود، از مزایای دیگری نیز برخوردار هستند که عبارتند از:

  • ضخامت بیشتر نسبت به دستکش‌های مشابه
  • انعطاف پذیری بالا
  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی از جمله روغن‌ها و حلال‌های چربی
  • مقاومت بالاتر نسبت به سوراخ یا پاره شدن نسبت به موارد مشابه
  • امکان استفاده مجدد پس از شست‌وشو با آب و صابون مخصوص
  • چسبیدن به دست بدون نفوذ هوا میان آن‌ها و در نتیجه تسهیل کار با این دستکش‌ها

بیشترین کاربرد دستکش نیتریل با توجه به مزایای ذکر شده به محیط‌ها آزمایشگاهی و شیمیایی محدود می‌شود. ولی همانطورکه اشاره شد، افرادی که در صنایع پزشکی و غذایی مشغول به کار هستند نیز از مزایای دستکش نیتریل بهره‌مند می‌شوند.

تجارت در زمینه دستکش نیتریل در ایران

صنایع مهم در تمام کشورها از جمله ایران برای مقاصد مختلف از دستکش نیتریل استفاده می‌کنند و از طرفی یک‌بار مصرف بودن این دستکش‌ها سبب تقاضای مداوم و روز افزون در بازار داخلی می‌شود. پس از شیوع ویروس کرونا در جهان، نیاز صنعت پزشکی به دستکش نیتریل با افزایش چشم‌گیر مواجه شد و شرکت‌های تولیدکننده در ایران دیگر قادر به پوشش‌دهی و عرضه به اندازه نیاز بازار مصرفی نبوند. از این رو تامین کنندگان به ثبت سفارش و واردات دستکش نیتریل از کشورهای خارجی روی آورده و بدین طریق اقدام به رفع تقاضا نمودند.

واردات دستکش نیتریل در ایران، بیشتر از کشورهای مالزی، چین، امارات متحده عربی و هند صورت می‌گیرد؛ زیرا تحریم‌های سال‌های اخیر، مبادلات تجاری ایران با کشورهای غربی را با مشکل مواجه کرده است.

از طرفی با توجه به سودآوری بالای صادرات و ارزش آن در توسعه اقتصادی کشورها، تولیدکنندگان ایرانی محصولات خود را به بازار مصرف جهانی نیز عرضه می‌کنند. مقصد صادراتی برای فروش دستکش نیتریل در ایران، کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان، ترکیه، آذربایجان، گرجستان و … می‌باشند.

ترخیص دستکش نیتریل از گمرک، مشروط به اخذ چه مجوزهایی است؟

ترخیص کار رسمی اداره گمرک جهت ترخیص دستکش نیتریل از گمرک برای تمام مصارف آن، موظف است نسبت به اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و ازمایشگاهی جهت تخصیص ارز اقدام نماید.

 

برای واردات و ترخیص دستکش نیتریل جهت انجام مصارف انسانی، مجوزهای فنی و ارزی باید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دریافت شده و به اداره گمرک تحویل داده شوند.

 

در صورتی که واردات دستکش نیتریل جهت مصارف دامی با کشاورزی صورت گرفته باشد، مجوزهای زیر باید جمع آوری شوند:

  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی؛
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی جهت تخصیص ارز.

کد تعرفه گمرکی مناسب برای ترخیص دستکش نیتریل از گمرک

شماره تعرفه برای ترخیص دستکش‌ها از گمرک بطورکلی ذیل ردیف 4015 قرار می‌گیرند و تعرفه ورودی این محصولات برحسب واحد Kg اندازه‌گیری می‌شود.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستکش از نوعی که برای مقاصد پزشکی، جراحی، دندانپزشکی یا دامپزشکی به کار می رود برابر 40151200 است که دارای حقوق ورودی 10% و اولویت کالایی 21 می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دستکش کارگری و صنعتی برابر 40151920 است که دارای حقوق ورودی که دارای حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 21 می‌باشد.

ترخیص دستکش نیتریل از گمرک با شرکت سلطان یاقوت

از خدمات شرکت سلطان یاقوت می‌توان به ثبت سفارش، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوزات قانونی، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، ترخیص کالا و … اشاره کرد. ترخیص کالا از گمرک جزو فرآیندهای مهم تجاری است که تنها شخصی با دانش ترخیص کاری بر قوانین و مقررات آن حاکم بوده و مجاز به طی نمودن مراحل تشریفات گمرکی می‌باشد. بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان که بتواند این فرآیند را بدون تاخیر و با صرف هزینه مناسب انجام دهد، همواره از دغدغه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان در کشور ماست. پیشنهاد ما به شما، همکاری با متخصصان ترخیص کار باتجربه و توانای شرکت سلطان یاقوت است. در صورتی که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد ترخیص دستکش نیتریل از گمرک را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034